Szukaj

Aktualności

Sortowanie

19.11.2015.

CADAC CDC six w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku

Pierwsza w Polsce konsoleta Cadac CDC six wraz z osprzętem trafiła do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.

W skład zestawu oprócz konsolety wchodzą dwa stageboxy CDC I/O3216 oraz niezbędne okablowanie. Taka konfiguracja umożliwia zmiksowanie do 80 sygnałów (konsoleta maksymalnie obsługuje do 144 kanałów) i wysłanie ich do 48 wyjść. Do dyspozycji mamy 64 kanały w stageboxie i szesnaście lokalnie (8 x XLR mic/line, 4 x XLR AES/EBU). Wyjścia: 32 stagebox, szesnaście lokalnie (8 x XLR out, 4 x XLR AES/EBU). Daje to ogromne możliwości  produkcyjne i konfiguracyjne.

„Dzięki zastosowaniu prostego i przejrzystego interfejsu obsługa konsolety okazała się banalnie prosta. Praktycznie po krótkim przeszkoleniu obsługiwałem ją bez dodatkowej pomocy. Większość operacji wykonuje się na doskonałej jakości ekranie, czasem tylko korzystając z kontrolerów. Wszystko jest logicznie rozplanowane i jestem pewien, że żaden z przyjeżdzających do nas realizatorów nie będzie miał problemu z jej obsługą, a przy okazji będzie miał okazję posłuchać jak fantastycznie brzmi! Jestem bardzo dumny z tego, że takie urządzenie udało się zakupić do naszej placówki. Pozwoli to nam na realizację wydarzeń i koncertów, z którymi wcześniej nie poradzilibyśmy sobie, bądź byłyby dla nas kłopotliwe. Chciałbym przy okazji podziękować całej ekipie Tommex wraz z Piotrem Wosiek na czele, za pomoc i wsparcie techniczne jakie otrzymaliśmy.” Krzysztof Dembicki, MCK Płońsk.

Pomimo że firma Cadac istnieje na rynku od roku 1968, a konsolety tej marki pracują w najlepszych i najbardziej prestiżowych obiektach na świecie, dopiero teraz zaczyna być w Polsce rozpoznawalna. „Ogromnie się z tego faktu cieszę, ponieważ to fantastyczne urządzenia. Proste w obsłudze i bardzo dobrze, naturalnie, brzmiące. Jako dystrybutor z wieloletnim stażem na rynku zapewniamy pełne wsparcie przed, jak i po sprzedaży. Już w najbliższym czasie rozpoczniemy intensywne prezentacje i szkolenia, skupiając się głównie na osobach i firmach, które nie uznają kompromisów w zakresie brzmienia i nie boją się nowych technologii. Takie właśnie osoby spotkałem w MCK-u.” Piotr Wosiek, Tommex

Właściwości CDC six:

– Intuicyjny interfejs graficzny
– Platforma miksująca DSP chroniona prawem patentowym
– Procesory SHARC 32/40 bit floating point
– Ekran dotykowy HD o przekątnej 23,5” i proporcji 16:9
– Systemowy ekran dotykowy LCD 6,5”
– 24 kolorowe wyświetlacze OLED
– 20 segmentowych mierników stereo
– 20 precyzyjnych i zautomatyzowanych faderów o długości 100mm
– 4 wejścia AES3 i 4 wyjścia AES3
– 8 w pełni programowalnych wejść i wyjść liniowych
– Zewnętrzny zasilacz

Cechy:

– Klasyczne preampy mikrofonowe Cadac
– Latencja poniżej 0,4 milisekundy: od analogowego wejścia na scenie, przez konsoletę CDC six, do analogowego wyjścia na scenie
– 64 wejścia
– 48 definiowalnych szyn: grupa, grupa stereo, aux, aux stereo, matryca + LCR, monitor, talk back
– Unikatowy tryb monitor
– Pełna czteropasmowa korekcja parametryczna
– Wysoka dynamika
– 16 grup VCA
– 8 przycisków funkcyjnych z wyświetlaczami OLED
– 16 efektów stereo
– 31 pasmowy korektor graficzny i 4 pasmowy pełny korektor parametryczny przypisany do każdego wyjscia
– Kompresory/limitery na wszystkich wyjściach
– Delay na wszystkich wejściach i wyjściach
– Automatyka Snapshot
– Możliwość zdefiniowania języka użytkownika

Konsoleta wraz z niezbędnym osprzętem została zakupiona ze środków otrzymanych na realizację projektu „Dom kultury to nie same mury – wyposażenie Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku” kompatybilnego z projektem „Przebudowa Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Płockiej Nr 50, działanie 5.2 Rewitalizacja miast, priorytet V RPOWM”.