Szukaj

Aktualności

Sortowanie

27.09.2022.

NOWOŚĆ – liniowy system RCF HL 6

HL 6

MODUŁ LINE ARRAY

 • Moc 250W RMS
 • 131 dB maks. SPL
 • Pasmo przenoszenia częstotliwości 65 ÷ 20000 Hz
 • Dyspersja 100° x 10°
 • W pełni neodymowe przetworniki
 • Drewniana obudowa wzmocniona polipropylenem
 • Stalowy grill z gąbką
 • 2 x złącze SPEAKON

HL 6 to dwudrożny system pełnozakresowy, zapewniający wydajność systemu liniowego oraz szybką i łatwą konfigurację. Koncepcja tego głośnika wywodzi się z branży koncertowej, zamykając całe doświadczenie w zakresie profesjonalnego dźwięku RCF, w kompaktowej obudowie. HL 6 został wyposażony w najnowocześniejsze przetworniki RCF. Dwa potężne głośniki niskotonowe 6,0” zapewniają solidną reprodukcję poziomu basów. System uzupełnia 1,75” driver kompresyjny cewki głosowej dużej mocy, zamontowany na precyzyjnym falowodzie 100° x 10°, który gwarantuje  dźwięk o wyjątkowej czystości, wysoką rozdzielczość dźwięku oraz niewiarygodny poziom dynamiki dźwięku. Dzięki symetrycznej konstrukcji, HL 6 zapewnia równomierne pokrycie dźwiękiem bez przerw i tłumienia, zachowując zrozumiałość, wysoką rozdzielczość dźwięku oraz siłę sygnału na całym dystansie. Obudowa HL 6 została wykonana z kompozytu polipropylenowego wzmocnionego drewnem oraz wyposażona w dwa tylne uchwyty do przenoszenia.

Legendarne subwoofery

RCF HL 6 został wyposażony w przetworniki RCF z magnesami neodymowymi. Doświadczone zespoły inżynierów RCF specjalnie opracowały i dopasowały każdy komponent. Cały zestaw zabezpieczeń zapewnia trwałość i niezawodność produktu.

Wysokie częstotliwości

 • Wysokowydajny RCF ND840
 • Neodymowy przetwornik kompresyjny z membraną 1,75 cala
 • Punkt podziału zwrotnicy 900 Hz

Niskie częstotliwości

 • Dwa 6” neodymowe głośniki niskotonowe
 • Obsługa niskich częstotliwości do 65 Hz
 • Wodoodporny stożek domieszkowany włóknem węglowym
 • Otoczenie Polycotton M-roll
 • Hiperwentylowana struktura magnetyczna

Falowód o stałej kierunkowości

Specjalnie zaprojektowany falowód, umożliwia precyzyjne pokrycie dźwiękiem o dyspersji 100° x 10°, zapewniając jednocześnie całkowicie liniową odpowiedź w zakresie wysokich częstotliwości. Falowód o stałej kierunkowości zapewnia stałe pokrycie od 900 Hz do najwyższych słyszalnych częstotliwości.

Idealny do instalacji

Pasywna architektura sprawia, że HL 6 jest jednym z najlżejszych modułów liniowych dostępnych obecnie na rynku. W połączeniu z elastycznymi opcjami podwieszania i szeroką gamą akcesoriów, jest to idealna matryca liniowa do instalacji zarówno w środowiskach korporacyjnych, jak i przestrzeniach koncertowych i muzycznych. HL 6 zapewnia wysokie ciśnienie i czystość dźwięku, mogące z powodzeniem zastąpić przestarzałe, ponadgabarytowe i przewymiarowane systemy dźwiękowe oraz ulepszyć parametry akustyczne.

Zaawansowany projekt

Zintegrowane łączniki są zarówno łatwe w użyciu, jak i rekonfigurowalne, co pozwala inżynierowi dźwięku na tworzenie macierzy w kształcie litery J i spiralnych, poczynając od kąta 1°. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o łatwej i szybkiej konfiguracji. Na jednym flybarze można zamocować do 16 modułów HL 6.
Przedni grill jest malowany proszkowo. Specjalny wewnętrzny podkład z transparentnej dla dźwięku pianki, pomaga dodatkowo chronić przetworniki przed kurzem i zanieczyszczeniami.

 

Idealne uzupełnienie HL 6 w zakresie niskich częstotliwości

HL 35-S to 15 calowy moduł głośnikowy, który maksymalizuje wydajność i spójność macierzy w zakresie niskich częśtotliwości oraz oferuje możliwość podwieszenia na jednym flybarze z modułami HL 6. Łatwe w obsłudze i rekonfigurowalne zintegrowane łączniki, pozwalają inżynierowi systemu na rozszerzenie dolnego zakresu HL 6 o jeden lub więcej modułów HL 35-S. Moduł HL 35-S może zostać przymocowany do flybara, działać samodzielnie na podłodze lub zostać ustawiony w kolumnie z umieszczonymi na nim modułami HL 6. HL 35-S zapewnia ciśnienie, czystość dźwięku oraz ulepszone parametry akustyczne, które pozwolą zastąpić przestarzałe i przewymiarowane systemy dźwiękowe.

Karta katalogowa HL 6