Szukaj

Aktualności

Sortowanie

18.02.2019.

Ashly Audio mXa-1502 – wzmacniacz nowej generacji.

Firma Ashly Audio Inc., swoim najnowszym procesorem wielozadaniowym mXa-1502, otwiera serię produktów nowej generacji, opartych na innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie elektroniki oraz oprogramowania.

Urządzenie mXa-1502 to kompaktowy mikser, matryca, procesor DSP oraz wzmacniacz w jednej obudowie 1Hu.

Urządzenie posiada 12 wejść, w tym 8 mikrofonowo liniowych, które mogą być miksowane dowolnie do 4 stref, z czego dwie wyposażone są we wzmacniacze mocy 150W każdy (klasa D). Końcówki mogą pracować w trybie multimode, czyli 2,4,8 Ohm/100V. Mogą również być mostkowane.

Procesor wielozadaniowy posiada wbudowany, niezwykle wszechstronny procesor DSP, obsługujący wszystkie kanały wejściowe i wyjściowe. Procesor charakteryzuje się otwartą architekturą, co oznacza, że możemy na wybranym kanale wykorzystać dowolne bloki funkcyjne, wśród których znajdują się:

– wejściowe: zasilanie Phantom, wzmocnienie, wzmocnienie grupowe, wzmocnienie sterowane zdalnie, wzmocnienie DVCA;

– korekcyjne w zakresie częstotliwości: eliminator sprzężeń akustycznych, 31-o punktowy korektor graficzny o stałej lub proporcjonalnej dobroci, 10-cio punktowy korektor parametryczny (z filtrami HPF i LPF);

– dynamiczne: kompresor, limiter, autolever, bramka;

– miksujące: matryca 12 x 4, mikser, automixer, funkcja ducker;

– wyjściowe: 31-o punktowy korektor graficzny o stałej lub proporcjonalnej dobroci, 10-cio punktowy korektor parametryczny (z filtrami HPF i LPF), filtry FIR, zwrotnica 2, 3, 4 drożna,  automatyczna regulacja poziomu wyjściowego w zależności od poziomu tła, opóźnienie, generator sygnału, miernik wysterowania z funkcją peak-hold;

– inne: kalendarz zdarzeń, raport z funkcjonowania urządzenia.

Wbudowany harmonogram czasowy i zegar pozwalają na zbudowanie szczegółowego scenariusza zdarzeń w systemie na każdy dzień roku i porę dnia.

Bardzo innowacyjnym rozwiązaniem jest sterowanie urządzeniem. Może się ono odbywać z KAŻDEGO urządzenia posiadającego dostęp do przeglądarki www oraz sieci, w której znajduję się procesor mXa. Może to być dowolny telefon, czy tablet z systemem Android, IOS, komputer stacjonarny z systemami IOS, Linux, Windows lub inne dowolne urządzenie. Całość sterowania i aplikacja znajdują się bowiem w urządzeniu, zatem nie jest wymagana instalacja żadnego oprogramowania na urządzeniu sterującym.

Samo oprogramowanie pozwala na dostęp do wybranych warstw sterujących lub zarządzających, w zależności od uprawnień dostępowych stopniowanych dowolnymi hasłami dostępu.

Urządzenie to jest pierwszym z nowej serii  produktów nowej generacji firmy Ashly Audio.