Szukaj

RCF - Seria Compact M

Dźwięk klasy HiFi z najnowszą kompaktową serią uniwersalnych urządzeń głośnikowych COMPACT M marki RCF!

COMPACT M marki RCF to seria uniwersalnych dwudrożnych pasywnych urządzeń głośnikowych, idealnych do zastosowań w szerokim spektrum instalacyjnym.

Oferowane w szerokiej gamie modeli, mocno zróżnicowanych pod względem wymiarów oraz przetwarzanej mocy, pozwalają na uzyskanie optymalnej kombinacji, uwzględniającej uwarunkowania każdej przestrzeni instalacyjnej oraz spełniającej założenia przyjęte dla każdego nagłaśnianego obszaru. Kompaktowe wymiary oraz imponujący stosunek wielkości i ciężaru do jakości dźwięku oraz generowanego SPL, pozwolą każdemu słuchaczowi, zatopić się w bezmiarze ekscytujących, muzycznych doznań, ciesząc jednocześnie oczy estetycznym wyglądem, harmonizującym z wystrojem każdego pomieszczenia.

– Wysoka wydajność
– Pięć modeli od 5” do 12”
– Pokrycie o stałej kierunkowości
– Kompaktowy i elegancki design
– Minimalny czas instalacji

Seria COMPACT M składa się z 5 modeli pasywnych 2-drożnych zespołów głośnikowych, mocno zróżnicowanych pod względem wielkości, mocy oraz zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Zróżnicowana wielkość, elegancki, estetyczny wygląd oraz niezrównana jakość przetwarzanego dźwięku, uwzględniająca wysoką selektywność komunikatów słownych, to bez wątpienia cechy zapewniające szeroki zakres możliwości wykorzystania zespołów głośnikowych serii COMPACT M, wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Z uwagi na prezentowane właściwości, seria ta doskonale sprawdzi się jako wyposażenie restauracji, klubów, pomieszczeń konferencyjnych, hotelowych lobby, domów modlitewnych, sklepów wielkopowierzchniowych, a także w każdej przestrzeni publicznej, w której oprócz perfekcyjnej selektywności komunikatów głosowych, istotne znaczenie ma także wysoka jakość muzyki – zarówno pierwszoplanowej, jak i odtwarzanej w tle, dla zbudowania nastroju danego miejsca.

Najmniejszy z całej serii COMPACT M – model M-05, wyposażony w 5” przetwornik LF – pomimo niewielkiej obudowy – charakteryzuje się zakresem przetwarzania od 70 Hz do 20 kHz i jest zdolny do wygenerowania ciśnienia akustycznego wielkości 115 dB, Największy (M-12), z przetwornikiem LF o średnicy 12”, przetwarza pasmo już od 55 Hz, ze zdolnością wygenerowania 129 dB SPL.

Należy w tym miejscu podkreślić, że wielkości SPL generowanego przez poszczególne modele serii COMPACT M, a także niskie wartości zniekształceń, dalece wykraczają poza oczekiwania stawiane zwykle zespołom głośnikowym o tak kompaktowych wymiarach.

Starannie wyselekcjonowane przetworniki o wysokiej efektywności, pozwoliły na uzyskanie jakości dźwięku klasy Hi-Fi. Zastosowane w mniejszych modelach przetworniki LF, doskonale radzą sobie z przetwarzaniem częstotliwości należących do środkowej części pasma akustycznego, ale ogromne znaczenie dla jakości dźwięku, mają tu przede wszystkim przetworniki HF. Zarówno kopułkowe, jak i ciśnieniowe, współpracujące z falowodem CMD (Constant Matching Design) w kształcie tuby. Już na etapie projektowania, działanie tuby ściśle powiązano z działaniem przetwornika LF przewidzianego dla danego modelu. Przeprowadzone obliczenia matematyczne oraz szereg wykonanych symulacji pozwoliły na zaprojektowanie optymalnego dla każdego modelu falowodu, którego działanie idealnie sumuje się z działaniem przetwornika LF, pozwalając na uzyskanie szerokiego, spójnego pokrycia o równomiernej kierunkowości.

Obudowy wszystkich modeli serii COMPACT M wykonane zostały z wysokogatunkowej sklejki brzozowej. Na zewnątrz pokryto je powłoką poliuretanową o wysokiej odporności na zarysowania oraz wpływ czynników atmosferycznych. Przetworniki zabezpieczone zostały przed uszkodzeniem mechanicznym solidną, perforowaną blachą stalową o precyzyjnie zaprojektowanym kształcie otworów. Pod metalową osłoną, umieszczono dodatkową osłonę z wodoodpornego materiału, chroniącą przetworniki także przed kurzem. Konstruktorzy wyposażyli każdy z modeli w gwintowane punkty montażowe, rozmieszczone na górnej, dolnej i tylnej ścianie obudowy. Ich liczba i średnica, jest adekwatna do uwarunkowań wyznaczonych przez cechy fizyczne danego modelu. Punkty te umożliwiają wykorzystanie dedykowanego dla serii COMPACT M osprzętu instalacyjnego, pozwalającego na błyskawiczny, łatwy montaż zespołów głośnikowych na ścianie lub suficie, a następnie ich precyzyjne ukierunkowanie. Poszczególne modele serii COMPACT M, mogą być instalowane na ścianach w pozycji pionowej oraz poziomej. W przypadku potrzeby instalowania poziomego, konstruktorzy zadbali nie tylko o możliwość obrócenia tuby przetwornika HF, ale również o takie detale, jak możliwość obrócenia płytki z logo RCF. To jednak nie koniec ciekawostek dotyczących serii COMPACT M. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, a jednocześnie rozumiejąc potrzeby klientów zdecydowanych korzystać z zespołów głośnikowych serii COMPACT M w sposób bardziej mobilny, konstruktorzy przewidzieli jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest możliwość wyboru panela przyłączeniowego, który może być wyposażony w czteropolowe złącze Euroblock lub alternatywnie, w złącza głośnikowe Neutrik SpeakON.