Szukaj

Aktualności

Sortowanie

21.02.2018.

Nowe wzmacniacze Dynacord serii IPX dla rynku instalacyjnego

 

  • Cztery niezwykle potężne 4- i 8-kanałowe modele wzmacniaczy od 5,000 do wiodących na rynku modeli 20,000 wat całkowitej mocy wyjściowej
  • Maksymalna elastyczność zarówno dla aplikacji niskiej i wysokiej impedancji w trybie równoległym, mostkowym lub mostkowo równoległym
  • Najwyższa niezawodność i doskonałe parametry audio – nawet w najbardziej wymagających warunkach
  • Do 50 procent niższe zużycie mocy dzięki technologii Dynacord Eco Rail
  • W pełni zintegrowane 96 kHz DSP z napędem FIR-Drive oraz architekturą OMNEO IP wspomagający sieć Dante i protokół OCA

Projektując wiodące w branży rozwiązania dla zastosowań projektowych dowolnej wielkości, Dynacord, podąża za sukcesem światowej premiery wzmacniaczy serii C i z dumą prezentuje nowy, bezprecedensowy standard do zasilania systemów nagłośnienia w średnich i dużych instalacjach stałych: serię wielokanałowych wzmacniaczy mocy IPX. Nowe wzmacniacze wykorzystują architekturę sieciową OMNEO IP i zapewniają przełomowe parametry audio. Seria IPX series zawiera wiele opatentowanych rozwiązań projektowych opracowanych przez dział projektowy Dynacord engineering, jedną z najbardziej doświadczonych ekip w przemyśle audio.

Precyzja bez kompromisu: zaprojektowana i wyprodukowana w Niemczech, seria IPX Dynacord zawiera trzy 4-kanałowe modele i jeden 8-kanałowy model, oferujące moc na poziomie 5 kW, 10 kW i nawet  20 kW dla pojedynczego wzmacniacza przy wszystkich zasilanych kanałach. Dzięki doskonałym parametrom audio, elastyczności podczas integracji oraz niezawodności, seria wzmacniaczy IPX jest rozwiązaniem dla szerokiego zakresu wymagających instalacji stałych: od sal koncertowych, ośrodków kultury i sztuki, teatrów, czy miejsc kultu religijnego po wielostrefowe systemy nagłośnienia stadionów i centrów handlowo-rozrywkowych. Oszczędności płynące z zastosowania nowego, energooszczędnego trybu Dynacord Eco Rail, stanowią niezwykłą wartość dla każdej instalacji audio średniej i dużej wielkości.

Wysoki poziom elastyczności instalacji oraz integracja sieci IP

Seria IPX zapewnia wysoki poziom elastyczności dzięki czemu może być stosowana w różnorodnych instalacyjnych. Wzmacniacze IPX oferują różne opcje dostarczenia mocy. Umożliwia to opatentowaną przez Dynacord technologia VLD (Variable Load Drive) jak również nowo opracowane tryby pracy parallel i bridged paralel. Technologia VLD (IPX5:4 i IPX10:8) pozwala na wykorzystanie dostępnej mocy wyjściowej  1,250 watów na kanał albo przy 4 lub 8 Ohm, albo przez linie 70V lub 100V w trybie direct drive.

Ponieważ instalatorzy w coraz większym stopniu wykorzystują istniejące sieci infrastruktury budowlanej, poleganie na technologii IP często skutkuje szybszą integracją systemów i niższymi kosztami implementacji – łącznie z mniejszą ilością okablowania – a w konsekwencji dalszymi oszczędnościami. Zintegrowany interfejs OMNEO z głównym i dodatkowym portem umożliwia bezproblemowe wykorzystanie ośmiu kanałów sieci Dante audio, podczas gdy parametry zdalnego sterowania i nadzoru uruchamiane są na protokole OCA (AES70), przystosowanym do integracji z urządzeniami innych marek. Opcje redundancji zapewniają bezproblemową eksploatację i RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol), aby dopasować indywidualne wymagania i istniejącą infrastrukturę.

Zaawansowana technologia zarządzania energią redukuje koszty i gwarantuje wydajność – nawet przy wymagających aplikacjach

Nowa, opracowana przez Dynacord technologia Eco Rail pomaga zredukować poziom zużycia energii aż do 50 procent, chroniąc środowisko naturalne, jak również obniżając całkowite koszty eksploatacji przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakość audio i wysokiego poziomu bezpieczeństwa operacyjnego. W pełni kontrolowany z DSP (Digital Signal Processing), wzmacniacz i zasilacz na bieżąco monitorują jednocześnie do 280 parametrów. Dzięki temu wzmacniacze serii IPX nawet w przypadku ekstremalnych warunków, np. podczas wahania stabilności sieci elektrycznej, zamiast przełączyć się w tryb „protect mode” (w konsekwencji wyłączenie wzmacniacza) urządzenie pracują dalej nieprzerwanie i na najwyższym poziomie.

Najbardziej zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału

Seria IPX oferuje: zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału wysokiej rozdzielczości (96KHz) dla  najwyższej wydajności, wewnętrzną konwersję z analogowej na cyfrową z zachowaniem niezwykle niskich opóźnień oraz doskonały stosunek sygnału do szumu.Trzy bloki DSP zostały podzielone na sekcje kontrolne: użytkownika, matrycowania, oraz przetwarzania głośnikowego. Każda sekcja posiada szeroki zakres equalizacji, funkcję opóźnienia, regulację poziomów oraz asymetryczne filtry, które umożliwiają zaadaptowanie urządzenia do niemal każdej aplikacji. W pełni zdalne sterowanie oraz nadzór dostępne są poprzez zastosowanie potężnego oprogramowania IRIS-Net, które umożliwia serii IPX spójną integrację zarówno z istniejącymi jak i nowymi instalacjami.


Modele*

IPX 5:4 (4 x 1,250 W @ 4 Ω)

IPX 10:8 (8 x 1,250 W @ 4 Ω)

IPX 10:4 (4 x 2,500 W @ 4 Ω)

IPX 20:4 (4 x 5,000 W @ 4 Ω)

OMNEO

OMNEO to architektura sieciowa służąca do łączenia urządzeń, które muszą wymieniać informacje takie jak dane, sygnały audio lub sterowanie urządzeniem. Oparte na różnych technologiach, włączając IP i otwarte publiczne standardy, OMNEO wspiera dzisiejsze technologie – takie jak Audinate’s Dante — przy jednoczesnym wprowadzaniu standardów jutra. OMNEO to profesjonalne rozwiązanie dla sieci multimedialnych, które zapewnia interoperacyjność, unikalne funkcje dla łatwiejszej instalacji, lepsze wyniki, oraz większą skalowalność niż którykolwiek z IP oferowanych na rynku.

Dynacord:

Przez ponad 70 lat, Dynacord zaprojektował i stworzył wiele zaawansowanych technologicznie, profesjonalnych systemów audio – produkty Dynacord oferują bezkonkurencyjne rozwiązania i doskonałą jakość, idealną równowagę mocy i precyzji. Dynacord stara się tworzyć nowe standardy na potrzeby dzisiejszego profesjonalnego rynku audio, myśląc zarówno o instalatorach, obsłudze technicznej jak i wykonawcach. Projektowanie przemysłowe łączy z precyzyjną formą oraz bogatą funkcjonalnością w odniesieniu do każdego detalu „czysty design i wspaniały dźwięk”. Przywiązanie do trwałości przejawia się w najbardziej rygorystycznym programie testowania urządzeń. Wszędzie tam gdzie usterki są niedopuszczalne, możecie być pewni, że Dynacord zabrzmi głośno i wyraźnie.

Pobierz broszurę IPX