Szukaj

Aktualności

Sortowanie

24.10.2017.

Nagłośnienie pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”

18 września 2017 odbyło się otwarcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. To wyjątkowy obiekt, którego sercem jest pierwszy w Łodzi kryty basen 50 metrowy.
Pływalnia składa się z dwóch basenów: 50 metrowego oraz 25 metrowego. Głębokość dłuższego na całej długości wynosi 2,5 metra, a jego niecka została wyposażona w specjalny, ruchomy pomost, który może dzielić basen na dowolne wymiary. Ta funkcja umożliwia dopasowanie wymiarów niecki do boiska waterpolo.
Największą zaletą krótszego basenu jest regulowane dno. W zależności od potrzeb, może być ono ustawione na poziomie od 0 aż do 5 metrów głębokości. Dodatkowo nad taflą wody ustawiono skocznię basenową.

Zdjęcia są własnością Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”

Dźwiękowy System Ostrzegawczy – System Nagłośnienia Komercyjnego

Specyfika obiektu jakim jest pływalnia, wymagała zastosowania urządzeń, które poradzą sobie z wszechobecną wilgocią oraz trudnymi warunkami akustycznymi. Aby spełnić wymogi związane z charakterystyką obiektu, zdecydowano się na zainstalowanie zestawów głośnikowych amerykańskiego producenta Community.

23 szt. – Commnity R2-94Z-EN (skierowane na trybuny hali basenowej, która może pomieścić 1700 widzów)
5 szt. – Community R1-66Z-EN (skierowane w stronę niecek basenowych)

Punktem centralnym systemu jest pomieszczenie realizatora, gdzie zlokalizowano konsoletę Dynacord CMS 1000-3, cyfrowy procesor głośnikowy Community DSPEC 226, monitory odsłuchowe Genelec, cyfrowy eliminator sprzężeń Bosch LBB 1968/00 oraz zestaw przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser.

System nagłośnienia komercyjnego zasilają wzmacniacze mocy BO-CD, szwajcarskiego producenta g+m elektronik. Poza strefą basenów na obiekcie zainstalowano 587 głośników sufitowych i 115 głośników ściennych, które w ramach kilkunastu stref obejmujących korytarze, halle, toalety, szatnie oraz pomieszczenia techniczne, umożliwiają sprawną ewakuację osób przebywających na terenie obiektu w przypadku zagrożenia.

Na co dzień DSO może służyć do wysyłania komunikatów oraz sygnałów muzycznych bezpośrednio z pomieszczenia komentatora. Oczywiście w przypadku zagrożenia komercyjne sygnały automatycznie są wyciszane, a pełen priorytet otrzymuje sygnał DSO.

System Nagłośnienia Podwodnego

Obiekt wyposażono również w mobilny system nagłośnienia podwodnego, który umożliwia przeprowadzanie treningów pływania synchronicznego oraz stanowi ciekawy dodatek do zajęć z aqua-fitnessu. W skład systemu wchodzi wodoodporny rack wyposażony w odtwarzacz Tascam CD-200SB, wzmacniacz mocy Inter-M PMU-240N oraz specjalistyczny głośnik DNH Aqua-30, który na czas zajęć jest zanurzany w basenowej niecce.

Projekty systemów nagłośnienia oraz dostawę urządzeń dla Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.