Szukaj

Aktualności

Sortowanie

16.10.2017.

System nagłośnienia Hali Sportowo-Widowiskowej w Koronowie

 

Oddana do użytku w 2008r. Hala Sportowo – Widowiskowa w Koronowie, to wielofunkcyjny obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hala składa się z głównej areny, tj. boiska o wymiarach 27 x 45 m, które może zostać podzielone na trzy boiska treningowe o wym. 15 x 27 m każde. W skład obiektu wchodzi także sala konferencyjna o pow. ponad 150 m kw., a także niezbędne zaplecze techniczne, nowocześnie wyposażona siłownia i zestaw saun. Wzdłuż głównej areny rozmieszczone zostały trybuny mieszczące 466 miejsc, z możliwością dostawienia 160 dodatkowych w przypadku imprez scenicznych.

System nagłośnienia to system wielofunkcyjny, w którym główny priorytet pełni system rozgłoszeniowy. Oprócz głównej funkcji, mającej na celu obsługę imprez sportowych, dodatkowo system wykorzystywany jest podczas występów scenicznych.

Aby obsługa, zawodów i wydarzeń artystycznych, przebiegała w sposób bezproblemowy i komfortowy, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, zainstalowano niezbędny zestaw aparatury. W skład zestawu wchodzą między innymi:

  • Mikser Cadac Live1, model 1642
  • Kompresory Ashly Audio, model CLX 502
  • Procesor głośnikowy Community, model dSpec 226
  • Wzmacniacz Dynacord, model DSA 8805
  • Wzmacniacz Dynacord, model DSA 8410
  • Wzmacniacz Dynacord, model LX 3000
  • Zestawy bezprzewodowe Shure BLX z mikrofonami SM58
  • Odtwarzacz Denon, model DN C500CB

Do nagłośnienia hali zostały wykorzystane zestawy głośnikowe Community IP8-1122, Community R35-3896. Zestawy IP8 są zasilane w trybie bi-amp, natomiast R35 w trybie pasywnym. Oprócz wymienionych zestawów głośnikowych Community, w obiekcie na czas imprez estradowych montowane są zestawy Dynacord VL 212 oraz Dynacord D8A, pracujące w charakterze monitorów podłogowych.

Jak podkreśla dyrekcja obiektu, jak i władze tego niewielkiego, aczkolwiek niezwykle urokliwego miasteczka, nowy system dźwiękowy doskonale spełnia swoje założenia.

Projekt, dostawę oraz uruchomienie systemu zrealizowała firma: Instrumenty Muzyczne Canto Anna Prusakowska.