Szukaj

RCF - Seria Q

ELASTYCZNA SKALOWALNOŚĆ DŹWIĘKU

Seria Q to dwudrożne kolumny typu point-source bi-amp do zastosowań średniego i dalekiego zasięgu. Moduły serii Q łączą w sobie niewielkie rozmiary z bardzo wysoką mocą wyjściową, zapewniając precyzyjne przetwarzanie mowy i muzyki. Zestawy głośnikowe typu bi-amp zostały wyposażone precyzyjne przetworniki RCF najnowszej generacji z neodymowym głośnikiem niskotonowym i tytanowo-neodymowym przetwornikiem kompresyjnym na tubie o stałej kierunkowości. Typowe zastosowania serii Q sięgają od konfiguracji typu point-source, aż po klastry o stałej krzywiźnie liczące do 8 modułów. Trapezowy kształt obudowy oferuje kąt propagacji  pionowej 22,5°.

 

ZALETY SYSTEMÓW STAŁOKĄTOWYCH

Zapewniając wyjątkową klarowność dźwięku i niezwykle dużą przetwarzaną moc, moduły Serii Q charakteryzują się najlepszą w swojej klasie elastycznością dla różnych typów zastosowań. Z uwagi na smukły kształt i niewielką elegancką obudowę, głośniki są bardzo dyskretne i praktycznie niezauważalne, co sprawia że sprawdzą się perfekcyjnie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Pozycjonowanie komponentów w Serii Q oraz możliwość obracania obudowy do dowolnej pozycji, zapewniają precyzyjną kierunkowość i szczegółowy obraz dźwiękowy, redukując miejsca załamań lub tłumienia. Seria Q opracowana została przez RCF z przeznaczeniem dla stałych instalacji, wymagających równomiernego pokrycia i wysokiej spójności dźwięku, połączonych z ekskluzywnym, ale dyskretnym wyglądem zespołów głośnikowych. Pomimo swoich wymiarów, zespoły głośnikowe Serii Q, zostały zbudowane w oparciu o sprawdzone technologie RCF i są zdolne do pokrycia dźwiękiem rozległych obszarów, zapewniając optymalny stosunek przetwarzanej mocy w odniesieniu do ich wielkości.

.


UŻYWAJ W DOWOLNYM MIEJSCU

Moduły głośnikowe Q mogą być rozmieszczane zarówno poziomo, jak i pionowo, z kątem pokrycia proporcjonalnie równym sumie obudów w układzie (22,5° x n). Obudowa posiada wiele punktów zawieszenia M10 po obu stronach.

 

 

LEGENDARNE PRZETWORNIKI

Seria Q została wyposażona w neodymowy 15″ przetwornik niskotonowy i 4″ tytanowo-neodymowy przetwornik kompresyjny ND940, współpracujący z tubą o stałej kierunkowości. Przetwornik kompresyjny wyposażony w lekki neodymowy magnes oraz w kopułkę wykonaną z czystego tytanu z 4-calową cewką pracuje od 600 Hz. Pozwala to na lepszą odpowiedź impulsową i szybkie zanikanie, co przekłada się na perfekcyjną czystość wokalu oraz polepszenie jakości przetwarzania średnich częstotliwości, pozostawiając przetwornikowi niskotonowemu, zarządzanie dolną częścią przetwarzanego spektrum. Lekkie i potężne, neodymowe przetworniki RCF, są wzorcem efektywności i niezawodności działania.

Zespoły głośnikowe Serii Q zostały zaprojektowane do pracy w trybie bi-amp i mogą być zasilane tylko przez dwa wzmacniacze – po jednym dla każdego przetwornika, poprzez złącze Neutrik Speakon NL4 (4-pinowe). Producent zaleca aplikację razem ze wzmacniaczem QPS 9600 i procesorem DX 4008.

 

 

NIEZAWODNOŚĆ

Obudowę wykonano z wysokiej jakości wodoodpornej sklejki brzozowej bałtyckiej z wewnętrznymi metalowymi usztywnieniami konstrukcyjnymi, czyniąc ją sztywną i pozbawioną rezonansów. Specjalna farba poliuretanowa tworzy bardzo wytrzymałą powłokę zabezpieczającą obudowę, zaś wytrzymała maskownica przednia została pomalowana proszkowo i zabezpieczona drobno tkanym materiałem wewnętrznym.

ELASTYCZNA INSTALACJA

Dzięki dwóm odrębnym listwom do podwieszania, głośniki z serii Q można rozmieścić zarówno poziomo (5 modułów), jak i pionowo (4 moduły z pojedynczą listwą i 8 modułów z dwoma listwami), dodatkowo dostępna jest opcjonalna płytka dystansowa -10° do zastosowań dalekiego zasięgu. Pomalowany proszkowo grill z wewnętrznym podkładem z drobno tkanego materiału chroni przetworniki przed kurzem. Obudowę wykonano ze sklejki brzozowej bałtyckiej, pokrytej bardzo odporną farbą poliuretanową. Tylny panel kolumny wyposażono w dwa złącza Neutrik Speakon NL4 (4-pin), umożliwiające pracę w trybie bi-amp.

POBIERZ Kartę katalogową Q 15-L

POBIERZ Kartę katalogową Q 15-P

POBIERZ Kartę katalogową Q 15