Szukaj

Aktualności

Sortowanie

10.09.2021.

System nagłośnienia Stadionu Hutnika w Warszawie

Po wielu latach starań, 25 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego ośrodka Hutnik, największej sportowej inwestycji w Warszawie ostatnich lat. Zrewitalizowany kompleks Hutnik oferuje nowoczesną bazę treningową dla piłkarzy, między innymi stadion główny z pełnowymiarowym boiskiem głównym do piłki nożnej, spełniający warunki umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej (zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN). Kibice mają do dyspozycji zadaszone trybuny, mogące pomieścić w sumie 1390 osób. Odnowiony kompleks Hutnik to również dwa boiska treningowe B i C, przeznaczone do treningów i do rozgrywania meczów w niższych klasach (III liga kobiet i liga młodzieżowa) oraz cztery korty dla tenisistów. Cały kompleks został wyposażony w zaplecze szatniowo-sanitarne.

System nagłośnienia stadionu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN, stadion piłkarski został wyposażony między innymi w nowy system nagłośnienia, zrealizowany w oparciu o zewnętrzne  zestawy głośnikowe dedykowane dla obiektów sportowych o dużej kubaturze, odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Zestawy głośnikowe zasilone zostały przez wzmacniacze mocy Ashly nXp-8004, wyposażone w procesory DSP oraz pracujące w cyfrowej sieci audio Dante™, które zostały rozmieszczone w amplifikatorniach pod dwiema trybunami stadionu. Połączenia pomiędzy szafami zrealizowane zostały za pomocą medium światłowodowego. Dla codziennej pracy systemu nagłośnienia zapewniono mikrofon pulpitowy do emisji komunikatów porządkowych oraz odtwarzacz CD/Tuner do emisji muzyki tła.

Urządzenia podłączone są do systemu nagłośnienia przez cyfrową matrycę Ashly NE 8800. Do włączania i wyłączania urządzeń oraz regulacji głośności w systemie zainstalowano prosty i wygodny w użyciu sterownik Ashly FR-8. Do pracy podczas zawodów sportowych przygotowano stanowisko komentatora, wyposażone w cyfrowy mikser audio Ashly Digimix 18 oraz niezbędne peryferia, takie jak komplet mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych, statywy mikrofonowe, odtwarzacz audio oraz monitory odsłuchowe.

Projekt i dostawę systemu nagłośnienia zrealizowała firma TOMMEX.