Szukaj

Aktualności

Sortowanie

08.04.2014.

Nagłośnienie Dynacord w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Bydgoski Pałac Młodzieży od ponad 30 lat pełni rolę centrum kulturalnego dla dzieci i młodzieży, na stałe wpisując się w mapę kulturalną Bydgoszczy. Rocznie skupionych jest tu ponad 4 000 uczestników zajęć stałych oraz kilkadziesiąt tysięcy okazjonalnych. Bydgoszcz_1

W grudniu 2013r. dzięki dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz pomocy finansowej Urzędu Miasta w bydgoskim Pałacu Młodzieży zainstalowano nowoczesny system dźwiękowy sali kinowej. Dzięki remontowi widzowie pałacowego DKF Niespodzianka oraz uczestnicy organizowanych w ferie spotkań w ramach 29-tej już edycji AFF-Ery Filmowej (w tym roku pod hasłem: „Wyobraźnia, groza, fantastyka”), mogli delektować się wszystkimi akustycznymi niuansami oglądanych filmów.

W ramach modernizacji ośrodek wzbogacił się m.in. o nowy zestaw firmy Dynacord. W skład zestawu nagłośnienia wchodzą: matryca P64-600 z odpowiednimi kartami wejściowymi i wyjściowymi, wzmacniacze LX 2200 oraz zestawy głośnikowe serii VariLine, oparte na modelach VL212 i VL62.

Zestawy VL212 zostały zamontowane w konfiguracji L, C, R i zasilane są aktywnie w trybie bi-amp, natomiast VL62 zostały zainstalowane symetrycznie po obu stronach sali i zasilane są w trybie pasywnym. Dodatkowo dwa VL62 zostały zamontowane w kabinie projekcyjnej, pełniąc rolę monitorów kontrolnych. Do wszystkich zestawów głośnikowych zastosowano presety z filtrami typu FIR.

W celu przystosowania systemu nagłośnienia do wymagań kina i zapewnienia standardu 5.1, zastosowano procesor kinowy USL JSD 80D, dekodujący sygnał z projektorów kinowych. Procesor ten wpięty jest bezpośrednio w matrycę P64-600. W razie konieczności urządzenia umożliwiają rozbudowę do standardu 7.1.Bydgoszcz_2

Dyrektor placówki Joanna Busz podkreśla, iż: „Nowoczesny system dźwiękowy w sali dźwiękowej Pałacu jest bardzo potrzebny i jego możliwości z pewnością będą wykorzystane. Zapewni on lepszy odbiór nie tylko podczas seansów kinowych, ale także podczas wielu konferencji, koncertów i spektakli, które adresowane są do młodszych i dorosłych bydgoszczan. Sala służy wszak całemu miastu, a dzięki nowemu systemowi dźwięk będzie można dystrybuować z jednakowym natężeniem ze wszystkich głośników rozmieszczonych na wysokości od pierwszego do ostatniego rzędu widowni, a nie jak dotychczas – tylko od strony sceny.”

Techniczną stronę projektu opracowali pałacowi akustycy Marek Maciejewski, Mateusz Dąbrowski i Łukasz Nowak.

Dostawę oraz montaż systemu nagłośnienia dla Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy zrealizowała firma Tommex Żebrowscy Sp.J.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odwiedź:
http://www.palac.bydgoszcz.pl/