Szukaj

Aktualności

Sortowanie

05.06.2023.

System nagłośnienia Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku

Jesienią ubiegłego roku, zainaugurowało swoją działalność zmodernizowane Kino Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku z piękną, wyremontowaną salą widowiskowo-kinową. Budynek, w którym mieści się BDK, powstał początkiem lat 30-tych XX wieku i początkowo stanowił siedzibę zajmującego się działalnością kulturalną Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, od lat wymagając modernizacji z uwagi na stan techniczny, jaki i przestarzały sprzęt i wyposażenie.
W trakcie przebudowy sali widowiskowo-kinowej zmodernizowano między innymi scenę, widownię oraz przebudowano balkon. Zainstalowano również nowe fotele, nowoczesne oświetlenie technologiczne, wykonano wentylację oraz instalacje teletechniczne, elektryczne, multimedialne, akustyczne i nagłośnieniowe wraz z systemem kinowym. System technologii scenicznej został dostosowany do charakteru i różnorodnych potrzeb obiektu, organizacji wydarzeń artystycznych, konferencji czy prezentacji. Obiekt jest teraz nowoczesny i dostosowany do potrzeb i wymagań zarówno obsługi technicznej, goszczących na scenie zespołów artystycznych i gości, jak i widzów.
Projekt ” Przebudowa Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku oraz wykonanie prac konserwatorskich przy budynku synagogi w Lesku” zrealizowany został ze środków unijnych i krajowych.

Zdaniem Agnieszki Nanaszko, dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury:
Dzięki tym działaniom pracownicy BDK będą mogli pracować na nowoczesnych sprzętach nagłośnieniowych, oświetleniowych, multimedialnych oraz kinowych, które dają dużo więcej możliwości niż poprzednie. Będziemy mogli sprostać wymaganiom scenicznym różnych artystów, co pozwala na przygotowanie lepszej i urozmaiconej oferty wydarzeń kulturalnych.”

autor fot: Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku

System nagłośnienia

System nagłośnienia dla sali widowiskowo-kinowej w Lesku zapewnia doskonałe doznania dźwiękowe, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i zaawansowanej technologii akustycznej. Kompaktowy system, oparty o urządzenia firmy CODA Audio, gwarantuje niezrównaną jakość dźwięku i doskonałe efekty dźwiękowe.
Co wyróżnia instalację? System nagłośnienia łączy w sobie dwie funkcje: system koncertowy i system kinowy. Dzięki temu, zarówno podczas koncertów, jak i podczas projekcji filmowych, zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe.

System Koncertowy

Podstawowe nagłośnienie koncertowe zapewnia doskonałe warunki podczas koncertów i wydarzeń muzycznych. System oparto na  głośnikach dookólnych D5-Cube oraz mobilnym głośniku centralnym G512-Pro. W skład systemu weszły również zestawy głośnikowe CoRAY4, G18-Sub, HOPS8 oraz wzmacniacze LINUS10-C, zapewniając równomierne pokrycie dźwiękiem oraz intensywność brzmienia.
Dzięki D5-Cube i CoRAY4, system zapewnia doskonałe pokrycie dźwiękiem całej sali. Te kompaktowe, a jednocześnie potężne urządzenia, dostarczają pełnego i dynamicznego dźwięku, odtwarzając każdy dźwięk z precyzją i klarownością.
Aby zapewnić głębokie i mocne basy, system wyposażony jest subwoofery G18-Sub. Te potężne urządzenia gwarantują niskie częstotliwości o wysokim natężeniu, tworząc wrażenie dźwiękowego otoczenia i doskonale oddając charakterystykę muzycznych niskich tonów.
System został wzbogacony o głośniki HOPS8, które zapewniają wyraźne i dynamiczne brzmienie, pracując jako dogłośnienie obszarów pod balkonami. Te głośniki o szerokim kącie rozpraszania dźwięku doskonale sprawdzają się w koncertowych warunkach, zapewniając pełną i równomierne pokrycie dźwiękiem.
Cały system jest zasilany przez wzmacniacze LINUS10-C, które gwarantują moc i precyzję dźwięku, dzięki czemu system dostarcza niesamowitą jakość dźwięku i spektakularne doznania muzyczne dla gości BDK.

autor fot: Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku

System Kinowy

System koncertowy zintegrowany z systemem kinowym gwarantuje spektakularny efekt dźwiękowy. Wykorzystanie zaawansowanych komponentów, takich jak głośniki D5-Cube, gwarantuje niezrównane doznania dźwiękowe podczas seansów filmowych. System kinowy został wzbogacony o potężny głośnik G512-Pro, który zapewnia głębokie, dynamiczne basy, nadając filmom niezapomniany efekt dźwiękowy. To idealne rozwiązanie dla miłośników kina, którzy pragną zanurzyć się w emocjonującej atmosferze filmowej. Aby zapewnić doskonałe warunki dźwiękowe, system jest zasilany przez dwa wzmacniacze LINUS5-C, które gwarantują klarowność, moc i precyzję dźwięku. Dzięki temu każdy dźwięk, od najcichszych dialogów po spektakularne efekty dźwiękowe, jest przekazywany w sposób pełen realizmu i intensywności, dostarczając najwyższą jakość dźwięku, aby zapewnić widzom niezapomniane doznania filmowe.

Zadbano również o profesjonalne stanowisko FOH. Cyfrowa konsoleta Yamaha TF5, mikrofony bezprzewodowe, odtwarzacze i niezbędne peryferia zapewniają doskonałe warunki dla operatora dźwięku, umożliwiając precyzyjną kontrolę nad dźwiękiem i pełne dostosowanie do potrzeb artystów i publiczności.
Aby zapewnić jeszcze większą wygodę i jakość dźwięku, dostarczono również mobilne monitory sceniczne marki Yamaha HS5 oraz aktywne monitory RCF ART 912-A, a także kompletny zestaw mikrofonów instrumentalnych. Dzięki temu artyści mają pełną swobodę ruchu na scenie i mogą skupić się na swoim występie, wiedząc, że dźwięk jest perfekcyjnie dopasowany do ich potrzeb.

W imieniu gospodarzy, również zapraszamy do sali widowiskowo-kinowej BDK w Lesku, gdzie doskonały dźwięk zapewni niezapomniane doznania muzyczne i brzmieniowe, gwarantując doświadczenie niesamowitych emocji dźwiękowych.

Za projekt, dostawę oraz uruchomienie systemu odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR.
Dystrybutor systemów nagłośnienia CODA Audio, Yamaha i RCF, zainstalowanych w BDK – firma TOMMEX.