Szukaj

Ashly Audio - Seria AW

Seria AW uzupełnia kompleksową ofertę Ashly dla nowoczesnego systemu nagłośnienia, gwarantując wysoką jakość reprodukowanego dźwięku, energooszczędność i wydajność.

Seria AW przeznaczona jest do montażu naściennego zarówno wewnątrz, jak na zewnątrz. Odporne na pył i wodę, idealnie nadają się do zapewnienia muzyki w tle w barach czy restauracjach, są doskonałym rozwiązaniem dla nagłośnienia obszarów patio restauracyjnych, balkonów, powierzchni basenowych, zadaszonych aplikacji na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się również w systemach przywoławczych i systemach zapewnienia muzyki w tle dla sklepów detalicznych czy rozproszonych systemów nagłośnienia w  szkołach, klubach sportowych oraz placówkach medycznych i miejscach publicznych.

Ich imponujące brzmienie może zostać dodatkowo wzbogacone przy zastosowaniu wzmacniaczy i procesorów  DSP Ashly z zaimplementowanym oprogramowaniem Protēa lub AquaControl ™, tworząc kompletne rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najbardziej spójne brzmienie możliwe dla tak małego głośnika.

Directivity Optimized Crossover

Zadanie Directivity Optimized Crossower’a polega na kreowaniu rozległego obszaru odsłuchowego, idealnego pod względem zrozumiałości mowy na przestrzeni całego pomieszczenia, patio lub baru. Zwykle zakłada się, że muzyka odtwarzana w pomieszczeniu restauracji czy baru ma być tłem, o słabo zarysowanej kierunkowości. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest DOC, odtwarzana muzyka ma charakter imersyjny, a przetwarzany głos, jest lepiej słyszany przez znacznie większą liczbę osób znajdujących się ekstremalnie z lewej i z prawej strony głośnika.

Rozwiązanie to zapewnia dużą elastyczność w rozmieszczaniu zespołów głośnikowych, gdyż niezależnie od ich usytuowania, przestrzenny charakter odtwarzanej muzyki oraz selektywny przekaz słowny, będzie i tak docierał do większej liczby osób, niż w przypadku zastosowania zespołów głośnikowych o tradycyjnej konstrukcji.

Modele

Seria AW składa się z czterech modeli, zróżnicowanych zarówno pod względem wielkości, jak też zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Najmniejszy z rodziny AW-2.1P, wyposażony został w szerokopasmowy przetwornik o średnicy 2.75”. Przetwarza on zakresie od 250 Hz do 20 kHz, zapewniając 15 W (@ 8Ω).

Drugi co do wielkości, dwudrożny model AW-3.2P, wyposażony został w poliamidowy przetwornik HF o średnicy 1.1” oraz 3.5” przetwornik LF. Model ten przetwarza zakres od 150 Hz do 20 kHz, zapewniając 30W (@ 8Ω).

Ostatni, największy z rodziny dwudrożny model AW-8.2T, wyposażony został w kopułkowy przetwornik HF o średnicy 1” oraz 8” przetwornik LF. Jego zakres przenoszenia zamyka się w przedziale od 95 Hz do 20 kHz, a przetwarzana moc kształtuje się na poziomie 70W (@ 8Ω).

Warto również dodać, że dwa ostatnie modele (AW 5.2T i AW 8.2T) wyposażone zostały dodatkowo w transformator, ułatwiający integrację z instalacjami elektroakustycznymi w standardzie 70V – 100V.

W przypadku projektowania instalacji, gdzie wymagane będzie przetwarzanie przez system bardzo niskich częstotliwości – przykładowo podczas przewidywanych występów DJa lub koncertów zespołów – producent uwzględnił możliwość rozbudowania jej o subwoofer SP-12.1P wyposażony w wysokiej klasy przetwornik LF, o średnicy 12”.

  • W-2.1P2,5” pełnozakresowy głośnik 8 Ω, stopień ochrony IP52.
  • AW-3.2P3” 2-drożny głośnik 8 Ω, stopień ochrony IP-52.
  • AW-5.2T 5” 2-drożny głośnik z transformatorem, stopień ochrony IP54.
  • AW-8.2T 8” 2-drożny głośnik z transformatorem, stopień ochrony IP54.

 

Konstrukcja

Obudowy wszystkich modeli należących do tej rodziny produktów są monolitem, wykonanym z nierozpuszczalnej, nietopliwej żywicy syntetycznej, prezentującej wysoką odpornością na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Przetworniki zabezpieczone zostały solidną osłoną z perforowanej blachy stalowej, pod którą umieszczono dodatkową osłonę z wodoodpornych włókien. W razie potrzeby, osłonę przetworników można łatwo zdemontować – na przykład w celu przeprowadzenia okresowych przeglądów stanu technicznego lub niezbędnych prac konserwacyjnych.

Dzięki tak wykonanym obudowom, wszystkie cztery modele AW Series nadają się idealnie do wykorzystania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

AW-2.1P i AW-3.2P spełniając wymagania określone dla stopnia ochrony IP52 (ochrona przed padającymi kroplami wody przy uwzględnieniu wychylenia obudowy o dowolny kąt do 15° od pionu w każdą stronę), a modele AW-5.2T i AW-8.2T, dla stopnia ochrony IP54 (ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku).

Oprogramowanie Protea i AquaControl™.

Jakość samodzielnego działania poszczególnych modeli AW Series jest wysoce satysfakcjonująca, ale producent zadbał również o możliwość współpracy zespołów głośnikowych tej serii z systemami Protea i AquaControl™. Dzięki udostępnionym nieodpłatnie presetom dla modeli AW Series, procesor DSP oraz wzmacniacze Ashly ze zintegrowanym procesorem DSP, otwierają przed użytkownikiem dodatkowy zakres możliwości w postaci trzech poziomów przetwarzania, umożliwiających (zależnie od dedykowanego poziomu) korzystanie z rozbudowanej korekcji, filtrów FIR, dodatkowych filtrów HPF/LPF, kompensacji opóźnienia oraz wielu innych, zaawansowanej funkcji, zapewniających jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości zespołów głośnikowych w przewidzianym dla nich środowisku pracy.

Instalacja 

Wszystkie cztery modele sprzedawane w parach. Niezależnie od tego, że są one przystosowane do bezpośredniego montażu na powierzchni, ich standardowym wyposażeniem jest specjalnie zaprojektowany uchwyt montażowy, pozwalający w pewnym zakresie na obrócenie oraz pochylenie zespołu głośnikowego względem powierzchni, na której został on zamontowany. Modele dwudrożne, zostały dodatkowo wyposażone w linkę zabezpieczającą oraz przewód przyłączeniowy.

POBIERZ KARTĘ KATALOGOWĄ