Szukaj

Aktualności

Sortowanie

07.11.2014.

Nagłośnienie Dynacord w Giżyckim Centrum Kultury.

Giżycko – miasto w sercu „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”. Za rozwój i promocję kultury w polskiej stolicy żeglarstwa odpowiada Giżyckie Centrum Kultury, które w sierpniu 2014 zakupiło, jako stałe wyposażenie sali widowiskowej, nowy zestaw nagłośnienia marki Dynacord oparty na zestawach głośnikowych serii VariLine: modele VL212, SUB28 i VL62; wzmacniaczach LX 2200 i LX 3000 oraz matrycy P64 z odpowiednimi kartami wejściowymi i wyjściowymi oraz dodatkowym modułem DSP zwiększającym moc obliczeniową do 1500Mips-ów.

System został zaprojektowany i skonfigurowany dla potrzeb obsługi koncertów i eventów mających miejsce w GCK. Dzięki matrycy P64, odpowiadającej za zmiany pomiędzy poszczególnymi trybami pracy, istnieje możliwość rozbudowy obecnego systemu o funkcję kinową i konferencyjną. Obsługa i zmiany dokonywane są za pośrednictwem współpracującego z matrycą oprogramowania Iris-Net, umożliwiającego zdalną konfigurację, kontrolę oraz monitoring systemu.

Z uwagi na planowany remont sali i przebudowę sceny zestawy zostały ustawione w konfiguracji L, R + frontfill. Docelowo planowane jest podwieszenie VL212 oraz wbudowanie SUB28 i zestawów typu frontfill w nowopowstałą scenę.

Zestawy VL212 zasilane są aktywnie z dwóch wzmacniaczy LX 2200, VL62 zasilany jest przez kolejny LX2200, natomiast SUB28 napędza LX 3000. Do wszystkich zestawów głośnikowych zastosowano presety z filtrami typu FIR.

Dariusz Andrzejczuk, GCK: „Poprzedni zestaw Dynacord złożony z kolumn głośnikowych FE100 i FE200 oraz wzmacniaczy serii L pracował u nas ponad  26 lat, i to jeszcze nie koniec jego służby. Podzieliliśmy go na trzy mniejsze zestawy, które dalej będą niezależnie wykorzystywane. Ten zestaw, jak na swój wiek, brzmi jeszcze bardzo dobrze, a sala widowiskowa to takie nasze oczko w głowie, dlatego przed zakupem przeprowadzaliśmy wiele testów i odsłuchiwaliśmy zestawy różnych firm. W wyniku przeprowadzonych odsłuchów i porównań jego miejsce zajął nowy, doskonale brzmiący zestaw składający się z kolumn głośnikowych serii Dynacord VariLine oraz wzmacniaczy serii LX. To fantastyczne narzędzia, na których my i artyści u nas występujący, będziemy mieli przyjemność przez następne lata pracować”.

Oprócz nowego zestawu GCK dysponuje również zestawem mobilnym Dynacord Cobra 2, wykorzystywanym do nagłaśniania imprez odbywających się w sezonie letnim nad jeziorem Niegocin oraz w Twierdzy Boyen.