Szukaj

Aktualności

Sortowanie

16.09.2013.

Nagłośnienie Dynacord w nowym klubie BoraBora!

W lipcu br. miało miejsce otwarcie Klubu BoraBora w Zawadzkiem, najnowocześniejszego klubu muzycznego w południowej Polsce, o powierzchni 1500 m², posiadającego najnowocześniejszy system oświetleniowy, oparty na technologii ledowo-laserowej. Klub dysponuje dwoma salami tanecznymi, dwoma VIP room’ami, sześcioma barami oraz letnim ogrodem.

System nagłośnienia DYNACORD

Klub BoraBora z założenia miał być miejscem nieprzeciętnym, najlepszym klubem na Opolszczyźnie, z najlepszym nagłośnieniem i oświetleniem. Znakomitym dopełnieniem całościowego wizerunku BoraBora jest zatem zastosowany w klubie system nagłośnieniowy marki Dynacord, czyli system stosowany w renomowanych klubach i dyskotekach na całym świecie.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż właściciele BoraBora już po raz drugi zaufali profesjonalnym urządzeniom tego producenta oraz fachowej pomocy dystrybutora. System nagłośnienia Klubu Azteka, powstałego kilka lat temu w Starych Budkowicach, oparty był również na systemie Dynacord. Jego skuteczność, bezawaryjność oraz pełne wsparcie techniczne ze strony dystrybutora bez wątpienia przyczyniły się do wyboru systemu dla nowego klubu.

Konfiguracja systemu

Obie sale taneczne BoraBora Red i Violet, mają podobną wielkość, ale nieco odmienny klimat: na jednej panują klimaty dance i r’n’b, na drugiej muzyka klubowa. Te różnice odzwierciedlone zostały w zastosowanych rozwiązaniach i typach głośników. Na sali Red zainstalowano zestaw dostosowany do jak najwierniejszego odtwarzania dźwięków muzyki klubowej, natomiast na sali Violet nagłośnienie zostało przystosowane do koncertów zespołów disco i dance. Sekcja niskotonowa na obu salach to doskonałe Sub 28, zasilane ze wzmacniaczy LX 3000, natomiast sekcja średnio-wysokotonowa na sali Red składa się z czterech TS 400, a na sali Violet z czterech VL122 zasilanych w bi-amp. Za dostarczenie mocy do sekcji średnio-wysokotonowej odpowiadają LX 2200, a nad całością czuwają procesory DSP 600. Dopełnieniem instalacji są kolumny D 8A stanowiące monitory odsłuchowe dla grających tam DJ-ów.

Zarówno opinia właścicieli BoraBora, jak i goszczących w klubie DJ’ów, dotycząca zastosowanego systemu nagłośnienia jest bardzo pozytywna z powodu mocnego i czystego brzmienia, wysokiej skuteczności oraz bezproblemowej pracy.  System Dynacord doskonale sprawdza się bowiem w warunkach klubowych jako nagłośnienie skonstruowane pod kątem skutecznego przenoszenia pełnego zakresu częstotliwości, zapewniając niesamowitą moc i klarowność brzmienia.

Gratulując właścicielom udanego otwarcia klubu, życzymy wielu udanych imprez i koncertów w niesamowitej atmosferze muzycznych klimatów.

Zestawienie urządzeń:
4szt. – Dynacord TS 400
4szt. – Dynacord VL 122
4szt. – Dynacord Sub 28
4szt. – Dynacord D 8A
2szt. – Dynacord DSP 600
3szt. – Dynacord LX 2200
2szt. – Dynacord LX 3000

www.klubborabora.pl

Systemy nagłośnienia Dynacord stosowane są w prestiżowych klubach i dyskotekach na całym świecie, np.: The Club Se7en – Dubaj, The Amika – Dubaj (siostrzany klub kultowego londyńskiego klubu o tej samej nazwie),La Mania – Mamaia, Rumunia (wybrzeże Morza Czarnego), The Whisky Mist – Londyn, Klub Plaża – Kraków, Klub 54Cherry, Tolerancja – Wrocław, FaceClub – Gdynia.