Szukaj

Aktualności

Sortowanie

13.03.2024.

System nagłośnienia Stadionu Miejskiego w Cieszynie

W październiku 2023 roku otwarto zmodernizowany Stadion Miejski w Cieszynie. Obiekt, z atestem klasy VA, spełniającym rygorystyczne wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, został wyposażony w solidny zestaw infrastruktury sportowej. Zawiera on m.in. 4-torową bieżnię okrężną, 6-torową bieżnię prostą, rów z wodą, skocznie do skoku wzwyż, dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce, skocznię do skoku w dal i trójskoku, a także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

Stadion ten jest nie tylko doskonałym miejscem do organizacji wszystkich konkurencji lekkoatletycznych, ale także ważnym centrum życia sportowego miasta, służąc zarówno mieszkańcom, zawodnikom, jak i uczniom cieszyńskich szkół. Jego główną funkcją jest wspieranie lekkoatletyki, ale obiekt jest również przystosowany do treningów i rozgrywek piłki nożnej, co czyni go kluczowym elementem sportowej infrastruktury Cieszyna.

Źródło zdjęć: portal www.ox.pl

System nagłośnienia

Nowoczesny system nagłośnienia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Cieszynie, wykorzystujący zaawansowaną technologię, zapewnia doskonały dźwięk na całym obiekcie.

Wyposażenie w 26 głośników RCF P 1108T serii P gwarantuje doskonałe pokrycie dźwiękowe trzech trybun oraz trybuny dla gości, podczas gdy 4 głośniki RCF P 4228, z szerokim kątem pokrycia, są dedykowane do nagłośnienia areny lekkoatletycznej oraz boiska.

Serce systemu stanowią trzy wzmacniacze mocy Apex Audio, model CP 704 DAN, zapewniające niezawodne zasilanie głośników.

Za precyzyjny routing sygnałów między stanowiskiem komentatora a wzmacniaczami odpowiada zaawansowany procesor audio Yamaha MTX-5D.

Stanowisko komentatora zostało wyposażone w profesjonalną cyfrową konsoletę Midas M32, zestaw mikrofonów Sennheiser, odtwarzacze audio Denon oraz monitory odsłuchowe M-Audio, co umożliwia precyzyjne i komfortowe prowadzenie każdego wydarzenia.

Dopełnieniem systemu jest cyfrowy stagebox dla miksera oraz przyłącze sygnałowe przy płycie boiska, co zapewnia elastyczność i łatwość w zarządzaniu dźwiękiem podczas różnorodnych wydarzeń. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu punktu dostępowego wi-fi oraz tabletu multimedialnego, system nagłośnienia można łatwo kontrolować zdalnie, nawet z poza stanowiska reżyserki, co znacząco podnosi komfort pracy.

Ten nowoczesny system nagłośnieniowy podnosi standardy akustyczne stadionu, zapewniając niezapomniane wrażenia zarówno sportowcom, jak i kibicom.

Firma TOMMEX dokonała kompleksowej dostawy oraz uruchomienia systemu.