Szukaj

RCF - Seria MR

Seria MR, umieszczona w obudowach z samogasnącego plastiku, zapewnia niezrównaną jakość brzmienia oraz niezawodność w każdej instalacji stałej. Głośniki wtapiają się dyskretnie w każde otoczenie, zapewniając głęboki i dynamiczny bas, łagodne średnie tony i niezwykle precyzyjną górę. Wysokiej klasy komponenty i doskonała konstrukcja akustyczna sprawiają, że seria MR jest doskonałym wyborem dla aplikacji służących do reprodukcji wysokiej jakości mowy i muzyki.

UNIWERSALNY DŹWIĘK

Elegancki, dyskretny projekt, połączony z doskonałymi parametrami akustycznymi, odzwierciedlają jakość dźwięku marki RCF. Seria MR to idealne rozwiązanie zarówno do przetwarzania mowy, jak i reprodukcji muzyki w aplikacjach biznesowych i A/V, zapewniające głęboki i dynamiczny bas, łagodne średnie tony oraz niezwykle precyzyjną górę.

BEZPROBLEMOWA INSTALACJA

Umieszczona w obudowach z samogasnącego plastiku Seria MR, zapewnia niezrównaną jakość brzmienia oraz niezawodność w każdej instalacji stałej, w której głośniki powinny współgrać z każdym otoczeniem i dowolnym wystrojem wnętrza. Seria MR jest łatwa w instalacji, a  znajdujący się w komplecie oraz opcjonalny osprzęt, zwiększa elastyczność montażu naściennego.

BEZKOMPROMISOWA WYDAJNOŚĆ

Wysokiej klasy komponenty i precyzyjny pod względem akustycznym projekt, sprawiają, że Seria MR jest a doskonałym wyborem do przetwarzania mowy i reprodukcji muzyki we wszelkich zastosowaniach A/V. Seria została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji w barach i restauracjach, w sektorze hotelarstwa i gastronomii, w obiektach rekreacyjno-wypoczynkowych, w parkach tematycznych, centrach handlowych czy w systemach odsłuchowych.

Wszystkie modele wyposażono w specjalnie zaprojektowane głośniki niskotonowe z 1” cewką oraz kopułkowe głośniki wysokotonowe z cewką o średnicy 0,8”, co w zestawieniu z pasywną zwrotnicą RCF typu Low Inductance Compensated.

DOSTĘPNE MODELE

Pierwszym z oferowanych modeli jest MR 40, który  wyposażony został w 4” przetwornik niskotonowy z cewką o średnicy 1” oraz neodymowy, wysokotonowy, 1” przetwornik kopułkowy z cewką o średnicy 0,8”. MR 40 przetwarza zakres od 70 Hz do 20 kHz, zapewniając 40 W mocy (@ 8 Ω), szerokie kąty pokrycia poziomego oraz pionowego: 110° x 100°, o współczynniku kierunkowości 7 i jest zdolny do wygenerowania ciśnienia akustycznego o maksymalnej wartości:108 dB.

Drugim z oferowanych modeli jest MR 40T, który pod względem akustycznym prezentuje identyczne cechy jak omówiony wcześniej MR 40, z tą jednak istotną różnicą, że model MR 40T wyposażony został w transformator pozwalający na łatwą integrację z instalacjami stałonapięciowymi 100V / 70V. Transformator udostępnia dodatkowe cztery tryby pracy: 1 – 20W / 500 omów, 2 – 10W / 1000 omów, 3 – 5W / 2000 onów i 4 – 2,5W / 4000 omów.

Trzecim modelem jest MR 50, który wyposażony został w 5” przetwornik niskotonowy z cewką o średnicy 1” oraz neodymowy, wysokotonowy przetwornik kopułkowy o średnicy 1”, z cewką o średnicy 0,8”. MR 50 przetwarza zakres od 60 Hz do 20 kHz, zapewniając 60 W mocy (@ 8 Ω), szerokie kąty pokrycia poziomego oraz pionowego: 110° x 100° o współczynniku kierunkowości 7 i jest zdolny do wygenerowania ciśnienia akustycznego o maksymalnej wartości:110 dB.

Ostatnim modelem z najnowszej oferty RCF, jest MR 50T. Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych modeli (MR 40 i MR 40T), tak i w tym przypadku, model MR 50T prezentuje te same cechy akustyczne, co MR 50, a różnica między nimi polega jedynie na tym, że MR 50T wyposażony został dodatkowo w transformator, który pozwala na łatwą integrację z instalacjami stałonapięciowymi 100V / 70V, udostępniając – poza niskoimpedancyjnym – dodatkowe cztery tryby pracy: 1 – 40W / 250 omów, 2 – 20W / 500 omów, 3 – 10W / 1000 omów i 4 – 5W / 2000 omów.