Szukaj

Aktualności

Sortowanie

18.01.2012.

Dynacord na Akademii Muzycznej w Katowicach.

W grudniu bieżącego roku TOMMEX Żebrowscy Sp. J. oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zawarły umowę o współpracy, w ramach której TOMMEX użyczył sprzęt nagłośnieniowy marki DYNACORD  i wyposażył Salę Teatralną INSTYTUTU JAZZU Akademii Muzycznej. Celem tego projektu jest podwyższenie atrakcyjności oferty dydaktycznej INSTYTUTU JAZZU oraz edukacja studentów Akademii Muzycznej w oparciu o sprzęt światowej klasy.

Studenci Akademii Muzycznej będą mieli szansę popracować na użyczonym sprzęcie już w tym roku akademickim 2011/2012. Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do popularyzacji studiów o kierunku „Realizacji Nagłośnienia” i da solidne podstawy techniczne przyszłym polskim realizatorom, gdyż jak wiadomo sprzęt tego producenta charakteryzuje się innowacyjnością, niezawodnością i niezwykłą trwałością,  przy jednoczesnym spełnieniu głównego założenia, czyli doskonałej jakości dźwięku. Ponadto studenci trafią „pod skrzydła” doskonałych fachowców w osobach prof. Tomasza Tamborskiego – na co dzień realizatora w Polskim Radiu Kielce i Wojciecha Spiechy – specjalisty od Technik nagłośnienia, co również stanowi niejako gwarancję jakości i sukcesu projektu.

Skonfigurowany do celów warsztatowo-edukacyjnych system DYNACORD zawiera między innymi:

  • Dwudrożne, pasywne zestawy głośnikowe CXM15, wyposażone we współosiowy głośnik neodymowy Dynacord DCX15450;
  • Dwudrożne, pasywne zestawy głośnikowe z serii VariLine typ VL62W,wyposażone w 6” głośnik niskotonowy Dynacord DND6130-16 i 1” głośnik wysokotonowy EV DH3;
  • Subwoofery pasywne z serii VariLine typ Sub 18, wyposażone w 18” głośnik niskotonowy Dynacord LFS18700, przeznaczone do pracy w aktywnych systemach wielodrożnych;
  • Profesjonalny mikser estradowy CMS 1000, wyposażony w najwyższej jakości komponenty, 2 kanałowy procesor efektów oraz podwójny korektor graficzny;
  • Najnowocześniejsze wzmacniacze serii PowerH modele 2500 i 5000, wyposażone w moduły RCM26, zarządzane i kontrolowane poprzez program IRIS-NET;
  • Zestaw niezbędnych akcesoriów takich jak: szafy rack, panele przyłączeniowe, uchwyty do podwieszania oraz okablowanie.

Prof. Akademii Tomasz Tamborski jest zadowolony z rozpoczętej właśnie współpracy: „Jestem dumny że udało nam się nawiązać współpracę z firmą Tommex. To firma o bogatym dorobku, olbrzymim doświadczeniu, dysponująca znakomitymi fachowcami. Firma Dynacord należy do czołowych producentów sprzętu nagłaśniającego, dzięki czemu możemy naszym studentom zapewnić nowy standard szkolenia poparty zajęciami praktycznymi”.

Podsumowując, jesteśmy przekonani, iż dostępne środki rzeczowe w postaci systemów DYNACORD i osobowe w osobach wspomnianych wyżej wykładowców, stanowią solidne podstawy zapewniające doskonałe warunki szkoleniowo-edukacyjne dla wydziału realizacji dźwięku.

Jako dystrybutor sprzętu marki Dynacord również zapewniamy pełne wsparcie techniczno-szkoleniowe i kibicujemy przyszłym „kolegom po fachu” w dążeniu do wiedzy.