Szukaj

Aktualności

Sortowanie

22.02.2024.

System nagłośnienia nowoczesnej wielofunkcyjnej hali treningowej COS Wałcz

Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu prezentuje swoją najnowszą perełkę – nowoczesną, wielofunkcyjną halę treningową, uznawaną za jedną z najbardziej zaawansowanych obiektów sportowych w Europie. Zrealizowana w partnerstwie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, hala ta jest synonimem doskonałości i innowacji w świecie sportu, oferując nieporównywalne warunki dla szerokiego wachlarza dyscyplin – od koszykówki, siatkówki, przez piłkę ręczną, hokej halowy, badminton, futsal, po sporty walki i szermierkę.

Wewnątrz znaleźć można specjalnie przystosowane sale dla sportów walki takich jak judo, zapasy, karate oraz szermierki, a także okrężną bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 metrów i 60-metrową bieżnię sprinterską, idealną dla atletów i zawodników poszukujących uzupełnienia swojego treningu.

Ten imponujący obiekt o wysokości 18 metrów i powierzchni zabudowy 4 861 m² zapewnia również dostęp do nowoczesnej siłowni, szatni, pomieszczeń do odnowy biologicznej oraz magazynów i przestrzeni technicznych. Dzięki klimatyzacji zapewniono komfortowe warunki treningowe przez cały rok, co czyni COS Wałcz miejscem idealnym dla sportowców dążących do doskonałości w swojej dyscyplinie.

fot. Centralny Ośrodek Sportu

System nagłośnienia

Nowy system nagłośnieniowy COS Wałcz, stanowi serce nowej, wielofunkcyjnej hali sportowej. Ten zaawansowany system dźwiękowy nie tylko poprawia bezpieczeństwo i informacyjność podczas wydarzeń sportowych i innych imprez, ale także znacząco wpływa na atmosferę w hali, tworząc dynamiczne i angażujące środowisko.

Dzięki starannie opracowanej koncepcji akustycznej i wykorzystaniu sprzętu najwyższej jakości od liderów branży, takich jak RCF, Yamaha, RDL, i Sennheiser, COS Wałcz oferuje niezrównaną jakość dźwięku. System nagłośnieniowy, obejmujący 8 stref rozproszonych po całym kompleksie, gwarantuje krystalicznie czysty dźwięk w każdym zakątku obiektu.

fot. Centralny Ośrodek Sportu

Urządzenia głośnikowe

Wykorzystanie pełnego spektrum głośników serii COMPACT M, wodoodpornych modeli P 1108T i elegancko zaprojektowanych sufitowych PL 8X marki RCF, stanowi fundament systemu nagłośnieniowego, który gwarantuje perfekcyjne rozmieszczenie dźwięku w całym kompleksie sportowym.

Seria COMPACT M zapewnia wyjątkową klarownością dźwięku, co jest niezbędne nie tylko podczas rozgrywek sportowych, ale również przy organizacji eventów i koncertów. Wodoodporne pełnozakresowe dwudrożne głośniki P 1108T, są  idealnym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych oraz w miejscach narażonych na wilgoć, odporność na warunki atmosferyczne gwarantuje, że jakość dźwięku pozostaje niezmienna niezależnie od środowiska. Eleganckie głośniki sufitowe PL 8X, są synonimem nowoczesnego designu, który doskonale komponuje się z architekturą hali. Ich dyskretny wygląd idzie w parze z wysoką jakością dźwięku, zapewniając optymalne doświadczenie słuchowe bez naruszania estetyki wnętrza.

fot. Centralny Ośrodek Sportu

Sterowanie systemem nagłośnienia

System nagłośnieniowy hali sportowa COS Wałcz, łączy intuicyjność obsługi z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Dzięki zastosowaniu sterowników ściennych Yamaha DCP 1V4S oraz innowacyjnemu sterownikowi dotykowemu MCP1, umożliwiającemu łatwe zarządzanie dźwiękiem zarówno z biura, jak i mobilnie, za pomocą tabletu, zarządzanie dźwiękiem w obiekcie osiąga nowy poziom łatwości i efektywności.

Sterowanie tym zaawansowanym systemem jest możliwe nie tylko z poziomu biura, ale i mobilnie, co otwiera przed użytkownikami nowe możliwości adaptacji przestrzeni pod różnorodne wydarzenia. Łatwość integracji własnych źródeł dźwięku, takich jak laptopy czy smartfony, poprzez bezprzewodową transmisję Bluetooth lub przewodowe połączenie RCA/mini-jack, zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad akustyką w hali, niezależnie od ich lokalizacji.

Interfejsy końcowe firmy RDL (DD-BTN44 i DD-RN31), zainstalowane są w każdej strefie i pozwalają na wpięcie mobilnych racków ze źródłami dźwięku lokalnie, tworząc wyodrębniony system. Interfejsy posiadają złącza konsumenckie RCA oraz mini jack, a także połączenie bluetooth. Połączone są one z centralą systemu za pomocą sieci DANTE.

Wykorzystanie cyfrowej sieci fonicznej Dante umożliwia bezbłędną transmisję sygnałów między różnymi strefami obiektu, zapewniając jednolitą i kryształowo czystą jakość dźwięku. Taka spójność akustyczna jest kluczowa, by każde wydarzenie sportowe, koncert czy konferencja mogły odbywać się przy optymalnej jakości audio.

Za proces obróbki i wzmocnienia dźwięku odpowiada matryca Yamaha MTX5D oraz wysokowydajne wzmacniacze mocy serii IPS od RCF. To połączenie nie tylko gwarantuje doskonałość dźwięku, ale także zapewnia trwałość i niezawodność systemu, co jest nieocenione w intensywnie użytkowanych przestrzeniach sportowych.

Firma TOMMEX dokonała kompleksowej dostawy oraz uruchomienia systemu.