Szukaj

Vanguard Audio Labs

AKTUALNOŚCI:

Vanguard Audio Labs GEN2 – Druga Generacja

System nagłośnienia Nowej Hali Sportowej w Trzebnicy

 

Z przyjemnością informujemy naszych Klientów i Partnerów, że od 7 stycznia 2019 roku firma Tommex została wyłącznym dystrybutorem mikrofonów amerykańskiego producenta Vanguard Audio Labs.

Marka Vanguard Audio Labs stworzona została przez zespół przyjaciół, posiadających duże doświadczenie w procesie projektowania wielu udanych modeli mikrofonów oraz odsłuchów studyjnych. Z urządzeń, których narodziny były po części ich udziałem, korzysta dziś wiele prestiżowych studiów nagraniowych na świecie, a pośrednio, także niezliczone rzesze artystów identyfikujących się z różnymi stylami muzyki, nie wyłączając z tego zacnego grona gwiazd największego światowego formatu.

Warto w tym miejscu dodać, że ludzie tworzący markę Vanguard Audio Labs oraz osoby identyfikujące się z jej produktami, są nie tylko konstruktorami, ale przede wszystkim szanowanymi realizatorami studyjnymi, muzykami i uznanymi w branży producentami muzycznymi, a co ważne, są miłośnikami funkcjonalnego sprzętu elektroakustycznego wysokiej klasy.

Ten wyjątkowo uzdolniony zespół, skupiający ludzi o wszechstronnych umiejętnościach, bazuje dziś na ponad 65 letnim, bogatym doświadczeniu mozolnie zdobywanym w branży muzycznej.

Obecny zespół to nie tylko wysokiej klasy konstruktorzy, ale także liczne grono konsultantów, w osobach realizatorów, cieszących się uznaniem wielu znakomitych artystów, takich jak: Taylor Swift, Robert Plant, Herbie Hancock, Sir Paul McCartney, Bryan Eno czy Lady Antebellum. Ich zaufanie jest niewątpliwie najwyższym certyfikatem potwierdzającym klasę realizatorów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierali żmudny proces doskonalenia produktów Vanguard Audio Labs.

Głównym celem utworzenia Vanguard Audio Labs, stała się chęć zaprojektowania profesjonalnych mikrofonów wysokiej klasy, które będą z dumą wykorzystywane w renomowanych, wysokobudżetowych studiach nagraniowych, a jednocześnie, znajdą się w zasięgu możliwości finansowych wielu artystów i twórców pracujących w zaciszu domowego studia, nie stawiając ich w obliczu finansowej ruiny.

Projekt każdego z modeli mikrofonów Vanguard Audio Labs został dokładnie przemyślany, a zbudowane prototypy były testowane, dopracowywane oraz konsultowane pod kątem jakości akustycznej przez okres ponad 2 lat. Do budowy obwodów elektronicznych stosowane są wyłącznie wyselekcjonowane komponenty najwyższej klasy, a w procesie produkcji i testowania gotowych produktów, wykorzystywane są nowoczesne metody technologiczne, stosowane dla precyzyjnych urządzeń elektronicznych najwyższej klasy.

W ofercie Vanguard Audio Labs znajdziemy dziś cztery modele mikrofonów:

V13 – lampowy, wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy o 9 charakterystykach kierunkowych, przełączanych na zewnętrznym zasilaczu;

V44S – stereofoniczny, mikrofon pojemnościowy typu FET, o dwóch kapsułach pozwalających na korzystanie z metody: X/Y, Mid-Side, Blumlein oraz innych, mniej konwencjonalnych technik mikrofonowania stereo. Dla każdej z kapsuł, dostępne są 3 niezależnie wybierane charakterystyki kierunkowe;

V4 – wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy typu FET, o 3 przełączanych charakterystykach kierunkowych, który może być przysłowiową „wisienką na torcie”, a zarazem „wołem roboczym” w każdym studio nagraniowym;

 

V1 – ostatni z aktualnej oferty produktów – mikrofon pojemnościowy typu FET (potocznie nazywany często paluszkiem), wyposażony w 4 wymienne kapsuły z membraną o średnicy 22 mm i różnych charakterystykach kierunkowych.

 

Każdy z wymienionych modeli dostarczany jest w ekskluzywnym drewnianym pudełku, umieszczonym dodatkowo w eleganckiej walizce zawierającej dedykowany dla danego modelu osprzęt.

Wszystkie mikrofony marki Vanguard Audio Labs, zostały zaprojektowane i są produkowane w USA. Co bardzo ważne, producent nie stosuje tak zwanej „wyrywkowej” kontroli jakości, polegającej na sprawdzaniu losowo wybranych egzemplarzy z danej partii produktów. Każdy mikrofon poddawany jest indywidualnej, bardzo drobiazgowej kontroli w zakresie jakości działania, a także dokładności wykończenia, otrzymując własny numer nanoszony na obudowę metodą laserową.

Warto dodać, że producent przykłada również ogromną wagę do estetyki oferowanych mikrofonów. Nawiązują one wyglądem do klasyków gatunku sprzed kilkudziesięciu lat, a niestandardowa kolorystyka (korpus w kolorze głębokiej, nasyconej czerwieni” typowej dla win „Pinot Noir” i złota siatka kapsuły), nadają im wyjątkowy, niepowtarzalny charakter, wzbudzający zaufanie już przy pierwszym, wizualnym kontakcie.

Przeprowadzone testy odsłuchowe oraz opinie zebrane wśród realizatorów pracujących w renomowanych studiach nagraniowych potwierdziły, że mikrofony marki Vanguard Audio Labs z powodzeniem rywalizują, a niejednokrotnie przewyższają pod względem jakości wiele innych, uznanych na rynku modeli mikrofonów, mieszczących się w tym samym przedziale cenowym.

Polub profil Vanguard Audio Labs Polska na Facebooku!