Szukaj

RCF

 

RCF to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie w zakresie profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Stawiając niezmiennie na najwyższą jakość i innowacyjność, stale umacnia budowaną na przestrzeni dekad pozycję.

 

Od stycznia 2020 roku marka połączyła swoje siły na polskim rynku z firmą TOMMEX, która została wyłącznym dystrybutorem RCF w zakresie Systemów Nagłośnienia Komercyjnego, Systemów Nagłośnienia Instalacyjnego oraz Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych. Kombinacja 70-letniej tradycji włoskiej marki oraz 30-letniego doświadczenia firmy Tommex w zakresie projektowania, dostaw i konfiguracji systemów nagłośnienia, niewątpliwie umożliwi marce należyty rozwój i obecność na polskim rynku.

AKTUALNOŚCI:

System nagłośnienia Hali Urania w Olsztynie

Nowość RCF S 19 i S 29 – SUBWOOFERY DUŻEJ MOCY typu BASS REFLEX

Nowoczesny System Nagłośnieniowy na Zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Skierniewicach

System nagłośnienia Stadionu Miejskiego w Cieszynie

System nagłośnienia nowoczesnej wielofunkcyjnej hali treningowej COS Wałcz

NOWOŚĆ: RCF S 15 – BASS REFLEX SUBWOOFER

Nagłośnienie nowej wielofunkcyjnej hali sportowej KGHM Ślęza Arena

NOWOŚĆ: RCF Seria Compact C

Nagłośnienie Ośrodka Sportowego przy ul. Asnyka w Katowicach

Nagłośnienie hali sportowej w Szaflarach

 

Zobacz ostatnie polskie realizacje!

 

Stadion Miejski w Skierniewicach

Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu

Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej w Mielcu

Nagłośnienie nowej wielofunkcyjnej hali sportowej KGHM Ślęza

Fontanna w Jedlinie – Zdrój

Nagłośnienie Basenu w Centrum Aktywności Rodzinnej ŻeromPark Sosnowiec

Hala sportowa ZSP w Kampinosie

Hala sportowa przy SP nr 2 w Sochaczewie

System nagłośnienia Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197

System nagłośnienia Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Hala sportów walki we Wrocławiu

Hala sportowo-widowiskowa OSiR Zamość

Hala Sportowa MOSiR w Łańcucie

Hala Sportowa UKS Anilana

Arena lekkoatletyczna w Tychach

Stadion Pogoń w Szczecinie

Stadion Polonii w Warszawie


Poznaj markę RCF

 

70 lat tradycji

Ta popularna marka niedawno świętowała swój jubileusz z okazji 70-lecia, który odbył się w Starym Arsenale w Wenecji, z koncertem równie znanego i cenionego – Andrea Bocelli. RCF zaistniał na rynku w 1949 roku, zaś pierwszymi produktami, które znalazły się w ofercie handlowej producenta, były mikrofony wstęgowe i przetworniki. Rosnące zapotrzebowanie na sprzęt elektroakustyczny, wynikające ze wzrostu ilości lawinowo powstających i koncertujących zespołów, skłoniło RCF do podjęcia rzuconego przez rynek wyzwania. Firma skupiła się na poszukiwaniach rozwiązań mających na celu opracowanie przetworników dużej mocy, będących w stanie sprostać dynamicznie rosnącemu zapotrzebowaniu tworzącej się branży nagłośnieniowej. RCF jako jeden z pionierskich producentów projektujących przetworniki szybko zaczął oferować również kompletne zespoły głośnikowe, a następnie elektronikę. Sprzęt marki RCF jest obecnie bezpośrednio dystrybuowany na obszarze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Hiszpanii, krajów Beneluxu oraz w Wielkiej Brytanii. Oprócz własnych oddziałów, RCF posiada również sieć profesjonalnych, zaufanych dystrybutorów, dzięki którym, jego produkty dostępne są praktycznie na całym świecie.

Filozofia

RCF przyjął na starcie bardzo proste, a zarazem nader skuteczne założenie – wytwarzanie doskonałych, innowacyjnych technicznie produktów, zapewniających najwyższą jakość działania, a do tego wsparcie techniczne na wysokim poziomie i serwis, błyskawicznie reagujący na potrzeby klientów. Ta filozofia, pozostaje wizytówką firmy do dziś.

Dla zagwarantowania bezkompromisowej jakości produktów i ich niezawodnego działania, są one projektowane, konstruowane wewnętrznie w postaci prototypów, a następnie, po przeprowadzeniu szeregu rygorystycznie zdefiniowanych testów, produkowane we własnych zakładach na terenie Włoch, co w obecnych czasach nie jest rozwiązaniem powszechnie spotykanym.

 Zaplecze naukowo-techniczne

RCF prowadzi samodzielną, szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. W 2010 roku, uruchomił regularny cykl kształcenia dla studentów i profesjonalistów chcących wzbogacić i ugruntować posiadaną już wiedzę, którego program obejmuje najważniejsze tematy z zakresu akustyki i elektroakustyki. W roku 2017 oddano do dyspozycji uczestników zajęć nowoczesny obiekt Akademii Dźwięku, z bogato wyposażonym, nowoczesnym pomieszczeniem demo.

Zespół wsparcia technicznego pozostaje dostępny dla architektów, projektantów systemów nagłośnieniowych do sal koncertowych oraz projektantów i wykonawców wszelkich instalacji elektroakustycznych w różnego typu obiektach użyteczności publicznej. Zakres konsultacji obejmuje wszystkie etapy prac – od tworzenia projektu do finalnego produktu.

 Realizacje

Z produktami marki RCF możemy spotkać się w przestrzeni publicznej dosłownie na całym świecie. Marka może poszczycić się setkami realizacji, zapewniając doskonałe rozwiązania w zakresie systemów nagłośnienia dla obiektów sportowych i stadionów, muzeów i centrów wystawienniczych, lotnisk, centrów konferencyjnych i kongresowych,  szpitali, centrów handlowych i budynków użyteczności publicznej, teatrów i sal koncertowych oraz studiów, barów i restauracji, szkół i uniwersytetów, miejsc kultu religijnego, dworców kolejowych, metro oraz infrastruktury transportowej.

Warto wspomnieć, iż część instalacyjna stanowi ogromną część bogatej historii RCF. Dorobek producenta jest niezwykle bogaty, dlatego trudno jest wybrać kilka ważniejszych realizacji spośród całej długiej listy światowych referencji. Co najwyżej można wymienić niektóre z nich, chociażby w zakresie europejskich stadionów i hal sportowych.

Jednym z nich jest Stadion BORUSSIA-PARK w niemieckim Mönchengladbach (BMG), jeden z głównych europejskich stadionów o pojemności 54,010 widzów. System nagłośnienia zaprojektowany dla tego obiektu opiera się na 12 klastrach zawierających po 12 pasywnych zespołów głośnikowych HL20 WP – po trzy klastry na trybunie zachodniej i wschodniej, po dwa klastry na trybunie północnej i południowej, oraz dwa w narożach. Ta odporna na działanie warunków atmosferycznych seria głośników gwarantuje wysoką jakość i dynamikę, z precyzyjnym pokryciem 100°x15° dzięki specjalnie zaprojektowanemu falowodowi. System zawiera również cztery klasty po sześć dwudrożnych zestawów wysokotonowych HL2290 WP.

Stadion BORUSSIA-PARK

Stadion Juventus, umiejscowiony w rejonie “Continassa” w Torino jest reprezentacyjnym stadionem footbolowym we Włoszech, mogącym pomieścić 41,000 widzów (miejsca siedzące). Ten nowoczesny stadion został wyposażony w najwyższej klasy urządzania z wykorzystaniem najnowszej technologii w zakresie rozwiązań audio RCF. Co więcej ekipa RCF opracowała dla tego stadionu specjalny projekt klastra, certyfikowany pod kątem bezpieczeństwa, zainstalowany w każdej z sekcji trybun obiektu. Każdy klaster zawiera 2 sztuki RCF Acustica H1315WP, trójdrożnych szerokopasmowych zespołów głośnikowych z 15” przetwornikiem LF i 10” przetwornikiem stożkowym MF oraz 1.4” tytanowy głośnik kompresyjny. Wersja WP jest serią odporną na działanie warunków atmosferycznych, zaprojektowaną w sposób wytrzymujący ekspozycję na działanie warunków pogodowych bez uszkodzenia, czy utraty jakiejkolwiek funkcji głośnika. Obszar trybun stadionu pokryty jest w sumie przez 88 sztuk zespołów głośnikowych H1315WP (instalowanych parami). Kilka klastrów pokrywa dodatkowo boisko, instalacja audio zawiera również wiele subwooferów i wzmacniaczy mocy.

System nagłośnienia Narodowego Stadionu Piłkarskiego Windsor Park w Belfaście, o pojemności 18,434 miejsc, jest zintegrowanym systemem PA oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego, spełniającego normę EN54 z imponującą wartością poziomu zrozumiałości mowy STI. System zapewnia jednocześnie dynamiczne pełnozakresowe brzmienie komercyjnego systemu nagłośnienia. Zastosowano system ewakuacyjny RCF DXT 7000 oraz serię stadionowych głośników serii P Acustica.

Narodowy Stadion Piłkarski Windsor Park

Zmodernizowany system nagłośnienia stadionu FERRARA STADIUM (Paolo Mazza Stadium) położonego we włoskim mieście Ferrara, spełniający standardy FIFA, został w pełni oparty na rozwiązaniach marki RCF. Za Nagłośnienie tego zapewniającego 16 000 miejsc stadionu odpowiada 40 głośników serii P –   P 6215, napędzanych czterokanałowe wzmacniacze dużej mocy QPS 9600, routing obsługiwany jest przez dwie matryce DX 1616 i moduł Dante R44P.

FERRARA STADIUM

Imponującą realizacją jest również system nagłośnienia wielofunkcyjnego zmodernizowanego w 2019 roku Stadionu San Paolo di Napoli w mieście Neapol we Włoszech. Ten obiekt o pojemności 60 000 miejsc, stanowił wielkie wyzwanie z powodu wielu istniejących ograniczeń architektonicznych i środowiskowych. Po wnikliwych symulacjach rozkładu ciśnienia akustycznego, zaprojektowano wysokiej skuteczności system dalekiego zasięgu dla trybuny głównej, oparty na serii zespołów głośnikowych HL. Dla obszarów pod balkonami zastosowano rozwiązanie średniego i bliskiego zasięgu z szerokim poziomym kątem pokrycia, oparte na serii P. Ten wielostrefowy system nagłośnienia zapewnia użytkownikowi komfortowe i proste zarządzanie systemem, dzięki zastosowaniu wielomodowej sieci optycznej, wykorzystującej do transmisji protokół Dante™.

AUDI ARENA GYÖR – nowoczesna multifunkcyjna hala sportowa na Węgrzech o pojemności 5 500 miejsc, wyposażona w system nagłośnienia instalacyjnego oraz nagłośnienie mobilne PA dla areny, system dla stref VIP oraz wielostrefowy system PA, z wykorzystaniem m.in. zespołów głośnikowych serii COMPACT, współpracującymi ze wzmacniaczami RCF serii IPS i cyfrowymi procesorami RCF DX 4008.

Audi Arena