Szukaj

Systemy interkomowe i systemy komentatora sportowego

Systemy marki AEQ

W ofercie marki AEQ znaleźć można między innymi Systemy interkomowe AEQ Kroma, przeznaczone dla teatrów, domów kultury czy obiektów sportowych oraz Systemy komentatora sportowego AEQ Olympia 3, które stanowią wiodące rozwiązanie w zakresie komentarzu sportowego, podczas największych imprez sportowych świata.

 

 

Wybrane realizacje:

Nagłośnienie wielofunkcyjnej hali sportowej KGHM Ślęza Arena

Nowa wielofunkcyjna hala sportowa o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych powstała na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej, w północno-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska.
KGHM Ślęza Arena będzie służyć lekkoatletom z Dolnego Śląska, którzy od dawna wyczekiwali takiego obiektu w województwie oraz koszykarkom występującej w ekstraklasie Ślęzy Wrocław. Zawodnicy będą mogli korzystać między innymi z sześciotorowej bieżni 200 m, ośmiotorowej bieżni 60 m i sześciotorowej bieżni rozgrzewkowej o tym samym dystansie. Ponadto do dyspozycji lekkoatletów przeznaczone są: skocznie do skoku w dal, wzwyż oraz o tyczce, a także perła w koronie – unikatowa na skalę krajową strefa do rzutów długich.
Inwestycja kosztowała 66 miliony złotych i powstała dzięki współpracy 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław, Polskiego i Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Sponsorem tytularnym hali został gigant z branży wydobywczej – KGHM Polska Miedź. KGHM Ślęza Arena to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najlepszych w Europie.

 

System nagłośnienia CEIK w Olsztynie

Początkiem maja 2022r miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Kościńskiego w Olsztynie, a wraz z nim, nowej sali koncertowej, która będzie służyła mieszkańcom całego województwa. Otwarcie obiektu połączone było z obchodami Dnia Strażaka. Zmodernizowane centrum to nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Inwestycja, której całkowita wartość wyniosła ponad 20 mln zł, ma być przeznaczona głównie na cele kulturalne.

 

System nagłośnienia Rzeszowskich Piwnic

Początkiem roku miało miejsce oficjalne otwarcie Rzeszowskich Piwnic, będących  jedną z najdłuższych tras podziemnych w Polsce – 396 m. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poznać sekrety historii miasta i regionu w nowoczesnej multimedialnej formie.

System nagłośnienia Zamojskiego Domu Kultury – Tommex

System nagłośnienia scenicznego sali widowiskowej został zaprojektowany w oparciu o zespoły głośnikowe marki CODA Audio, biorąc pod uwagę warunki architektoniczne sali, gwarantując równomierne pokrycie dźwiękiem całej nagłaśnianej powierzchni, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka odbijania się fal dźwiękowych od powierzchni pomieszczenia. Tak dobrany i skonfigurowany system umożliwi realizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, koncertów muzycznych, przedstawień teatralnych czy konferencji.

System nagłośnienia Teatru Nowego w Zabrzu – Tommex

Zmodernizowana sala główna zapewnia najwyższą jakość dźwięku, dzięki nowoczesnemu systemowi nagłośnienia, opartemu na systemie CoRAY4 marki CODA Audio, ultra kompaktowemu zestawowi głośnikowemu prezentującego właściwości źródła liniowego. Z założenia CoRAY4 jest dedykowany dla małych oraz średniej wielkości pomieszczeń o trudnym środowisku akustycznym, gdzie oprócz kompaktowych wymiarów sprzętu i wysokiej jakości przetwarzanego dźwięku, wymagany jest przede wszystkim jak najwyższy stopień zrozumiałości komunikatów słownych.

System nagłośnienia nowej hali sportowo-widowiskowej w Puławach

Nowa hala sportowo-widowiskowa w Puławach przy ul. Lubelskiej, zarządzana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, to jedna z najnowocześniejszych hal tego typu w naszym kraju. Obiekt posiada łącznie 1436 stałych miejsc, ale po rozłożeniu trybun teleskopowych pojemność puławskiej hali wzrasta do ponad 3,2 tys. Hala dysponuje profesjonalnym parkietem o powierzchni 2700 m2, co pozwala na wygrodzenie w poprzek dwóch boisk do piłki ręcznej.