Szukaj

Aktualności

Sortowanie

28.03.2017.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Stadion Olimpijski we Wrocławiu to zabytkowy obiekt sportowy, który przeszedł gruntowny remont i stanie się jedną z głównych aren zmagań sportowców podczas tegorocznych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Zmodernizowane pod kątem obecnych wymogów bezpieczeństwa trybuny mogą pomieścić 11 tysięcy kibiców. Głównym przeznaczeniem obiektu są wyścigi żużlowe oraz football amerykański.

Fot. Damian Rokita

System nagłośnienia

System nagłośnienia na wrocławskim Stadionie Olimpijskim to system wielostrefowy, bazujący na elektronice Dynacord oraz zestawach głośnikowych Community i Bosch. Centralnym punktem systemu jest stanowisko komentatora, gdzie znajdują się: mikser Dynacord CMS 600-3, źródła dźwięku oraz komputer PC, będący interfejsem sterowania całym systemem za pośrednictwem sieci IRIS-Net. Na terenie obiektu znajdują się dwie amplifikatornie skomunikowane protokołem DANTE za pośrednictwem światłowodu. W amplifikatorniach zainstalowano następujące urządzenia:

Dynacord DSA 8410 – wzmacniacz mocy 4x1000W, klasa D
Dynacord RCM 810 – moduł IRIS-Net do wzmacniaczy DSA
Dynacord P64 – wielozadaniowa matryca audio z wbudowanym procesorem DSP
Dynacord PCL 1125T – wzmacniacz mocy 1x 250W

W skład systemu nagłośnienia wchodzą następujące zestawy głośnikowe:

Community R.5 66TZ MAX – trybuna główna zadaszona
Community R.5 96TZ MAX – trybuna główna zadaszona
Community R.5 66TZ – trybuna odkryta
Community R.15 COAX – trybuna odkryta
Community R.5 HPT – boisko i park maszynowy
Community R.35-3896 – plac przed wejściem
Community R.5 HPT – plac przed wejściem

Dźwiękowy System Ostrzegawczy

Oprócz systemu nagłośnienia, na Stadionie Olimpijskim zainstalowano również Dźwiękowy System Ostrzegawczy APS-Aprosys. System podzielono na 21 stref i wyposażono w ponad 600 głośników. Systemy zostały zintegrowane, dzięki czemu na co dzień w głośnikach DSO można usłyszeć sygnał wysyłany z pomieszczenia komentatora. W przypadku zagrożenia DSO ma pełen priorytet, a sygnały komercyjne są mutowane.

Projekt oraz dostawę urządzeń na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.