Szukaj

Aktualności

Sortowanie

08.01.2019.

Pierwsza w Polsce instalacja oparta na elementach Coda Audio APS stała się faktem!

Pod koniec 2018 roku, Dom Kultury w Boguszowicach stał się posiadaczem nowoczesnego systemu nagłośnieniowego marki Coda Audio, zaprojektowanego w oparciu o zespoły głośnikowe należące do rodziny APS.

Uwzględniając potrzeby gospodarza obiektu oraz warunki sali widowiskowej, system stacjonarny zestawiony został z dwóch podwieszonych zespołów głośnikowych APS na stronę, o niesymetrycznie ukształtowanym rozproszeniu (45° od ściany oraz 60° do środka sali), co minimalizuje ryzyko odbijania się dźwięku od ścian pomieszczenia. Podwieszone elementy APS wspomagane są przez dwa subwoofery SCV-F ustawione centralnie przed sceną oraz dwa zespoły głośnikowe Coda Audio HOPS8T, dopełniające pokrycie obszaru bliskiego pola – tuż przed sceną. W realizowanym projekcie instalacji zdecydowano się na wybór subwooferów SCV-F, ze względu na posiadaną przez nie funkcję kontrolowania wychylenia cewki przetwornika za pomocą zintegrowanego obwodu monitorującego, który pozwala na zoptymalizowanie warunków pracy oraz uzyskanie maksymalnej skuteczności przetwarzania. System główny zasilany jest ze wzmacniaczy Coda Audio Linus14D.

Uzupełnieniem nagłośnienia sali widowiskowej jest system odsłuchu scenicznego w postaci ośmiu wysokiej klasy monitorów podłogowych: Coda Audio Cue Four, zasilanych z dwóch wzmacniaczy Coda Audio Linus 5C.

Niewątpliwą zaletą projektu instalacji jest możliwość wykorzystania części jej elementów jako samodzielnego, mobilnego nagłośnienia dla innych pomieszczeń, w przykładowej konfiguracji: HOPS8T + SCV-F na stronę ze wzmacniaczem Linus 14D lub Cue Four + SCV-F na stroną ze wzmacniaczem Linus 14D, czy wreszcie APS + SCV na stronę ze wzmacniaczem Linus 14D.

Za montaż i uruchomienie systemu odpowiadała firma Stagebox.pl Rafał Januszek, natomiast za optymalizację działania w środowisku pracy był odpowiedzialny Dawid Sewera.

Gospodarzowi obiektu życzymy przyjemności z eksploatacji nowego systemu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Kontakt w sprawie oferty i prezentacji produktów CODA Audio: Tomasz Boroń – tbr@tommex.com.pl   tel.: 503 138 837