Szukaj

Aktualności

Sortowanie

01.07.2020.

System nagłośnienia Ski Resort Łódź

Ski Resort Łódź jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim, położonym w centrum Łodzi, idealnym  miejscem do aktywnego wypoczynku i rajem dla amatorów białego szaleństwa. W ośrodku znajdują się dwa stoki narciarskie z systemem automatycznych bieżni, z regulowanym nachyleniem (9 – 22 stopni), dostosowywanym odpowiednio do umiejętności lub poziomu treningu. Ski Resort posiada również szeroką ofertę gastronomiczno – rozrywkową. W ośrodku znajduje się Restauracja Alpejska, Restauracja Apres Ski i lounge Chata Alpejska.

System nagłośnienia muzyki tła dla wszystkich tych obszarów został oparty na rozwiązaniach marki Ashly Audio oraz głośnikach Community. Centralnym punktem systemu jest aktywna cyfrowa matryca audio wyposażona w procesor DSP i ośmiokanałowy wzmacniacz mocy: Ashly PEMA 8250. Urządzenie pozwala na dowolną komutację kanałów wejściowych do wszystkich stref nagłośnienia oraz zapewnia pełną obróbkę widmową i dynamiczną sygnałów wejściowych i wyjściowych. Uzupełnieniem mocy w systemie jest wielokanałowy wielofunkcyjny wzmacniacz mocy Ashly nXp-8004,, który służy do zasilania dużych zestawów głośnikowych zainstalowanych w hali stoków.

Do zarządzania systemem nagłośnienia przygotowano dedykowany interfejs w formie aplikacji na tablet multimedialny. Dzięki wpięciu urządzeń systemu nagłośnienia w lokalną sieć komputerową Ski Resort, użytkownik jest w stanie sterować systemem tj. włączać / wyłączać, wybierać źródło muzyki czy regulować głośność danej strefy, co warte podkreślenia – bezprzewodowo i z dowolnego miejsca obiektu.

Sceniczny system nagłośnienia Restauracji Apres Ski, oparty na systemie niemieckiej marki CODA Audio zapewnia doskonałą jakość brzmienia. Wykorzystano ultrakompaktowe, szerokopasmowe, dwudrożne zestawy głośnikowe HOPS8 (High Output Point Source), zapewniające niezwykle dużą moc i symetryczne pokrycie nagłaśnianego obszaru. Klarowny i potężny bas zapewnia wielofunkcyjny U12i-SUB. System zasila 4-kanałowy wzmacniacz serii LINUS ze zintegrowanym zaawansowanym procesorem DSP – model LINUS 10-C. Do obsługi systemu scenicznego dostarczono także komplet mikrofonów i kompaktowy cyfrowy mikser Ashly digiMIX™18.

Dostawę urządzeń, strojenie systemu, jego uruchomienie oraz szkolenie użytkowników z zakresu obsługi zrealizowała firma TOMMEX Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.