Szukaj

Aktualności

Sortowanie

22.01.2024.

NOWOŚĆ RCF: DMA 504 – CZTEROKANAŁOWY WZMACNIACZ MATRYCOWY

FUNKCJE

  • 4 x 500 W Wzmacniacz mocy klasy D
  • Zakres częstotliwości 20 – 20000 Hz
  • Pełne przetwarzanie wewnętrzne
  • Presety dla głośników RCF
  • Własny algorytm wzmacniacza niskich tonów
  • Filtry fazowe o liniowej fazie FiRPHASE
  • Elastyczna i skalowalna architektura multiroom
  • RDNet do zarządzania w sieci
  • Akcesoria do zdalnego sterowania oraz konsola pagingowa

 

DMA 504 to czterokanałowy wzmacniacz matrycowy klasy D, który zapewnia cztery wyjścia mocy po 500 Watt każde. Wyposażony w potężną platformę DSP, wejścia i wyjścia mogą być zarządzane pod kątem routingu i korekcji: dostępny jest kompletny zestaw funkcji przetwarzania, w tym PEQ, filtry FIR, wzmocnienie poziomu basu, limitery, kompresory i korekcja środowiskowa. Na każdym kanale dostępne są presety dla głośników RCF, zapewniające optymalną wydajność akustyczną i niezawodność.

DMA 504 ma rozmiar 2 jednostek rackowych i charakteryzuje się precyzyjnym wykonaniem, cechy które w połączeniu z jego odpornością na warunki środowiskowe czynią go idealnym do szerokiego zakresu zastosowań, od sklepów detalicznych, poprzez bary i restauracje, sale konferencyjne, obiekty edukacyjne i publiczne, a ogólniej mówiąc do każdego zastosowania muzycznego, zarówno do odtwarzania muzyki w tle, jak i muzyki pierwszoplanowej.

Urządzenie nadaje się zarówno do instalacji na biurku, jak i w racku (w zestawie dedykowane akcesorium). Każdy DMA 504 oferuje 2 stereofoniczne wejścia LINIOWE na złączach RCA oraz 1 zbalansowane wejście MIKROFON+LINIA na zdejmowanych zaciskach śrubowych. Dostępne jest również monofoniczne wyjście LINIOWE analogowe, z funkcją filtra dolnoprzepustowego do połączenia z aktywnym subwooferem. Dedykowane wejście do komunikatów na złączu RJ 45 pozwala na połączenie do 4 konsol do komunikatów BM 404, spiętych w poojedynczy łańcuch, a do każdego kanału wyjściowego można podłączyć zdalne sterowanie montowane na ścianie RC 401, umożliwiające regulację poziomu głośności i wybór preferowanego wejścia.

SKALOWALNA ARCHITEKTURA

DMA 504 może przesyłać 4 kanały audio do innych jednostek poprzez analogowy BUS audio, łącząc elastyczną i skalowalną architekturę multi-room z łatwym połączeniem i instalacją. Konfiguracja jest przyjazna dla użytkownika i dostępna zarówno z poziomu kontrolerów na panelu przednim urządzenia (z wyświetlaczem OLED), jak i poprzez oprogramowanie zarządzające RDNet.

SPECYFIKACJA TECHNINCZA
4 x 500 W @ 4 OHM LUB 2 x 1000 W hi-Z

Wejścia
– 2 x STEREO LINIOWE (RCA) (1 alternatywa dla wejścia AUX IN z przodu)
– 1 x MIC/LINE zrównoważone (konektor wymienny)
– 1 x PAGING (RJ 45)

Wyjścia (sygnał)
– 1 x STEREO LINIOWE/SUB (RCA)
– 1 x 4 KANAŁY AUDIO BUS (RJ 45)

Elementy sterujące
– 1 x KONTAKT ZDALNEGO WYŁĄCZENIA
– 4 x ZDALNE PILOTY DO MONTAŻU NA ŚCIANIE
– 1 x PORT USB DO AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA (CTRL + FIRMWARE UPDATE)

 

Pełne przetwarzanie na pokładzie

Wyposażone w potężną platformę DSP, jednostki DMA integrują technologie własne firmy RCF, takie jak FiRPHASE, technologia filtracji FiR, oraz BASS ENHANCER, zaawansowany algorytm zwiększający percepcję niskich częstotliwości bez wpływu na moc wyjściową.

 

 

 

Presety głośników

Wczytane fabrycznie ustawienia, optymalizują wydajność i equalizację każdego głośnika RCF oraz zapewniają charakterystyczne brzmienie RCF.

 

 

 

Łatwa i elastyczna konfiguracja

Produkty RCF Business Music są gotowe do użycia w kilku krokach, jeszcze szybciej, gdy są podłączone do sieciowego zarządzania RDNet.

 

RCF RDNet

Sieciowe sterowanie i wiele więcej

RDNet to solidna platforma zarządzania i kontroli dla systemów dźwiękowych o różnych rozmiarach, począwszy od małych, poprzez średnie, aż po systemy dużych rozmiarów dla aren. Opierając się na własnym protokole sieciowym, RDNet zapewnia intuicyjną kontrolę i monitorowanie każdego podłączonego urządzenia/obiektu w systemie audio RCF. Każde urządzenie ma procesor DSP, który obsługuje konkretne presety lub modyfikacje parametrów dla pojedynczych obiektów lub grup. Użytkownik sieciowy może zmieniać poziom sygnału, opóźnienie, EQ (również liniowa faza FiR) i inne ustawienia, w tym zaawansowane konfiguracje subwooferów. RDNet jest przeznaczony nie tylko dla głośników – można nim sterować parametrami i rutować wiele urządzeń RCF, takich jak matryce cyfrowe czy wzmacniacze.

 

 

 

 

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

Odkryj przykłady instalacji dla najczęściej spotykanych przestrzeni publicznych z konfiguracjami, schematami i listami produktów.

Rozwiązania dla Klubów i Dyskotek       Rozwiązania live dla sceny

 

 

 

 

 

Aplikacja DMA Connect

Aplikacja DMA Connect umożliwia bezprzewodowe sterowanie wzmacniaczami serii RCF DMA Business Music. Dzięki swoim funkcjom i przyjaznemu interfejsowi użytkownika umożliwia dostęp do ustawień DMA, takich jak: poziomy wejścia i wyjścia, korektory, trasy, wybór presetów głośników, informacje o urządzeniu oraz mierniki VU w czasie rzeczywistym. Zaawansowane opcje dla użytkowników zaawansowanych są również dostępne, obejmujące personalizowane nazwy dla wejść, wyjść i urządzeń.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA