Szukaj

DB-TPA1A - Seria XPS

Asortyment

RCF Seria XPS

4-kanałowe wzmacniacze wysokiej mocy wyposażone w DSP


4 x 4000 watów
 – Moc ciągła przy 2,7 Ohm, klasa D
40-bitowy Floating-point – Przetwarzanie przy 96 kHz
Gotowy do użycia – Konfiguracje i presety dla głośników RCF
Przestrzeń w racku 2U –  Do systemów live oraz instalacji stałych
Elastyczny 32-bitowy routing – Analogowy, cyfrowy oraz wejście i wyjście Dante
Zaawansowana ochrona przed awariami – Dla każdego kanału wzmacniacza i zasilacza

Nagłośnienie instalacji audio

Moc wysokiej jakości dla instalacji stałych

Seria XPS to najlepszy wybór dla systemów instalacyjnych wymagających dużej mocy, takich jak audytoria, parki rozrywki i  miejsca w których organizowane są imprezy i koncerty. Doskonale integrując się  z pasywnymi głośnikami z gotowymi do użycia presetami, XPS zapewniają funkcje specyficzne dla  instalacji, w tym ulepszone monitorowanie stanu systemu, GPIO dla rozszerzonych możliwości, elastyczny routing oraz pełną integrację z platformą zarządzania RDNet.

Dźwięk live

Myślenie poza schematem, które mieści się w racku

XPS błyszczy w zastosowaniach touringowych oraz aplikacjach live średniej i dużej skali. W połączeniu z pasywnymi głośnikami RCF dużej mocy, XPS nadaje nową perspektywę w zarządzaniu systemem dźwiękowym. Projektant systemu ma pełną elastyczność w wyborze głośników aktywnych lub zasilanych zewnętrznie, równoważąc mobilność, wagę, łatwość instalacji, okablowanie, szybkość konfiguracji i pełne zarządzanie zdalne za pośrednictwem RDNet.

Moc zmienia wszystko

Czterokanałowy wzmacniacz modułowy

XPS 16K zapewnia ekstremalną gęstość mocy, oferując 4 x 4000 W ciągłej mocy wyjściowej w przestrzeni 2 RU, zarówno dla systemów koncertowych, jak i  instalacyjnych. Urządzenie posiada 4 analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia AES/EBU, konstrukcję zgodną z siecią Dante oraz zapewnia pełne przetwarzanie sygnału, strojenie i routing, a wszystko przy próbkowaniu 96 kHz. Redundancja i pełna skalowalność  są zapewnione przez zaawansowaną, modułową konstrukcja obwodów. XPS zapewnia kompletny zestaw presetów dla głośników RCF oraz potężny procesor DSP zapewniający kompletne strojenie  systemu.

4 x 4000 W – MOC CIĄGŁA NA WYJŚCIU

Nowe podejście w zarządzaniu dźwiękiem

XPS 16K wspiera filozofię RCF w podejściu niezależnym od mocy, w którym inżynier dźwięku ma pełną swobodę w wyborze modułów zasilanych aktywnie lub zewnętrznie dla swojego systemu. XPS 16K oferuje nowe rozwiązanie równoważące  mobilność, wagę, łatwość instalacji, okablowanie, szybkość konfiguracji  oraz  pełne zdalne zarządzanie każdym podłączonym urządzeniem za pośrednictwem RDNet.

Moc, której możesz zaufać

Wysiłki RCF  w  zapewnieniu instalatorom  i dostawcom  nagłośnienia najlepszej  technologii audio oraz czystego i  potężnego dźwięku, leżą u podstaw filozofii marki.  Dzięki dostarczaniu na rynek profesjonalny od 1949 roku zarówno wzmacniaczy mocy, jak i przetworników,  doświadczenie RCF wyznacza z XPS 16K nowy kamień milowy.

Najlepsze w swojej klasie parametry stosunku Sygnał do Szumu, Zniekształceń i Zakresu Dynamicznego

Niezwykła moc i doskonałe zarządzanie systemem

Spójne wyposażenie  i w pełni zdalne  zarządzanie

Duży kolorowy pojemnościowy panel dotykowy TFT o przekątnej 4,3”, zapewnia pełną kontrolę operacyjną wzmacniacza. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i łatwy w nawigacji z dużymi przyciskiami dotykowymi i praktycznym pokrętłem edycji menu o wysokim kontraście, zaprojektowanym tak, aby pozostać wyraźnym nawet w bardzo jasnym lub słonecznym otoczeniu. Kompatybilność z autorską siecią RDNet Over Ethernet Management Network i protokołem OSC, umożliwia inżynierowi dźwięku  w pełni zdalną kontrolę wzmacniacza.

Zasilanie

XPS 16K oferuje moduły 4 x 4000 W przy 2,7 Ohm w technologii klasy D z pełnopasmowym modulatorem PWM i bardzo niskimi zniekształceniami. Dzięki łącznej mocy ciągłej 16 kW jest to jeden z najpotężniejszych profesjonalnych wzmacniaczy mocy dostępnych obecnie na rynku.

Ekstremalna prędkość i optymalny zapas mocy

Zaawansowana konstrukcja elektroniczna klasy D

Ekstremalnie wysoko napięciowa konstrukcja szyny, zapewnia dynamiczną moc znamionową w stosunku do mocy wyjściowej RMS, umożliwiając modułom dostarczanie wysokich, krótkotrwałych impulsów mocy bez przesterowania i ekstremalnych szczytów sygnału. Ta wysoka gęstość mocy i wydajność pozwalają na ogromny zapas mocy. Zaawansowana konstrukcja elektroniczna wzmacniacza została opracowana w celu uzyskania ultraniskich poziomów zniekształceń.

Podkręć głośność

Klarowność i wydajność, jakiej można oczekiwać od głośników RCF

Moduły wzmacniacza charakteryzują się optymalnie zaprojektowaną formą obudowy i systemem chłodzenia zapewniającym dostarczanie bardzo wysokich mocy znamionowych i SPL z wysokowydajnych konstrukcji kolumn głośnikowych, takich jak głośniki RCF, wyposażone w przetworniki RCF Precision. Najlepsza w swojej klasie wydajność systemu minimalizuje wymagania dotyczące chłodzenia, zapewniając długoterminową niezawodność i efektywne oszczędzanie energii.

Uniwersalne zasilanie

Szeroki zakres tolerancji napięcia

Uniwersalny i regulowany zasilacz impulsowy (SMPS) automatycznie dostosowuje się do dowolnego napięcia sieciowego od 100 V do 240 V, od 50 do 60 Hz, dostarczając właściwą moc w dowolnym miejscu na świecie. XPS zapewnia niezwykle szeroką tolerancję na niestabilne warunki napięcia, co oznacza, że wydajność wzmacniacza nigdy nie zostanie pogorszona przez wahania mocy generatora.

Zasilacz impulsowy jest tolerancyjny do 380 VAC, zapewniając użytkownikom ogólnoświatową zgodność i niezawodność AC.

Elastyczny routing sygnału

Kompleksowa architektura cyfrowa wzmacniacza zawiera wiele wejść i wyjść, które można łatwo rutować, tak by spełnić wymagania dowolnego projektu. Wejścia analogowe 3 i 4 można przełączyć na 4 cyfrowe porty  wejściowe AES/EBU. Każde wejście można skierować do dowolnego z czterech wyjść cyfrowych i mocy. Sieć Dante zapewnia całkowicie bezstratny format dźwięku i niemalże  nieskończoną elastyczność routingu sygnału w standardowej sieci IP.

 1. Uniwersalna wtyczka zasilania sieciowego
  100V – 240V / 50 do 60 Hz

GPIO

 1. Błąd GPIO
 2. 2 programowalne GPIO

PORTY LAN

 1. Połączenia sieciowe LAN1 / LAN2 RJ45

WEJŚCIA

 1. 4 analogowe wejścia XLR (A1/A4)
 2. 4 cyfrowe wejścia AES/EBU (A3/A4)

DANTE

 1. Sieć audio LAN3/LAN4 + sterowanie
  DANTE Porty pierwotne i wtórne
  Do 32 x 32 kanałów przy 96 kHz

ŁĄCZE AES/EBU

 1. 4 cyfrowe wyjścia AES/EBU (O1/O4)

WYJŚCIA

 1. 2 + 2 wyjścia SpeakOn

 

Dante® na pokładzie


Porty XPS 16KD LAN 3 i LAN 4 są wyposażone w złącza Ethercon Dante. Każdy wzmacniacz staje się węzłem w cyfrowej sieci dystrybucji dźwięku Dante
.

Dwa 40-bitowe układy zmiennoprzecinkowe SHARC DSP przy 96 kHz

Dwa chipy DSP 32-bit / 96 kHz do routingu sygnału

Nirwana w zarządzaniu dźwiękiem

Zaawansowana konstrukcja zarządzania taktowaniem, zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania o niskiej latencji z wysokiej jakości konwerterami AD/DA do 96 kHz. Każdy wzmacniacz XPS 16K łączy dwa 40-bitowe układy zmiennoprzecinkowe SHARC DSP przy 96 kHz i dwa kolejne 32-bitowe układy DSP, aby niezależnie zarządzać przetwarzaniem dźwięku i routingiem sygnału, dla zapewnienia maksymalnej jakości dźwięku i redundancji.

Architektura odporna na uszkodzenia

W pełni automatycznie samo zabezpieczające i zaprojektowane zgodnie z zasadą ‘audio-at-all-times’

Wszystkie funkcje ochrony przed błędami są implementowane indywidualnie dla każdego kanału wzmacniacza i zasilacza. XPS 16K implementuje kilka strategii bezpieczeństwa z szybkimi i wolnymi zabezpieczeniami zarówno na poziomie oprogramowania układowego, jak i sprzętowego. Koncepcje skalowalności i odporności przenikają się wzajemnie w tak zwanej sieci konwergentnej RDNet-OE, która przesyła dźwięk i sterowanie w prosty i bezpieczny sposób, z zarządzaniem priorytetami.

Zabezpieczenia


Zabezpieczenia cyfrowe w zamkniętej pętli:

 • Ochrona sygnału RMS – Chroni przetworniki przed problemami termicznymi
 • Bass Motion Control – Ogranicza odchylenia membrany i daje pełną swobodę odtwarzania przetwornikowi
 • Dynamiczny limiter na wyjściu zasilania – Zapewnia wysoką wydajność podczas długotrwałych wzbudzeń
 • Szczytowa ochrona przepięciowa – Chroni wzmacniacze w bardzo responsywny sposób
 • Zabezpieczenie nadprądowe RMS – Zaprojektowane do ochrony przed zwarciem
 • Modulacja wzmocnienia dla ochrony termicznej – Obliczane przez ważenie sygnałów w zmiennych temperaturach za pomocą czujników zastosowanych do modułów zasilania i wzmocnienia

Zabezpieczenia hardwareowe:

 • Zabezpieczenia prądowe i napięciowe – Chronią przed prądem i napięciem, które mogą doprowadzić do niepożądanego działania lub uszkodzenia
 • Pomiar impedancji głośników – Monitoruje stan połączeń kabli zasilających i zapewnia strategie sprawdzające działanie systemu
 • Wentylatorowo wymuszone rozpraszanie konwekcji – Powietrze wtłaczane przez wentylatory z regulacją prędkości maksymalizuje rozpraszanie ciepła i zmniejsza hałas

Zindywidualizowana kontrola jakości

Wszystkie moduły wzmacniaczy są poddawane rygorystycznym testom jakości podczas procesu produkcyjnego.

Każde urządzenie jest kontrolowane pod kątem jakości za pomocą zautomatyzowanego sprzętu pod nadzorem specjalistów. Nasz proces kontroli jakości gwarantuje, że każdy pojedynczy moduł wzmacniacza trafiający do pudełka, będzie działał najlepiej jak to możliwe. Unikalny system kontroli, zapewnia bardzo wysoki poziom jakości finalnego produktu.