Szukaj

DB-TPA1A - Wzmacniacze CloudPower

Asortyment


Wzmacniacze serii CloudPower zostały docenione i nagrodzone podczas tegorocznych targów ISE w Barcelonie nagrodą w kategorii Sound & Video Contractor’s ISE Best of Show 2022 award!

Wzmacniacze nowej generacji CloudPower marki APEX

CloudPower to rodzina wzmacniaczy Klasy-D nowej generacji, zbudowanych na autorskiej architekturze GlidePath direct drive dla zapewnienia wiodącej w swojej klasie wydajności.

  • Zdalna kontrola za pomocą APEX cloud
  • 350W – 3000W na kanał
  • Większa kontrola wychylenia membrany zapewniająca wyższy poziom głośności
  • Wewnętrzne źródło audio + streaming (np. Spotify, Airplay)
  • Dante + opcja AVB

Seria wzmacniaczy CloudPower składa się z czterech modeli – dwóch instalacyjnych: CP354 (4 x 350W) i CP704 (4 x 700W) oraz dwóch dedykowanych zarówno do stałych instalacji, jak też systemów mobilnych: CP1504 (4  x 1500W) i CP3004 (4 x 3000W).

Jeśli chodzi o cechy fizyczne, to pod względem wyglądu zewnętrznego, wszystkie cztery modele są niemal identyczne. Różnią się między sobą tylko ciężarem i nieznacznie długością obudowy. Zaawansowana elektronika, zasilana przez uniwersalny zasilacz impulsowy (100-240V @ 50-60Hz), została umieszczona w eleganckiej, estetycznie zaprojektowanej obudowie, w standardzie rack 19” o wysokości 1U, charakteryzującej się, wzbudzającym zaufanie wyglądem płyty czołowej.

Po jej lewej stronie konstruktorzy umieścili sporej wielkości wyświetlacz OLED, a tuż obok niego, wielofunkcyjne pokrętło. Oba elementy umożliwiają bezpośrednie kontrolowanie urządzenia, a co ważne, prezentowane na wyświetlaczu informacje są wyraźnie widoczne – nawet przy silnym świetle słonecznym.

Po prawej stronie płyty czołowej umieszczony został włącznik zasilania, a w części środkowej, lekko przesuniętej w prawo, znajdują się otwory wentylacyjne. Wszystkie modele wyposażone zostały w system wymuszonego chłodzenia z cichobieżnym wentylatorem o zmiennej prędkości, kontrolowanej czujnikiem zmian temperatury. Wszystkie cztery modele zostały zaprojektowane w sposób zapewniający pełną dyskrecję, co wynika zarówno z ich eleganckiego wyglądu i niewielkich rozmiarów płyty czołowej, jak też z nie generującego hałasu układu chłodzenia – nawet przy maksymalnej prędkości wentylatora.

Tył obudowy, to wyraźny „uśmiech” w stronę wykonawców stałych instalacji nagłośnieniowych, którzy preferują standardowe złącza Phoenix. Wszystkie cztery modele wyposażone zostały w tego typu złącza, przewidziane do podłączenia sygnałów wejściowych, wyjść głośnikowych oraz obwodu automatyki. Po lewej stronie tylnej płyty obudowy umieszczone zostało złącze kabla zasilającego. W przypadku modeli: CP354 i CP700 jest to standardowe, 20A gniazdo IEC, natomiast w przypadku modeli: CP1504 i CP3004 – 32A gniazdo Powercone. Po prawej stronie tylnej płyty obudowy, znajdują się porty sieciowe audio, port Ethernet Gigabit oraz port USB.

Pod względem elektrycznym, Seria CloudPower jest rodziną profesjonalnych wzmacniaczy mocy klasy D, przystosowanych do różnych trybów pracy, przy obciążeniu niskoimpedancyjnym:  2 Ω – 16 Ω oraz współpracy z linią 70 -100 V. Charakteryzują się one użytecznym zakresem częstotliwości: 1 Hz – 22 kHz oraz niskimi zniekształceniami (THD+N ≤ 0,05 %) przy połowie mocy znamionowej, w przedziale częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz.

Architektura GlidePath

Teraz nadeszła odpowiednia pora, by ujawnić pierwszy sekret Serii CloudPower. Inżynierowie z firmy APEX zmodyfikowali konstrukcję standardowego wzmacniacza klasy D, wprowadzając własną architekturę o nazwie: GlidePath™, w pełni integrującą DSP z obwodami wzmacniacza. GlidePath bazuje na sprzężeniu stałoprądowym pełnej ścieżki sygnału, co pozwoliło na znaczące zredukowanie przesunięcia czasowego i zniekształceń powiązanych ze sprzężeniem zmiennonapięciowym. W efekcie tego, uzyskano wyraźnie zdefiniowany i klarowny bas, bardziej naturalne przetwarzanie wysokich częstotliwości, perfekcyjną zrozumiałość mowy oraz bardziej odczuwalną głośność. Wysoce precyzyjne przetwarzanie wysokich transjentów, wynikające z zastosowania architektury GlidePath, pozwoliło również na dokładniejsze kontrolowanie wychylenia membrany głośnika pomiędzy impulsem inicjującym i zanikiem sygnału, co przełożyło się nie tylko na zmniejszenie zniekształceń i bardziej odczuwalną głośność, ale również na zmniejszenie mechanicznego zużycia elementów głośnika, a więc wydłużenie jego żywotności. Uzyskanie korzystnych parametrów zostało potwierdzone zarówno na drodze porównawczych testów laboratoryjnych ze wzmacniaczami klasy D wiodących producentów, jak też na drodze porównawczych testów odsłuchowych, przeprowadzanych przez inżynierów dźwięku o uznanej reputacji.

Wszystkie modele wyposażone zostały w 64 bitowy, stałoprzecinkowy procesor DSP, umożliwiający regulację wzmocnienia w krokach co 0,1 dB, zmianę polaryzacji sygnału, kontrolowanie opóźnienia (0 – 250 ms), 12-punktowy korektor parametryczny z możliwością wyboru 16 typów filtrów (Bessel, Butterworth, Linkwitz-Riley o kontrolowanym nachyleniu od 6 do 48 dB/okt.), filtry FIR, limiter oraz matryce sygnału 4 x 4. Każdy model posiada zabezpieczenie sekcji zasilania przed ekstremalnymi wahaniami napięcia i przyrostem wartości prądu. Sekcja wyjść wyposażona została w generator sygnału pilota, układ monitorowania stanu linii głośnikowych w czasie rzeczywistym oraz zabezpieczenie przed składową stałą na wyjściu, zwarciem, nadmiernym wzrostem temperaturowe i przed zakłóceniami powodowanymi przez sygnały radiowe o wysokiej częstotliwości (VHF).

Zintegrowany moduł WiFi i wewnętrzne źródło sygnału

Każdy z oferowanych modeli, może być wykorzystany jako samodzielne urządzenie lub jako element rozbudowanego systemu, kontrolowanego w wieloraki sposób. W tym momencie pora ujawnić kolejny sekret Serii CloudPower. Otóż, oprócz wbudowanej karty Dante oraz opcji kontrolowania urządzeń poprzez port Gigabit Ethernet w standardzie AVB, każdy model posiada zintegrowany moduł WiFi umożliwiający sterowanie z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową, w standardzie HTML 5. To innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez konstruktorów z APEX, eliminuje konieczność instalowania jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Nawiązanie bezpiecznego połączenia z chmurą (APEX Cloud) udostępnia intuicyjny Interfejs Użytkownika, umożliwiający zdalne monitorowanie pracy i sterowanie z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu, ale to także jeszcze nie koniec niespodzianek. Wszystkie modle posiadają wewnętrzne, dwukanałowe źródło sygnału do bezpośredniej transmisji strumieniowej z aplikacji Spotify i Airplay, pozwalające na odtwarzanie muzyki.

Seria CloudPower jest rodziną wzmacniaczy mocy nowej generacji wyposażonych w szereg niekonwencjonalnych rozwiązań, zwiększających nie tylko możliwości ich wykorzystania, ale też ograniczających koszty projektowanej instalacji przez eliminację potrzeby zakupu dodatkowych urządzeń – wcześniej niezbędnych – do jej funkcjonowania.

Zapraszamy do współpracy, jak zawsze zapewniając niezbędne informacje oraz  fachową pomoc w zakresie instalacji i eksploatacji wzmacniaczy Serii CloudPower oraz pozostałych serii produktów APEX.