Szukaj

Aktualności

Sortowanie

06.04.2022.

AEQ Xpeak – Rozproszony globalny system interkomowy

Rozproszony globalny system interkomowy

Techniczna koordynacja obsługi przedstawień teatralnych czy produkcji telewizyjnych jest kluczowa. System Xpeak Intercom został opracowany z wykorzystaniem technologii, zapewniającej najwyższą jakość obwodów połączeniowych, w możliwie najprostszy sposób. Dzięki Xpeak możesz zapomnieć o skomplikowanej komunikacji i całkowicie skupić się na produkcji.

Prawdziwy przełom w łączności interkomowej

Dzięki zaawansowanemu systemowi sieci wirtualnej, Xpeak doskonale nadaje się do produkcji, w których personel jest tymczasowo relokowany lub pracuje zdalnie. Połączenia i uruchomienia są maksymalnie uproszczone. Urządzenia i terminale są automatycznie lokalizowane, nawet jeśli nie znajdują się w tej samej sieci, umożliwiając proste i sprawne połączenia.

 

Praca bez matrycy

Xpeak obsługuje trzy tryby działania. Tryb wirtualnej matrycy, umożliwia elementom systemu, tworzenie sieci urządzeń peer-to-peer z wirtualizacją Ethernet. 4-kanałowy tryb Party Line określa, które kanały mają być używane do komunikacji przez każdy panel użytkownika. Ponadto panele Xpeak mogą współpracować z innymi systemami interkomowymi AEQ: z matrycami Conexia i Crossnet lub EasyNet Party Line.

Xpeak to prawdziwe rozwiązanie interkomowe typu plug-and-play. Panele sprzętowe lub programowe są połączone z sieciami wirtualnymi, działając w taki sposób, jakby wszystkie znajdowały się fizycznie w tym samym centrum produkcyjnym.

Niezależnie od tego, czy znajdują się w tej samej sieci LAN, czy też są rozproszone w różnych lokalizacjach z dostępem do Internetu lub sieci WAN, system Xpeak umożliwia Twoim urządzeniom automatyczne wykrywanie się nawzajem, nawet bez wcześniejszej subskrypcji sieci. To absolutnie ułatwia wdrażanie lokalnych i rozproszonych systemów interkomowych w wielu różnych lokalizacjach, zgodnie z konkretnymi potrzebami danej produkcji lub imprezy.

Inteligentne połączenie dla prostej komunikacji wewnętrznej

Świat funkcjonalności w jednym systemie

– Xpeak działa w połączeniu z sieciami wirtualnymi

– Xpeak działa w połączeniu z istniejącymi sieciami VPN

– Xpeak działa w połączeniu ze zdalnymi audiokodekami

 

Zwiększ swoje możliwości dzięki oprogramowaniu Xpeak Control

System gotowy do pracy

Urządzenia Xpeak automatycznie wykrywają się po podłączeniu do przełącznika lub Internetu, nie jest wymagana żadna konfiguracja, są gotowe do użycia.


Konfiguracja i monitoring

Zazwyczaj każda stacja robocza musi być oznaczona i skonfigurowana zgodnie ze swoją rolą. Dzięki oprogramowaniu Xpeak Control Software i jego intuicyjnemu interfejsowi, można uzyskać dostęp do wszystkich paneli użytkownika, a ich klawisze i przepływy komunikacji są dostosowywane.


Pełna kontrola nad systemem

Dodatkowo, oprogramowanie pozwala na obsługę urządzeń w taki sposób, jakby fizycznie znajdowały się przed nimi, umożliwiając monitorowanie i kontrolę koordynacji całości za pośrednictwem tej platformy.

 

 

Działa w wielu scenariuszach

Prostota Xpeak i duża liczba elementów wyposażenia, które system może zintegrować, sprawiają, że jest on idealny dla każdego scenariusza, w którym koordynacja zespołu ludzkiego jest niezbędna.

Oprócz zdalnych produkcji wszelkiego rodzaju, takich jak wydarzenia sportowe, społeczne lub polityczne; czy koordynacja różnych miejsc pracy, takich jak szpitalne oddziały ratunkowe lub produkcja telewizyjna i radiowa; Xpeak jest szczególnie polecany do wszelkiego rodzaju lokalnej koordynacji wymagającej do około 30 użytkowników, czyli: produkcje telewizyjne, filmowe i teatralne, koncerty, rozrywka, np. parki rozrywki, statki wycieczkowe, centra korporacyjne lub przemysłowe, takie jak lotniska, szpitale…

Pobierz katalog