Szukaj

RCF - Seria Compact A

DOSKONAŁE ROZWIĄZANIE DLA ZAPEWNIENIA MUZYKI W TLE ORAZ MUZYKI PIERWSZOPLANOWEJ

Wielofunkcyjny dźwięk

Elegancki i estetyczny design oraz doskonała jakość dźwięku, będąca znakiem rozpoznawczym RCF, gwarantują doskonałej jakości wrażenia dźwiękowe w każdej aplikacji, poczynając od restauracji i sklepów detalicznych, po kluby i przestrzenie korporacyjne. Kolumny dostępne są w trzech rozmiarach — od 10-calowych do 15-calowych głośników niskotonowych z doskonałymi parametrami akustycznymi, przeznaczone zarówno dla zapewnienia muzyki w tle, jak i muzyki pierwszoplanowej.

Znakomite przetworniki

Lekkie i mocne przetworniki RCF, są prawdziwym punktem odniesienia dla wysokiej wydajności. Wszystkie przetworniki zostały zaprojektowane przez inżynierów RCF we Włoszech, gwarantując maksymalną niezawodność oraz idealnie dopasowane komponenty. Wewnętrzna częstotliwość graniczna jest ustawiona na niższym poziomie niż zwykle, zapewniając czystą i dokładną reprodukcję wokalu z Aktywnym Dynamicznym zabezpieczeniem Mosfet (Dynamic Active Mosfet).

Wysokie częstotliwości

Nowa konstrukcja przetwornika kompresyjnego cewki głosowej 1,75″ z Polimidowo-Kaptonową kopułką została oparta na nowej technologii łączenia i wzmocnionych żebrach, czyniących konstrukcję 10 razy trwalszą niż poprzednie. Przeprojektowany korektor fazy zwiększa czystość dźwięku, wzmacnia przenoszenie transjentów i poprawia sprzężenie z przetwornikami niskich częstotliwości.

Niskie częstotliwości

Konstrukcja przetwornika o niskiej częstotliwości zapewnia większą stabilność przy wyższych prądach i mniejszym poziomem zniekształceń, a także jest wysoce wydajna pod względem rozpraszania ciepła. Kontrola jakości RCF jest bardzo rygorystyczna. Głośniki niskotonowe są testowane w 200-godzinnym trybie ciągłym, obciążając przetwornik na ekstremalnych poziomach.

Nowa konstrukcja obudowy M-Bracing

Profesjonalny wygląd serii Compact A idealnie sprawdzi się zarówno podczas wydarzeń na żywo, jak i w instalacjach stałych. Smukła obudowa o radykalnie nowej koncepcji konstrukcyjnej została stworzona ze specjalnego polipropylenowego materiału kompozytowego. Osłona grilla, która została  wykonana z bardzo wytrzymałej stali, chroniąc zarówno przetworniki jak i wentylowane porty. Specjalnie zaprojektowana klamra M-brace, łączy cztery wewnętrzne strony obudowy i wzmacniacza, zapobiegając wszelkim deformacjom, zapewniając zwiększone tłumienie akustyczne nawet przy maksymalnych ustawieniach poziomu głośności. Klamra M-brace pełni również funkcję konstrukcji wzmacniającej, zwiększając odporność kolumny na naprężenia mechaniczne.

Nowe paradygmaty w elektroakustyce

Zaawansowany design serii Compact A tkwi w obudowie głośnika. Nowy falowód rezystancyjny (True Resistive Waveguide) jest wynikiem kilku udoskonaleń, zarówno w konstrukcji przetworników, jak i portów wentylacyjnych z analizą elementów skończonych (Finite Element Analysis) oraz stałym pomiarem w komorach bezechowych RCF. Dzięki przetwornikom, nowemu kształtowi i rozmieszczeniu portów, głośnik działa jako idealne pojedyncze źródło doskonałego obrazu dźwiękowego. Akustycznie falowód TRW naśladuje wolne od rezonansów czyste obciążenie rezystancyjne, redukując zniekształcenia wysokiej częstotliwości, charakterystyczne dla klasycznej tuby. Dzięki asymetrycznemu kształtowaniu dźwięku, kąt pokrycia falowodu zapewnia stałą kierunkowość w całym obszarze odsłuchu i ulepszoną panoramę stereo.

Łatwy w obsłudze, szybki w instalacji

Elastyczność zastosowań serii Compact A, czyni go właściwym wyborem dla szerokiej gamy aplikacji. Dzięki ergonomicznym uchwytom po obu stronach oraz na górze, kolumna jest łatwa w transporcie. W dolnej części znajduje się stalowe gniazdo do montażu na statywie lub na słupku subwoofera. Każdy model może zostać również podwieszony na ścianie lub zamontowany na kratownicy przy użyciu punktów montażowych M10 oraz specjalnych akcesoriów. Od początku do końca, Compact A gwarantuje maksymalną wytrzymałość w instalacjach stałych.

Pobierz: Karta katalogowa COMPACT A 10
Pobierz: Karta katalogowa COMPACT A 12
Pobierz: Karta katalogowa COMPACT A 15