Szukaj

Aktualności

Sortowanie

24.04.2023.

Nowość: Seria MA – Ultra wydajne 4 i 8-kanałowe wzmacniacze mocy Ashly Audio

Seria MA to szczytowe osiągnięcie marki ASHLY w dziedzinie wzmacniaczy mocy. Zastrzeżona technologia Ashly D-MAX™ (zastosowana po raz pierwszy w serii CA) wynosi wydajność i efektywność klasy D na zupełnie nowy poziom. Konstruktorzy Ashly zaprojektowali Serię MA od zera, odrzucając stare zbiory reguł, wykorzystując najnowocześniejsze praktyki projektowe oraz najnowocześniejsze komponenty, aby osiągnąć wyjątkowy efekt.

Modele serii MA

Seria MA obejmuje dwa modele 4-kanałowe: MA-250.4 o mocy 4 x 250 W i MA-250.8 o mocy 4 x 500 W oraz dwa modele 8-kanałowe: MA-500.4 przy 8 x 250 i MA-500.8 przy 8 x 500 – nowa konfiguracja od Ashly, unikalna dla serii MA.

Inteligentne zarządzanie mocą

Dzięki trybowi Intelligent Power-Sharing od Ashly Audio, czyli inteligentnemu zarządzaniu mocą, każdy wzmacniacz z serii MA może balansować i przesuwać moc między kanałami w ciągu zaledwie milisekund. MA-250.4 i MA-250.8 mogą współdzielić moc do 1000 W na 4 kanały, podczas gdy MA-500.4 i MA-500.8 mogą współdzielić moc do 2000 W na 4 kanały.

Inteligentne udostępnianie mocy dynamicznie rozdziela moc na kanały, tam gdzie jest to potrzebne i dostosowuje ją do zmieniających się warunków.

W miarę jak użytkownicy wzmacniaczy mocy stawali się bardziej zaznajomieni z technologią współdzielenia mocy, domagali się  w ostatnich latach funkcji, która pozwala wzmacniaczowi automatycznie dystrybuować moc pomiędzy kanałami, aby dopasować asymetryczne poziomy obciążenia głośników.
Ten aspekt jest niezwykle przydatny przy projektowaniu systemów nagłośnienia. Chociaż istnieją wzmacniacze, które wykorzystują podział mocy, większość z nich wymaga ustawienia DSP w odpowiedniej konfiguracji, a te, które tego nie robią, mają bardzo ograniczone możliwości działania.

Zaawansowana technologia Power Sharing zastosowana w serii MA zmienia wszystko.

Ultra-wysoka wydajność oznacza więcej mocy przy niższym poziomie zużycia energii.

Seria MA jest najbardziej wydajnym wzmacniaczem, jaki do tej pory zaprojektowało Ashly. W rezultacie otrzymujemy niższy poziom emisji ciepła, niższy poziom hałasu i zniekształceń, bardziej stabilną pracę i większą niezawodność. Masywne wentylatory, które można znaleźć w większości innych wzmacniaczy, nie są już potrzebne. Zamiast tego Ashly zoptymalizowało system aktywnego chłodzenia powietrzem korzystając z nowo opracowanej technologii SailFlow™, która kieruje powietrze wzdłuż selektywnej ścieżki, tam gdzie jest najbardziej potrzebne. W połączeniu z nowym, ultraszybkim zasilaczem impulsowym, opracowanym przez firmę Ashly, zastosowaniem szybkich, bezstratnych przełączników z węglika silikonowego i inteligentnym zarządzaniem mocą, efekt końcowy jest po prostu zachwycający.

Lekki i energooszczędny MA nigdy nie pobierze więcej mocy, niż zapewnia Twoje źródło zasilania. Koniec z obawą o doprowadzenie głośników na skraj destrukcji lub uruchomienie bezpieczników. Możesz obsługiwać aż trzy MA2508 (łącznie 12 000 W) przy 20 A! To bardziej wydajne niż jakikolwiek inny dostępny obecnie wzmacniacz, który testowaliśmy! Wreszcie, przekłada się to również na oszczędność kosztów energii, ponieważ MA pracują więcej, pobierając zarazem mniej energii niż inne wzmacniacze, obniżając rachunki za energię elektryczną użytkowników oraz wymagania HVAC.

Praca w wielu trybach zapewnia całkowitą elastyczność.

Dzięki możliwości wyboru trybu pracy na kanał, seria MA jest idealnym wyborem dla szerszego zakresu zastosowań, niż większość innych wzmacniaczy. W wielostrefowych, wielozadaniowych konfiguracjach MA jest naprawdę nie do pobicia. W działając pojedynczo lub w trybie zmostkowanym, MA mogą dostarczać od 250 W do 1000 W dla pojedynczego kanału (a nawet więcej, gdy włączony jest tryb współdzielenia mocy) przy niskim Z (2, 4 i 8 omów) lub stałym napięciu (25/70 lub 100 V). Każde z ustawień może zostać wybrane indywidualnie dla każdego kanału. Wzmacniacze MA zostały zaprojektowane z myślą o wydajnych instalacjach takich jak teatry, audytoria szkolne czy kościoły i domy modlitwy. Wymagające wysokiej mocy subwoofery? Nie ma problemu. MA pracuje stabilnie przy 2 ohm. Natomiast w wielofunkcyjnym trybie działania możliwy jest również wybór trybu 25, 70 i 100V. MA posiada również więcej funkcji ułatwiających integrację niż te które typowo znajdują się w innych wzmacniaczach, a dzięki 4- i 8-kanałowym modelom do wyboru, wzmacniacze te sprawdzą się również w najbardziej wymagających, wielostrefowych instalacjach komercyjnych.

Wzmacniacze są dostępne w konfiguracjach 4- i 8-kanałowych o mocy 250 W lub 500 W na kanał. Potężne. Czysto brzmiące. Niezawodne. To właśnie wzmacniacze Ashly z serii MA.

Karta kat. Seria MA (eng)

Broszura Wzmacniacze Ashly