Szukaj

Aktualności

Sortowanie

19.03.2024.

SPIRIT OF THE J: CADAC CONSOLES ZAPREZENTOWAŁ PODCZAS ISE SYSTEM MIKSUJĄCY NOWEJ GENERACJI

Dyrektor Mktg & Bus Ops Cadac Consoles James Godbehear i Kierownik działu R&D Emily Watson z nową konsolą CM-J50

Brytyjski projektant konsolet dźwiękowych Cadac Consoles, powrócił na ISE po czteroletniej przerwie, z nową oferta produktową w postaci zupełnie nowego systemu CM, skoncentrowanego wokół miksera CM-J50.
Jest to rezultat rozległego programu re-inżynierii, system CM oferuje ulepszoną łączność, kontrolę i elastyczność, wszystko zapakowane w lżejszą, ale znajomą formę, prezentując zupełnie nowy język projektowania.

Audio-first, czyli najpierw dźwięk – jest podstawowym założeniem projektowym Cadac Consoles, w połączeniu z intuicyjnym interfejsem użytkownika i obsługą. Interfejs systemu CM-J50 przeszedł znaczącą ewolucję, włącznie z dodaniem wielu nowych funkcji użytkownika, umożliwiających szybszą kreatywną kontrolę nad niezrównaną jakością dźwięku Cadac, jednocześnie utrzymując wiodący w branży poziom opóźnienia systemowego na poziomie 0,4 ms. Efektem są niezrównane wrażenia z miksowania dla inżynierów dźwięku na wszystkich poziomach zaawansowania.

Cadac CM-J50

Chociaż mniejszy i lżejszy niż jego poprzednicy, mikser CM-J50 może poszczycić się większą ilością wejść/wyjść z 96 wejściami i 56 wyjściami, z których 48 może być definiowanych przez użytkownika. Jaśniejsze ekrany dotykowe 23,5” i 6,5” stanowią serce interfejsu użytkownika. Chociaż forma wydaje się znajoma – w tym drewniany podłokietnik – wnętrze CM-J50 zostało gruntownie przeprojektowane, zarówno mechanicznie, jak i elektronicznie, aby zapewnić zarówno trwałość w trasie, jak i zwiększoną wydajność. Lokalne wejścia/wyjścia zostały rozszerzone o 16 analogowych wejść mikrofonowych, 8 wyjść analogowych i 8 portów AES3, a także zintegrowany interfejs Waves oraz dwa podwójne wewnętrzne zasilacze PSU. Dwa porty MegaCOMMS, zdublowane na optycznych portach LC oraz BNC, umożliwiają rozbudowę systemu przez nową serię „inteligentnych” zdalnych stage racków CM-SR.

Te podążają za nowym językiem projektowania Cadac serią obejmującą 4U CM-SR24 i CM-SR40, odpowiednio z 24 wejściami i 32 wyjściami oraz 40 wejściami i 16 wyjściami, i rozszerzającą się aż do 7U z 64 wejściami i 40 wyjściami CM-SR64. Zaprojektowane, aby sprostać ciągle rosnącym wymaganiom produkcji dźwięku na żywo, oferują wszechstronną lokalną kontrolę poprzez 2,4-calowy kolorowy ekran, implementację OSC, monitorowanie na słuchawkach i podwójne wewnętrzne zasilacze PSU, przy czym jednostki są zamknięte w trwałej, w 100% recyklingowalnej obudowie z aluminium.

Emily Watson, kierownik działu R&D w Cadac Consoles, stwierdziła: „Stage racks odegrały kluczową rolę w rozwoju systemu CM, dzięki ich wyjątkowemu poziomowi elastyczności i kontroli z panelu przedniego. Dzięki wdrożeniu do systemu OSC zwiększyła się jego funkcjonalność i otwarto się szereg interesujących potencjalnych zastosowań. Jako całość, nowy system stanowi przeskok zarówno pod względem wydajności, jak i designu w porównaniu z poprzednią generacją CDC. I zostało to udowodnione podczas szeroko zakrojonego programu testów beta, obejmujących zarówno międzynarodowe trasy koncertowe, jak i eventy w ciągu ostatnich 12 miesięcy”.

Stage racks – Cadac CM-SR

Całkowicie nowe aplikacje iPad CM-Remote i PC CM-Editor zapewniają kompleksowe rozwiązania do zdalnego sterowania i edycji offline, dopełniając spójny i potężny ekosystem miksowania dźwięku.

„Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tej kolejnej fazy Cadac Consoles z wprowadzeniem na rynek serii CM. System reprezentuje unikalne połączenie naszego projektowania skoncentrowanego na użytkowniku, technologii i wyjątkowej wydajności audio, w bardzo wszechstronnym, lekkim, przyjaznym dla transportu rozwiązaniu do miksowania dźwięku,” powiedział James Godbehear, Dyrektor Marketingu i Operacji Biznesowych. „Nasz system wyposażony jest w funkcję ‘Console Mirroring’ dla zapewnienia redundancji oraz możliwości rozszerzenia powierzchni kontrolnej na 3 konsole z trybem ‘Sidecar Mode’, i jesteśmy już bardzo zaawansowani w procesie dalszego rozszerzania możliwości i zakresu systemu CM w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Aby uzyskać więcej informacji o Cadac Consoles, odwiedź: www.cadac-sound.com

Cadac CM-J50