Szukaj

DB-TPA1A - Cobra 2

Asortyment

System Cobra-2

System Cobra-2 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości dźwięku, dla potrzeb imprez na otwartym terenie oraz w małej lub średniej wielkości halach. System pokrywa obszar do 1000m2, emitując dźwięk na dystansie do 40m.

System Cobra-2 wytwarza ciśnienie akustyczne na poziomie 137 dB dla średnich i wysokich częstotliwości oraz 141 dB dla częstotliwości niskich. Kompletny system Cobra-2 w podstawowej konfiguracji składa się z:

• 4 kolumn średnio-wysoko tonowych Cobra-Top;
• 4 kolumn niskotonowych Cobra-Sub;
• zestawu wzmacniaczy z procesorem umieszczonych w solidnej transportowej obudowie typu rack, które są okablowane,
zaprogramowane i w pełni gotowe do pracy;
• kompletu kabli głośnikowych oraz klinów o nachyleniu 2.5° pozwalających na precyzyjne ustawienie systemu.

Zestaw wzmacniaczy może bezproblemowo obsłużyć po dwie dodatkowe kolumny Cobra-Sub i dwie Cobra-Top. Jeśli zachodzi
potrzeba rozbudowy systemu, wolne miejsce w rack’u umożliwia użytkownikowi zainstalowanie dodatkowego wzmacniacza, który
może posłużyć np. do zasilenia odsłuchów podłogowych lub bocznych. W znajdującym się w rack’u panelu zasilającym zostało
również przewidziane gniazdo do zasilenia dodatkowego wzmacniacza.

Maksymalna, sensowna konfiguracja systemu Cobra-2 zawiera po dwa systemy, czyli cztery kolumny Cobra-Top i cztery do sześciu kolumn Cobra-Sub na jedną stronę. Przy tak rozbudowanym systemie, należy zwracać uwagę na precyzyjne zestawienie kolumn i dokładne ustawienie kierunku emitowanego dźwięku. Potrzeba dokładnego ustawienia kolumn wynika z właściwości systemów liniowych: pojedyncza kolumna Cobra-Top propaguje dźwięk o kątach rozproszenia: 120° w płaszczyźnie poziomej i 30° w płaszczyźnie pionowej. W przypadku dodania drugiej kolumny, kąt w płaszczyźnie pionowej zmniejsza się o połowę (120° x 15°), a po dodaniu trzeciej kolumny – jeszcze raz o połowę (120° x 7,5°). Podczas konfiguracji, w której system nie jest podwieszony lecz stoi na podłożu, kolumny Cobra-Top mogą być ustawiane precyzyjnie przy użyciu podkładki klinowej CSW25, o kącie nachylenia 2,5°.

W przypadku, gdy niezbędny jest większy poziom ciśnienia w zakresie niskich częstotliwości, co może być podyktowane stylem muzyki lub uwarunkowaniami miejsca koncertu, system Cobra-2 może zostać wsparty przez tubową kolumnę niskotonową Cobra-PWH, prezentującą o 3 dB wyższą skuteczność w porównaniu z kolumną Cobra SUB. Dwie kolumny Cobra-PWH lub wymiennie trzy kolumny Cobra-Sub dają 180cm wysokości i są idealną bazą do ustawienia kolumn Cobra-Top.

POBIERZ KATALOG
POBIERZ ZDJĘCIE SYSTEMU