Szukaj

Aktualności

Sortowanie

28.10.2014.

Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej w Toruniu.

Hala sportowo-widowiskowa w Toruniu to nowa wizytówka miasta. Trybuny obiektu mogą pomieścić od sześciu do dziewięciu tysięcy widzów w zależności od charakteru i rodzaju wydarzenia.

Nagłośnienie hali

Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej zrealizowano na bazie Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego. Na co dzień system służy do celów komercyjnych, obsługi imprez oraz zawodów, jednak w przypadku zagrożenia, DSO ma pełen priorytet. Wszelkie komercyjne sygnały są automatycznie wyciszane, a pierwszeństwo otrzymują komunikaty ewakuacyjne oraz sygnał z mikrofonu strażaka.

Centrala systemu – dźwiękowy system ostrzegawczy

Sercem systemu jest centrala DSO APS-Aprosys, szwajcarskiego producenta g+m elektronik, którą zainstalowano w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. W skład centrali wchodzi: 15 wzmacniaczy BO-CD-500 EV oraz procesory głośnikowe DSP Community DSPEC226 i DSPCEC 226AN.

Zestawy głośnikowe 

Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej w Toruniu bazuje na zestawach głośnikowych Community R-Series. Łącznie na obiekcie zainstalowano:

  • trójdrożne zestawy głośnikowe – Community R2-77Z-EN
  • dwudrożne zestawy głośnikowe – Community R1-94Z-EN
  • dwudrożne zestawy głośnikowe – Community R1-66Z-EN

Community R2-77Z-EN są odpowiedzialne za nagłośnienie dwóch długich trybuny (wzdłuż prostej na bieżni). Za nagłośnienie dwóch półkolistych trybun odpowiada kombinacja zestawów R1-94Z-EN oraz Community R1-66Z-EN.  Wszystkie zestawy R-Series zainstalowane na obiekcie spełniają normę EN 54-24.

Pomieszczenie komentatora

Do sprawne obsługi imprez w pomieszczeniu komentatora przygotowano konsoletę miksującą Dynacord CMS 1600-3, monitor odsłuchowy Genelec 6010A, słuchawki kontrolne Beyerdynamic DT150, bezprzewodowy mikrofon spikerski Sennheiser oraz dwa odtwarzacze CD/Mp3/SD DENON.