Szukaj

Aktualności

Sortowanie

23.02.2012.

Sala widowiskowo-kinowa w Zambrowie.

Oficjalne uroczyste otwarcie nowej siedziby MOK przy ul. Wyszyńskiego miało miejsce w dniu 21 stycznia 2012r. W uroczystościach udział wzięło ponad 300 zaproszonych gości, a zwieńczeniem wieczoru był koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodance. Było to możliwe, gdyż sala widowiskowo-kinowa przystosowana jest do występów estradowych.

Sala widowiskowo-kinowa z balkonami, posiada scenę o powierzchni 120 m2 z nowoczesnym zapleczem oraz olbrzymi ekran kinowy i może pomieścić 344 widzów. Wyposażona jest w profesjonalny sprzęt kinowy (projektory: 2D i 3D), nagłaśniający oraz oświetleniowy.

Dostawcą wyposażenia technicznego Sali było konsorcjum firm Tommex Żebrowscy Sp. J (lider) oraz Awaco Project Sp. z o. o. Tommex odpowiadał za projekt, dostawę sprzętu oraz instalację w zakresie systemów nagłośnienia, natomiast firma Awaco zapewniła dostawę, montaż i uruchomienie aparatury kinotechnicznej.

Do nagłośnienia sali głównej wykorzystano sprzęt renomowanej firmy Dynacord. W skład systemu wchodzi między innymi 38 kolumn głośnikowych Dynacord z serii VariLine, 14 wzmacniaczy z serii LX oraz matryca audio P64-1500 z niezbędnymi kartami.

Piotr Wosiek, osoba odpowiedzialna za dobór i konfigurację sprzętu z firmy Tommex podkreśla fakt, że udało się zintegrować ze sobą cztery systemy: system nagłośnienia teatralnego, koncertowego, kinowego oraz konferencyjnego i wyjaśnia, iż „Dzięki temu jest to system wielofunkcyjny, a Sala może być wykorzystywana dowolnie w zależności od aktualnych potrzeb organizatora. Każdy system ma trochę inny charakter, i przed każdym postawione zostały inne wymagania. Nie da się bowiem bezpośrednio np. na systemie koncertowym obejrzeć filmu w technologii 5.1, ponieważ nie będzie spełniał on wymagań stawianych dla standardów dźwięku kinowego. Również w przypadku koncertu, czy spektaklu teatralnego, nie da się tego zrobić na typowo kinowym sprzęcie, ponieważ nie zapewni on wymaganych parametrów. Dzięki zastosowaniu kolumn serii VariLine, wykorzystaniu filtrów FIR z matrycy P64-1500 oraz systemowi Iris Net, udało się to wszystko połączyć w jedną spójną całość, uzyskując doskonały efekt dźwiękowy, a także i wizualny. Wszystkie kolumny głośnikowe są jednego producenta i pochodzą z jednej serii. Dzięki temu uniknęliśmy chaosu wizualnego i zaoszczędziliśmy pieniądze na dodatkowe kolumny i wzmacniacze. Użytkownik  dzięki platformie IRIS-Net ma możliwość wyboru na jakim systemie chce pracować. Osiągnięty efekt jest rewelacyjny.”

„Nie osiągnęlibyśmy takiego efektu gdyby nie determinacja i zaangażowanie inwestora” dodaje Paweł Letnianczyn”, który był odpowiedzialny za projekt z ramienia Tommex. „Serdeczne podziękowania pragnę w tym miejscu złożyć na ręce Pani Marty Konopki, dyrektor Zambrowskiego Centrum Kultury oraz Pana mgr inż. Włodzimierza Łąki, Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Zambrów. To dzięki ich pomocy i otwartości na nowoczesne rozwiązania udało się stworzyć świetny i funkcjonalny system.”

Zestawienie urządzeń Dynacord zastosowanych w systemie nagłośnienia:

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z otwarcia obiektu oraz obejrzenia zdjęć i materiałów video zarejestrowanych w Centrum Kultury w Zambrowie podczas uroczystego otwarcia obiektu. Materiały dostępne na portalach: www.zambrow.org    Urzędu Miasta Zambrów    Sala widowiskowo-kinowa

Opis instalacji w prasie:
Zambrow