Szukaj

Aktualności

Sortowanie

08.05.2009.

DSO w Centrum Handlowym MALTA

Galeria Malta jest położona w jednym z najardziej malowniczych zakątków Poznania – nad Jeziorem Maltańskim. Nowoczesny obiekt posiada 54000 mkw powierzchni handlowo – rozrywkowej, 3 kondygnacje oraz  parking na 1800 samochodów.

Potencjalne zagrożenia w takim obiekcie wymagają czytelnej i pomocnej informacji dlatego niezbędne jest zainstalowanie systemu DSO – Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego. Tommex przy współpracy z firmą Qumak Sekom S.A. wyposażył cały obiekt Malta w system DSO – G+M Aprosys PL. Rozwiązanie to pozwala sygnalizować alarm na zasadzie wygenerowania wcześniej nagranego komunikatu słownego, po otrzymaniu sygnału z centrali SAP lub poprzez ogłoszenie komunikatu przy wykorzystaniu pulpitu mikrofonowego przez upoważnioną osobę. W zależności od sytuacji syngał jest podawany do wybranych stref. Takie rozwiązanie w przypadku niebezpieczeństwa pozwala na sprawną i bezpieczną ewakuację osób przebywających w strefie zagrożenia. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego systemu sterowania i automatyki wykonanej przez Qumak Sekom S.A. na wspólnej platformie pracują różne systemy: BMS, akwizycja danych pomiarowych (licznii energii elektrycznej, wody, stanów technicznych), kontroli dostępu,CCTV, sygnalizacji włamania i napadu oraz sygnalizacji pożaru (w zakresie obrazowania stanów systemu).

Oprócz najważniejszych zadań, realizowanych w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia lub niebezpieczeństwa, DSO w poznańskiej galerii handlowej pełni również funkcje komunikacyjno komercyjną. Pozwala to na przekazywanie informacji nie związanych z ostrzeganiem o niebezpieczeństwie, pod warunkiem zapewnienia priorytetu funkcji bezpieczeństwa nad innymi funkcjami. DSO zainstalowane na Malcie spełnia wymagania takie jak: niezawodność, dobra zrozumiałość przekazywanych komunikatów, zintegrowane zasilanie awaryjne 24V, automatyczna kontrola integralności systemu od mikrofonu do głośników.