Szukaj

Aktualności

Sortowanie

22.03.2023.

Nagłośnienie Ośrodka Sportowego przy ul. Asnyka w Katowicach

Otwarty jesienią 2022 roku nowy Ośrodek Sportowy MOSiR Katowice przy ul. Asnyka 27 jest nowoczesnym stadionem wielofunkcyjnym, przestrzenią do rekreacji i uprawiania sportu – zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.
Na terenie kompleksu znajduje się arena lekkoatletyczna z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim, boisko do baseballu, a także dwa boiska do piłki plażowej i wielofunkcyjne – dostosowane do piłki ręcznej i koszykówki. Miłośnicy lekkoatletyki mogą korzystać z 5-torowej bieżni z nawierzchnią poliuretanową oraz dodatkowego toru z fragmentem bieżni prostej do biegu na 100 metrów, rozbiegu i skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą, rozbiegu i skoczni do skoku o tyczce, a także piaskownicy z rozbiegiem do skoku w dal. Na terenie kompleksu umieszczono ponadto strefę street workout oraz ścieżkę rowerową.
Zastosowane rozwiązania pozwalają organizować na terenie kompleksu zawody lekkoatletyczne, a także rozgrywki III ligi piłkarskiej. Dla kibiców powstały trzy trybuny, których łączna pojemność to ponad 500 miejsc, a w budynku zaplecza sanitarno-szatniowego przygotowano przestrzeń dla dziennikarzy prowadzących relacje z organizowanych wydarzeń sportowych.

 

System nagłośnienia kompleksu

Obiekt wyposażony został w wielostrefowy system nagłośnienia. Sercem systemu jest matryca audio Yamaha MTX5-D, wyposażona w mikrofon wielostrefowy PGM1 oraz sterownik ścienny DCP4V4SEU.
Do nagłośnienia tak rozległego i złożonego obiektu wykorzystano pięć rodzajów zestawów głośnikowych marki RCF, dobranych odpowiednio do miejsca zastosowania.
Zestawy głośnikowe odporne na działanie czynników atmosferycznych serii P, wykorzystano do nagłośnienia areny lekkoatletycznej (P 6215), boiska do baseballa (P 4228) trybun przy boisku do baseballa oraz areny lekkoatletycznej,  a także do nagłośnienia boisk wielofunkcyjnych (P 3108).
Trybuny na budynku klubowym nagłośniono za pomocą zestawów MQ 80P, służący do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, gdyż posiada IP55. Zapewnia wysoką zrozumiałość mowy i dużą skuteczność działania, gwarantując uzyskanie wysokiego stopnia czystości głosu oraz wysokiej jakości odtwarzania muzyki.
Do nagłośnienia pomieszczeń w budynku klubowym wykorzystano naścienne zespoły głośnikowe DU 31, zaprojektowany do przekazywania komunikatów głosowych, funkcji przywołania i odtwarzania muzyki w tle, charakteryzując się dużą elastycznością wykorzystania w różnych typach instalacji.

Zestawy głośnikowe zasilono wzmacniaczami marki APEX Audio serii CP (CP 3004, CP 1504 i CP 354), rewolucyjne wzmacniacze z serii CloudPower. Urządzenia wyposażono w innowacyjną technologię GlidePath, zapewniającą perfekcyjne przenoszenie transjentów i precyzyjną kontrolę wychylenia membran zestawów głośnikowych.
System nagłośnienia uzupełniają przyłącza rozmieszczone w reżyserce systemu nagłośnienia w budynku klubowym oraz dwa kolejne przyłącza rozmieszczone przy boisku do baseballa oraz boiskach wielofunkcyjnych.
Wygodne prowadzenie oprawy dźwiękowej i komentarza na zawodach sportowych, zapewni mobilne stanowisko komentatora sportowego, wyposażone w mikser foniczny Yamaha MG 16 XU, zestawy bezprzewodowe Sennehsier EW 100, wyposażone w zestaw mikrofonu nagłownego oraz mikrofonu do ręki, odtwarzacz audio Denon DN-500CB, odbiornik Bluetooth ARX BLU-DI oraz monitor odsłuchowy M-Audio BX5.
Komunikacja między poszczególnymi lokalizacjami systemu odbywa się poprzez okablowanie ethernetowe i protokół audio Dante. Poszczególne punkty przyłączeniowe systemu wyposażone zostały w przetworniki AD RDL (DN-RN31) oraz Audinate AVIO.

Projekt, dostawa i uruchomienie systemu nagłośnienia – firma TOMMEX.