Szukaj

DB-TPA1A - D-Lite

Asortyment

Seria D-Lite

D-Lite to dość liczna rodzina szerokopasmowych kolumn głośnikowych, które cechuje wyjątkowo niska waga oraz odporna na mechaniczne uszkodzenia obudowa wykonana z polipropylenu.

Kolumny D-Lite zostały zaprojektowane z przeznaczeniem dla małej oraz średniej wielkości pomieszczeń i stanowią świetną propozycję zarówno dla zastosowań mobilnych (firmy nagłośnieniowe, DJ-e oraz zespoły muzyczne, specjalizujące się w obsłudze imprez okolicznościowych), jak również do zastosowań w stacjonarnych instalacjach wykonywanych w małej i średniej wielkości pomieszczeniach, takich jak np. kluby, dyskoteki, restauracje, sklepy, hotele, czy sale konferencyjne. Szeroki asortyment akcesoriów montażowych oraz estetyczne wykończenie zewnętrzne, pozwalają na bezproblemowe pozycjonowanie i dyskretne dopasowanie zestawów D-Lite do każdego wnętrza.

Przetworniki wysokotonowe serii D-Lite zostały wyposażone w stałokierunkową, zoptymalizowaną metodą CAD tubę, zintegrowaną z całością obudowy. Przód zabezpieczony został solidną, stalową kratką, malowaną metodą proszkową, zaopatrzoną również w specjalną osłonę z pianki akustycznej, zapobiegającą przedostawaniu się drobnych zanieczyszczeń mechanicznych. Panel przyłączeniowy, zawierający dwa gniazda Speakon, został zaprojektowany poniżej powierzchni obudowy, co znacznie ułatwia instalację w trudno dostępnych miejscach, gdzie zakres manewrowania kolumną może być mocno ograniczony.

Ścięte boki obudowy pozwalają na wykorzystanie kolumn D-Lite w charakterze monitora podłogowego – zwłaszcza w sytuacjach wymagających przenoszenia większej ilości basu, niż zapewniają to standardowe monitory. Zintegrowane uchwyty transportowe, gniazdo do umieszczenia zestawu na statywie oraz szeroki wachlarz akcesoriów instalacyjnych, przeznaczonych do montażu na ścianie oraz podwieszania, ułatwiają korzystanie z kolumn podczas codziennej pracy, pozwalając na bardzo precyzyjne ich pozycjonowanie.

W celu wykorzystania jak najszerszego zakresu dynamiki, który oferują kolumny D-Lite, mogą być one zasilane wzmacniaczami dostarczającymi bardzo wysoką moc.

Rodzina D-lite, została wyposażona we w pełni elektroniczny system Voice Coil Tracking Protection (VCTP), a także dodatkowo w układ z halogenem. Rozwiązanie to stanowi skuteczne zabezpieczenie przetworników przed uszkodzeniem termicznym. Wewnętrzna pasywna zwrotnica została zoptymalizowana pod kątem równomiernej propagacji dźwięku na daleki dystans, co sprawia, że kolumny tej serii spisują się doskonale nawet w skrajnie trudnych warunkach akustycznych. Uzupełnienie oferty kolumn szerokopasmowych stanowią subwoofery, oferowane w wersji aktywnej i pasywnej, co zdecydowanie zwiększa zakres możliwości konfigurowania systemów. Subwoofery zostały wyposażone w umieszczony na przedniej płycie, promieniujący na wprost głośnik oraz wentylowaną obudowę, o specjalnie zaprojektowanych otworach rezonansowych.

Konstrukcja ta różni się od tradycyjnego rozwiązania typu bass-reflex tym, że charakteryzuje się mniejszymi stratami w przepływie powietrza, co przy bardzo wysokich poziomach ciśnienia oraz bardzo niskich częstotliwościach, zapobiega generowaniu zniekształceń w tak dużym zakresie, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnej konstrukcji typu bass-reflex. Dzięki wbudowanym, pasywnym filtrom górnozaporowym, subwoofery pasywne mogą być łączone równolegle z pasywnymi kolumnami szerokopasmowymi serii D-Lite.

Jednokanałowe, aktywne subwoofery, zostały wyposażone w aktywną zwrotnicę, której wyjścia przeznaczone są do tworzenia trójdrożnych systemów aktywnych np. we współpracy z modelami: D 8A lub D 11A. Trzykanałowe, aktywne subwoofery zostały wyposażone w wyjścia wzmacniacza przeznaczone do współpracy z pasywnymi kolumnami szerokopasmowymi, co pozwala na skonfigurowanie w najprostszy sposób systemu złożonego z subwoofera i tzw. „satelitek”.

POBIERZ KATALOG
POBIERZ PLIK D-LITE SPEAKER FILES
POBIERZ PLIK D-LITE SERIE