Szukaj

Aktualności

Sortowanie

23.11.2023.

System nagłośnienia scenicznego Auli Szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim

Początkiem października br., podczas obchodów “Jubileuszu 25-lecia Powiatu Mińskiego”, miało miejsce uroczyste otwarcie Auli Szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim i przekazanie symbolicznego klucza do zmodernizowanej sali. Klucz z rąk starosty powiatu mińskiego, Antoniego Jana Tarczyńskiego, odebrał dyrektor Zespołu Szkół – Adam Trześkowski. Aula ma służyć nie tylko uczniowskiej społeczności szkolnej, ale i całemu powiatowi mińskiemu.

 

Znaczenie systemów nagłośnienia w aulach szkolnych

Aule szkolne pełnią niezwykle ważną rolę w życiu uczniów i całej społeczności edukacyjnej. Często pełnią funkcję centrum kulturalnego, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia, takie jak apele, uroczystości, koncerty, przedstawienia i wiele innych wydarzeń artystycznych. To właśnie tutaj uczniowie rozwijają swoje pasje, talenty i zainteresowania. Z tego też względu kluczową rolę w zapewnianiu sprawnego przekazu informacji oraz tworzeniu sprzyjającego środowiska edukacyjnego odgrywa dobrze zaprojektowany i przyjazny użytkownikowi system nagłośnienia.

Systemy nagłośnienia stanowią istotny element nowoczesnej edukacji, dzięki któremu uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły, a nauczanie staje się bardziej efektywne i interaktywne.

System nagłośnienia scenicznego Auli Szkolnej

System nagłośnienia scenicznego Auli Szkolnej w ZS nr 1, oparto na sprzęcie CODA Audio, co jest gwarancją doskonałej jakości brzmienia i profesjonalnych efektów dźwiękowych. Głośniki APS oraz N-APS zapewniają klarowność i dynamikę dźwięku, co sprawia, że każda prezentacja, koncert czy występ staje się niezapomnianym doświadczeniem.

Dodatkowo, dwa subwoofery APS-SUB wzbogacają brzmienie niskich częstotliwości, nadając wydarzeniom jeszcze większej głębi i mocy dźwięku. System ten zapewnia znakomitą jakość dźwięku zarówno podczas prezentacji mowy, jak i podczas koncertów muzycznych.

Wzmacniacz LINUS12C, precyzyjnie kontroluje cały system dźwiękowy, umożliwiając jego optymalne dostosowanie do potrzeb danej chwili.

System monitorowy Yamaha

Dodatkowo cztery monitory Yamaha DHR12M pozwalają na precyzyjne monitorowanie dźwięku podczas wystąpień na scenie. Dzięki nim uczniowie, artyści i prelegenci mają pewność, że słyszą siebie w najlepszy możliwy sposób, co wpływa na pewność siebie i jakość prezentacji.

Konsola foniczna Yamaha

Konsola Yamaha TF3 to centralny punkt zarządzania dźwiękiem w auli. Dzięki niej można precyzyjnie kontrolować każdy aspekt brzmienia, od regulacji głośności po korekcję dźwięku. Dodatkowo, obecność interfejsów Yamaha NY64-D i Yamaha TIO1608-D umożliwia transmisję dźwięku na najwyższym poziomie, co jest niezwykle istotne podczas konferencji, wystąpień czy koncertów.

System wyposażono również w komplet niezbędnych akcesoriów, takich jak profesjonalne mikrofony wokalowe wraz ze statywami, słuchawki czy odtwarzacze audio, zapewniających komfort pracy i pełną kontrolę nad jakością przekazywanego dźwięku.

Cały system dźwiękowy w auli szkolnej został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałej jakości dźwięku i komfortu podczas każdego wydarzenia. Dzięki zastosowaniu urządzeń renomowanych producentów, system nagłośnienia auli spełnia najwyższe standardy dźwiękowe.

Firma TOMMEX odpowiedzialna była za dostawę, montaż i uruchomienie systemu.