Szukaj

Aktualności

Sortowanie

19.01.2023.

Immersyjny system SPACE marki CODA Audio podczas MIDƐM+ 2023 w Cannes z Jean-Michel Jarre

CODA Audio ogłosiła partnerską współpracę ze znanym francuskim muzykiem i kompozytorem muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre, debiutując serią pokazów immersyjnych na reaktywowanych targach muzycznych MIDEM w Cannes. Nowy gospodarz MIDƐM+ 23, miasto Cannes, chce  ożywić markę MIDEM po pandemii, oferując jakościowy program szeregu prelekcji, spotkania przy okrągłych stołach, interaktywne przestrzenie współpracy i oczywiście to co najlepszego i najbardziej innowacyjnego muzyka na żywo ma do zaoferowania.

Gruntownie zmieniony, aby odzwierciedlić sposób, w jaki przemysł nagrań muzycznych rozwinął się w ostatnich latach, MIDƐM+ 23 dał temu wyraz występując pod szyldem technologii i innowacji. W tym kontekście – i jako jeden ze sponsorów show – Jean-Michel Jarre we współpracy z CODA Audio zaprezentuje swój nowy album „OXYMORE” podczas całkowicie immersyjnego show w Salon des Ambassadeurs w Cannes. OXYMORE to pierwszy immersyjny projekt w skali przesuwającej granice innowacji. Podczas show wykorzystany zostanie system N-RAY marki CODA Audio w konfiguracji 16.1 w połączeniu z immersyjnym procesorem Space Hub i będzie to pierwszy większy projekt wykorzystujący najnowszą dostępną technologię CODA.

„Rozmieszczanie dźwięków jako obiektów wokół nas w płaszczyźnie 360 stopni jest kompletnie innym sposobem komponowania, który rewolucjonizuje koncept, produkcję i dystrybucję muzyki jutra” — zauważa Jarre. „W prawdziwym życiu nie ma stereo, nasze pole dźwiękowe to 360 stopni. Dzisiejsza technologia pozwala nam odkrywać tworzenie w przestrzeni dźwięku przestrzennego, co otwiera przed nami muzykami, zupełnie nowe doświadczenie w procesie twórczym”.

Założyciel i dyrektor generalny CODA Audio, Svetly Alexandrov, jest podekscytowany tą współpracą. „Jean-Michel Jarre był kimś kogo ubóstwiałem kiedy dorastałem” — zauważa. „Podziwiałem jego innowacyjne podejście i chęć eksperymentowania. Jest prawdziwym pionierem w swojej dziedzinie i myślę, że dlatego tak dobrze do siebie pasujemy. Innowacja spotyka się z innowacją.”

„Naszą wizją jest możliwość przeniesienia doznań brzmienia immersyjnego ze studia do otoczenia na żywo, a następnie domu ze spójnymi wynikami” — kontynuuje Alexandrov. „Do tej pory po prostu nie było to możliwe, ale z dumą mogę powiedzieć, że nasza technologia wszystko zmieniła. Niemożliwe stało się możliwe. Dla artystów takich jak Jean Michel, którzy stoją na czele rewolucji, jest to niezwykle ekscytujący rozwój, który po raz jeszcze potwierdzi jego status jako mistrza pionierskich technologii audio”.

„Koncerty w Cannes to dopiero początek” – dodaje. „Więcej jeszcze przed nami, a Jean-Michel będzie z nami podczas ISE w Barcelonie końcem miesiąca, aby ujawnić kolejne wydarzenia. Podróż dopiero się rozpoczyna!”

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.midem.com lub CODA Audio na stoisku ISE 2023 7G825 oraz demo room – hala 8 E4.

SPACE by CODA z Jean-Michel Jarre podczas ISE Barcelona
Rejestracja na pokazy demo: https://space.codaaudio.com/