Szukaj

Aktualności

Sortowanie

07.02.2023.

NOWOŚĆ: RCF Seria Compact C

PROFESJONALE, DWUDROŻNE ZESTAWY GŁOŚNIKOWE

Potężny dźwięk, kompaktowy rozmiar

Elegancka estetyka wykonania, niezawodność oraz brzmienie formatu RCF, zapewniają miłe wrażenia dźwiękowe w każdej aplikacji, poczynając od hal sportowych po kluby nocne, przestrzenie korporacyjne oraz sale widowiskowe. Kolumny są dostępne w dwóch wersjach, z 12-calowym i 15-calowym głośnikiem niskotonowym, zapewniając optymalne parametry akustyczne zarówno dla muzyki w tle, jak i muzyki pierwszoplanowej.

Doskonałe przetworniki

Przetworniki RCF są wykonane z zaawansowanych materiałów, takich jak magnesy neodymowe i membrany z czystego tytanu, dzięki czemu są lekkie i wydajne. Zarówno drivery, jak i głośniki niskotonowe zostały zaprojektowane przez inżynierów RCF we Włoszech, dla zagwarantowania maksymalnej niezawodności i idealnego doboru komponentów.


Wysokie częstotliwości

Konstrukcja cewki przetwornika kompresji z tytanową kopułką, zapewnia bardzo naturalny dźwięk przy dużej mocy oraz najlepszej trwałości na długie lata. Rozwiązanie pozwala na obniżenie punktu zwrotnicy dla uzyskania
doskonałego brzmienia wokalu w zakresie średnich częstotliwości, poprawiając równocześnie sprzężenie z przetwornikiem niskotonowym.

Niskie częstotliwości

Konstrukcja przetwornika o niskiej częstotliwości zapewnia bardziej stabilną pracę przy wyższych obciążeniach, z mniejszymi zniekształceniami sygnału i jest wysoce wydajna pod względem odprowadzania ciepła. Kontrola jakości w RCF jest bardzo rygorystyczna. Wszystkie głośniki niskotonowe są testowane w 200-godzinnym trybie ciągłym, obciążając przetwornik na ekstremalnych poziomach.

 

 

Falowód o stałej kierunkowości

Specjalna konstrukcja falowodu umożliwia rozmieszczenie głośników COMPACT C z zachowaniem precyzyjnej kontroli charakterystyki kierunkowej. Nawet w trudnych warunkach akustycznych, poziom zrozumiałości mowy znacząco wzrasta. Głośnik wyposażony jest również w obracany falowód 100° x 50° o stałej kierunkowości. Korzystając z opcjonalnego zestawu HN-KIT COMPACT C 32 C 45, istnieje możliwość zastąpienia głośnika tubowego dwoma różnymi głośnikami tubowymi i zmiany kierunkowości na 100° x 25° lub 60° x 25°.


 

Zaawansowana elektroakustyka

Zaawansowana konstrukcja głośników COMPACT C jest efektem udoskonaleń przetworników, zwrotnic i projektu portów wentylacyjnych. Wewnętrzna częstotliwość zwrotnicy jest ustawiona na wartość niższą niż zazwyczaj, przekładając się na wyraźną i dokładną reprodukcję wokalu, starannie chronioną przez obwód Dynamic Active Mosfet. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i kształtowaniu dźwięku za pomocą falowodu, głośnik zapewnia stałą kierunkowość i doskonałe pokrycie sygnałem całego obszaru odsłuchowego.

 

 

Długotrwała wytrzymałość

Solidna, dobrze wyważona obudowa ze sklejki brzozowej zapewnia minimalny poziom zniekształceń, będąc idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających zastosowań instalacyjnych. W obudowie zastosowano specjalną teksturowaną powłokę polimocznikową odporną na zarysowania, znacznie trwalszą niż tradycyjne powłoki. Osłona kratki wykonana została z wytrzymałej stali, chroniącej zarówno przetworniki, jak i porty wentylacyjne.

 

 

Imponująco potężny dźwięk

Elastyczność COMPACT C sprawia, że jest to doskonały wybór dla szerokiej gamy zastosowań. Połączenie  wysokiej jakości obudowy ze sklejki brzozowej z obrotowym falowodem o stałej kierunkowości 100° x 50°, sprawia że głośnik może być instalowany w orientacji poziomej lub pionowej. Elegancka obudowa pokryta solidną powłoką polimocznikową jest niezwykle łatwa w instalacji, podwieszaniu czy montażu na ścianie lub kratownicy przy użyciu wielu dostępnych punktów montażowych lub opcjonalnych akcesoriów. Wkrótce dostępne będą również uchwyty do montażu dwóch urządzeń głośnikowych horyzontalnie oraz wertykalnie. Na tylnym panelu znajdują się dwa gniazda „Neutrik Speakon NL4” (4-pinowe).

 


Perfekcyjnie dobrane wzmacniacze mocy

Połączenie pasywnych głośników RCF ze wzmacniaczami wysokiej mocy RCF Serii XPS, pozwala przywołać odpowiednie presety głośników, zapewniając precyzyjnie dostrojone przetwarzanie FiRPHASE i przetwarzanie w trybie Bass Motion Control, dobrane precyzyjnie do danego modelu głośnika. Głośniki RCF podłączone do XPS zapewniają swoją najlepszą wydajność, działając jako idealne źródło szczegółowego i precyzyjnego dźwieku, oferując przy tym imponującą moc i doskonale rozciągnięty bass.

Pobierz: KARTA KAT. COMPACT C 45
Pobierz: KARTA KAT. COMPACT C 32