Szukaj

Aktualności

Sortowanie

28.08.2023.

System nagłośnienia nowego stadionu Radomiaka Radom

30 lipca odbyło się oficjalne otwarcie nowego stadionu Radomiaka Radom przy ulicy Struga. Głównym punktem imprezy był wielki turniej piłkarski dla dzieci – As Radomiak Kids Cupz udziałem kilkunastu klubów z roczników 2014 i 2016. Po rozpoczęciu rywalizacji sportowej chętni mogli również obejrzeć stadion z wysokości trybuny południowej.
Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie, w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Radomiak rozegrał w sobotę 5 sierpnia z Cracovią Kraków.
Budowa nowego stadionu Radomiaka Radom rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku i kilkukrotnie się przedłużała. Cała inwestycja, czyli Radomskie Centrum Sportu, kosztowała 270 milionów złotych i obejmowała nie tylko budowę obiektu piłkarskiego, ale także hali widowiskowo-sportowej.
Stadion posiada obecnie dwie trybuny: północną i południową, natomiast klub chce jak najszybciej doprowadzić do wybudowania dwóch kolejnych: wschodniej i zachodniej.

 

System nagłośnienia stadionu

Na nowym stadionie Radomiaka Radom mogą być organizowane imprezy sportowe, kulturalne czy rekreacyjne, w związku z czym niezbędnym wyposażeniem jest profesjonalny system nagłośnienia, zapewniający doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych, umożliwiając kibicom zanurzenie się w emocjach towarzyszących wydarzeniom. Dźwięk o odpowiedniej mocy i klarowności pozwala na swobodne komentowanie zawodów i komunikację z widownią. System nagłośnienia jest także ważnym narzędziem organizacyjnym, umożliwiającym przekazywanie istotnych informacji, ogłoszeń i komunikatów. Dzięki niemu każdy uczestnik wydarzenia może cieszyć się pełnym doświadczeniem i emocjonującą atmosferą.
System nagłośnienia Radomiaka oparto na doskonale dobranych urządzeniach renomowanych marek, zapewniających doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych oraz innych wydarzeń organizowanych na obiekcie. Połączenie rozwiązań marek RCF, APEX, Yamaha i Sennheiser, zaowocowało unikalnym rozwiązaniem, które gwarantuje nie tylko wyjątkową jakość, ale także niezawodność działania.
Potężne 34 głośniki RCF P6215 oraz 4 zestawy głośnikowe RCF HL 2290, zainstalowane na zadaszeniu stadionu, tworzą imponujący system nagłaśniający, który doskonale rozbrzmiewa nad trybunami. Wartym podkreślenia jest fakt, że głośniki tubowe RCF HL 2290, o bardzo dużej mocy wyjściowej, przeznaczone do kierowania dźwięku na średnie i duże odległości, zostały po raz pierwszy wykorzystane w instalacji stadionowej w Polsce.
Strefy wewnątrz stadionu, takie jak biura, strefa gastronomiczna, prasowa i loże VIP, są również doskonale wyposażone w głośniki RCF CMR 60T oraz RCF WMR 60T, co zapewnia wyrazisty i wyważony dźwięk, niezależnie od lokalizacji na stadionie.
Wzmacniacze mocy APEX CP3004 DAN oraz APEX CP1504 DAN, dostarczają potężnej mocy, zapewniają, że każdy dźwięk dociera do słuchaczy w pełnej jakości. To zaawansowane urządzenia, które stanowią solidne fundamenty systemu nagłośnienia na nowym stadionie, gwarantując dynamiczne i emocjonujące doznania podczas każdego wydarzenia.

 

System komentatora sportowego

Nowoczesny system komentatora sportowego na stadionie Radomiaka to efekt zastosowania zaawansowanej technologii w celu zapewnienia doskonałej jakości komunikacji podczas wydarzeń sportowych. Stanowiska realizatora są wyposażone w profesjonalne urządzenia marki Yamaha, takie jak mikser cyfrowy TF3 oraz wysokowydajne monitory studyjne HS8, gwarantujące precyzyjną kontrolę dźwięku i doskonałą klarowność. Dzięki systemowi MTX5-D, stanowisko realizatora ma możliwość elastycznego zarządzania dźwiękiem, wynosząc jakość transmisji na wyższy poziom.

System uzupełniają zestawy bezprzewodowych mikrofonów EW 100 G4-835-S oraz bezprzewodowy system monitoringu dousznego EW IEM G4-twin marki Sennheiser, odtwarzacze audio marki Denon, zapewniając niezawodność i pełną kontrolę nad jakością przekazywanego dźwięku. Całość systemu doskonale współgra, tworząc niezbędną infrastrukturę komunikacyjną dla komentatorów, operatorów i służb zarządzania podczas każdego wydarzenia sportowego.

System pętli indukcyjnych

Nowoczesne stadiony wyposażane są bardzo często w systemy pętli indukcyjnych,  rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki osoby z uszkodzeniem słuchu doświadczają wydarzeń sportowych. Dzięki tej technologii, dźwięk transmitowany jest bezpośrednio do aparatów słuchowych, eliminując hałas tła i poprawiając jakość odbioru.
Również trzy strefy nowego stadionu Radomiaka na trybunie południowej zostały wyposażone w ten system,  tworząc bardziej dostępne środowisko dla osób z wadami słuchu oraz podnosząc standardy jakości i komfortu dźwiękowego na stadionach, sprawiając, że każdy kibic może cieszyć się niezapomnianymi chwilami emocji i sportowych osiągnięć.

Nowy stadion Radomiaka to nie tylko miejsce sportowych zmagań, ale także przestrzeń pełna dźwięków, które nadają atmosferze wyjątkowy charakter. Dzięki współpracy z wiodącymi markami w branży elektroakustycznej, system nagłośnienia został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałego brzmienia i niezapomnianych przeżyć dla kibiców oraz uczestników każdego wydarzenia.

Zakres firmy TOMMEX: projekt wykonawczy, dostawa oraz uruchomieniem i strojeniem systemu.
Wykonawcą zakresu nagłośnienia dla obiektu była firma UP LED Sp. z o.o. ze Stalowej Woli.