Szukaj

Aktualności

Sortowanie

05.12.2022.

Nagłośnienie fontanny multimedialnej w Jedlinie – Zdroju

W Jedlinie – Zdroju można podziwiać nową atrakcję: fontannę multimedialną z technologią oświetlenia i nagłośnienia. Obiekt powstał w ramach projektu „Rewitalizacja pogórniczych obszarów miejskich w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej uzdrowiska Jedlina-Zdrój – Modernizacja Parku Północnego w Jedlinie-Zdroju jako terenu uzdrowiskowo-rekreacyjnego”.

System nagłośnienia fontanny multimedialnej

W okresie wakacyjnym, do końca sierpnia, od piątku do niedzieli, w Parku Zdrojowym, odbywały się pokazy multimedialne z muzyką filmową i rockową, które wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców uzdrowiskowej gminy oraz turystów.

Aby zapewnić pokazom multimedialnym doskonały dźwięk, zastosowano zespoły głośnikowe RCF P 3115T, które zapewniają nagłośnienie całej przestrzeni wokół fontanny oraz sporego fragmentu Parku Zdrojowego, gwarantując szeroki zakres pracy, wysoki poziom ciśnienia akustycznego oraz wysoką równomierność pokrycia. Model P 3115T stanowi idealne rozwiązanie dla instalacji zewnętrznych w trudnych warunkach atmosferycznych, został wykonany z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, w jednoczęściowej obudowie, odpornej na promieniowanie UV, o stopniu ochrony IP55.

Głośniki zasilane są z dwukanałowego wzmacniacza Ashly Audio mXa1502 oraz wzmacniacza RCF IPS 3700.
Sygnał audio wychodzi z procesora sterującego fontanny, z materiałem muzycznym, przygotowanym dla kilku scenariuszy pokazów multimedialnych.

Projekt, dostawa i uruchomienie – firma TOMMEX.