Szukaj

Aktualności

Sortowanie

20.06.2024.

Nowy system nagłośnienia CODA Audio w Fabryce Lloyda

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy, po transformacji z hali stoczniowej na przestrzeń kulturalno-eventową, była miejscem wielu koncertów, wydarzeń biznesowych i kulturalnych, a ponadto miejscem z doskonałym nagłośnieniem.

Autor zdjęć: Adrian Urbanowicz

W 2019 roku, firma SKENE dostarczyła nowoczesne rozwiązania CODA Audio, gwarantujące znakomitą jakość dźwięku dzięki kompaktowemu systemowi koncertowemu ViRAY, subwooferom SCP, głośnikom HOPS, D5-Cube, U12i oraz monitorom CUE TWO, wspieranym przez dedykowane wzmacniacze serii LINUS. Rozwiązanie zapewniało wyjątkowe doświadczenie akustyczne, co przyciągało na scenę największe gwiazdy muzyki i rozrywki. Doskonała jakość dźwięku i naturalność brzmienia tworzyły niezapomnianą atmosferę. Przez lata, właściciele z pasją tworzyli to wyjątkowe miejsce, które niestety spłonęło w styczniowym pożarze, niszcząc całą infrastrukturę.

Po pożarze, właściciele Fabryki Lloyda postanowili kontynuować działalność, nie rezygnując z zatrudnionej załogi ani z wcześniej zaplanowanych wydarzeń. Dzięki wsparciu przyjaciół i firm partnerskich stawili czoła trudnościom, związanych z brakiem własnego sprzętu. Okazało się, że organizacja wydarzeń, zwłaszcza letnich koncertów plenerowych, na odpowiednim poziomie wymaga własnego systemu nagłośnieniowego, aby sprostać oczekiwaniom artystów i publiczności.

Kilka słów o wyborze systemu nagłośnienia od właściciela Fabryki Lloyda Łukasza Glińskiego:

„Podczas wyboru nowego systemu nagłośnienia rozważyliśmy różne opcje, zarówno dla wydarzeń plenerowych, jak i tych wewnątrz pomieszczeń,” mówi Łukasz Gliński, właściciel obiektu. „System musiał oferować najwyższą jakość dźwięku na każdym wydarzeniu. Jesteśmy zdeterminowani nie tylko odbudować klub, ale również zainstalować tam nowy system, aby odzyskać atmosferę i niepowtarzalny klimat Fabryki Lloyda, który wszyscy ceniliśmy. Pod kierunkiem doradczym SKENE, zdecydowaliśmy się na system ViRAY oraz najnowszy system CiRAY firmy CODA Audio, zaprezentowany tuż po pożarze, na targach ISE w Barcelonie. Jak podkreśla Łukasz Gliński „Te systemy łączą moc dużych systemów z elastycznością kompaktowych rozwiązań, idealnie nadając się do instalacji stałych i touringowych. Obejmują szerokie zastosowanie od plenerów po kluby muzyczne, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla naszych potrzeb.”

Autor zdjęć: Adrian Urbanowicz

Nowy system nagłośnienia składa się z 12 modułów CiRAY i 4 modułów ViRAY, wspieranych przez subwoofery SCP i zestawy APS, a także monitory CUE TWO, wszystko kontrolowane przez wzmacniacze LINUS 12 i 14. CiRAY. jako część modułowego systemu liniowego, zapewnia niezwykłą efektywność i elastyczność, umożliwiając dokładne dostosowanie do specyfiki i miejsca wydarzeń. Zapewnia czysty dźwięk na dużych przestrzeniach dzięki łatwości integracji z innymi systemami liniowymi CODA Audio w ramach serii VCA (ViRAYCiRAYAiRAY). Subwoofery SCP z wbudowanym sensorem zapewniają głębokie basy, niezależnie od ich liczby, co doskonale uzupełnia zakres niskich tonów. Dodatkowo, głośniki APS mogą służyć jako front fill lub niezależny system nagłośnienia dla mniejszych wydarzeń, zapewniając kompleksowe pokrycie dźwiękowe i niezawodność pracy. Komfort artystów na scenie zapewnia 8 trójdrożnych monitorów CUE TWO, które dzięki zastosowaniu pojedynczego przetwornika trójdrożnego, oferują pełną zgodność fazową, szerokie pasmo przenoszenia i znaczny zapas dynamiki, co jest kluczowe przy muzyce na żywo.

Dzięki kompleksowemu podejściu właścicieli, nowy system nagłośnienia umożliwia organizację wydarzeń na najwyższym poziomie, spełniając oczekiwania artystów i publiczności.

Premiera systemu odbyła się na scenie plenerowej 9 czerwca podczas koncertu Agnieszki Chylińskiej, który zgromadził ponad 1800 osób publiczności, która bawiła się świetnie przy doskonałym brzmieniu.

Jeszcze w czerwcu na scenie plenerowej wystąpią PRO8L3M, Vito Bambino, Strachy na Lachy i Artur Rojek, a w lipcu – Daria Zawiałow i Żabson. Na sierpień zaplanowano festiwal muzyki klubowej Energy Wave oraz koncerty Kizo, Kultu, Kukona i Pidżama Porno, zaś we wrześniu przyjadą Smolasty, Nocny Kochanek, Sztywny Pal Azji, Kobranocka i Spięty.

Więcej informacji znajdziecie na stronie i w social mediach Fabryki Lloyda – https://www.fabrykalloyda.pl/