Szukaj

Aktualności

Sortowanie

14.03.2013.

Nagłośnienie Hali Sportowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Instalacja nagłośnienia na Hali Sportowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie to system trzy strefowy. Pierwszą z nich jest hala sportowa. Sygnał na strefę może być wysyłany bezpośrednio ze stanowiska komentatora lub z jednego z dwóch przyłączy znajdujących się na hali.Do nagłośnienia obiektu wykorzystano 8 szerokopasmowych zestawów głośnikowych Dynacord TS 400. To pierwsza instalacja w Polsce wykorzystująca kolumny typu Vertical Array. Rozstawienie poszczególnych przetworników dźwięku wewnątrz TS 400 sprawia, że kolumna gra bardzo kierunkowo i umożliwia kontrolowanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej.  To nieoceniona zaleta przy instalacjach wewnątrz pomieszczeń o dużej kubaturze, których akustykę zwykle cechuje długi czas pogłosu.

Druga strefa to system rozgłoszeniowy, który obejmuje korytarze, szatnie oraz pomieszczenia socjalne. Do ich nagłośnienia wykorzystano sufitowe zestawy głośnikowe IC-Audio DL-10 oraz zestawy głośnikowe Apart. Sygnał do strefy może być podawany z systemu komentatora lub ze specjalnie przygotowanego odtwarzacza CD-MP3 – IC-Audio RAC 02 DIGI+ do puszczania muzyki w tle. Każde z pomieszczeń wyposażono w indywidualny regulator głośności. Natężenie dźwięku można również ustawić przy użyciu sieci IRIS-Net z poziomu komputera PC znajdującego się w pomieszczeniu komentatora.

W trzeciej strefie, sali fitness, zainstalowano zestawy głośnikowe Apart. Pomieszczenie zostało wyposażone w naścienny kontroler Dynacord PWS04 i mikser Dynacord UV300, które pozwalają regulować głośność,  wybierać źródło sygnału dla strefy (sygnał z pomieszczenia komentatora lub sygnał z CD-MP3) oraz podłączyć własne źródło dźwięku.

System napędzają trzy 8-kanałowe wzmacniacze mocy klasy D – Dynacord DSA 8410 (8x500W) oraz wzmacniacz Dynacord PCL 1225T. Każdy wzmacniacz DSA wyposażono w moduł zdalnej kontroli RCM810. Nad całością systemu czuwa procesor dźwięku Dynacord P64, który łączy wszystkie urządzenia w sieć IRIS-Net umożliwiając ich kontrolę i sterowanie z poziomu komputera PC. Centrum kontroli systemu znajduje się na stanowisku komentatora, gdzie zainstalowano mikser CMS 1600-3 oraz wspomniany komputer PC.

Dostawę i instalację systemu nagłośnienia zrealizowała firma SLX Sp. z o.o.