Nagłośnienie estradowe, to zasadniczy element oferty TOMMEX, którym zajmujemy się kompleksowo od ponad dwóch dekad, opierając się na urządzeniach wysokiej jakości, renomowanego niemieckiego producenta sprzętu elektroakustycznego CODA Audio GmbH.
CODA Audio – niemiecka marka, która oferuje szereg wysokiej jakości rozwiązań spełniających założenia najbardziej wymagających i złożonych profesjonalnych systemów nagłośnienia, poczynając od zastosowań mobilnych, poprzez instalacyjne, na koncertowych kończąc. Wszystkie przetworniki i komponenty urządzeń głośnikowych CODA Audio produkowane są we własnej europejskiej fabryce. CODA Audio posiada linię wzmacniaczy Linus własnej produkcji oraz swój system transmisji cyfrowego sygnału audio.
W ofercie firmy znajdują się również profesjonalne konsolety brytyjskiej marki CADAC, dostosowane do wymagań wszelkiego rodzaju realizacji scenicznych, koncertowych i teatralnych. CADAC to marka z ponad 45 tradycją, która zawsze stanowiła synonim niespotykanej jakości dźwięku i niezawodności w profesjonalnej branży pro-audio, co zdecydowanie odróżnia ją od konkurencji.
CADAC – Historia marki sięga do późnych lat sześćdziesiątych, kiedy przy ich użyciu realizowano nagrania najpopularniejszych artystów w nowo powstałych studiach nagraniowych. Wiele z tych konsolet nadal pracuje w studiach na całym świecie. Konsolety CADAC są wykorzystywane również w prestiżowych teatrach podczas realizacji spektakli „na żywo”, gdyż zapewniają najwyższą studyjną jakość. Konsole CADAC były używane również podczas międzynarodowych tras koncertowych wielu światowej klasy artystów.
Wybrane realizacje:
v System nagłośnienia CEIK w Olsztynie
Początkiem maja 2022r miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Kościńskiego w Olsztynie, a wraz z nim, nowej sali koncertowej, która będzie służyła mieszkańcom całego województwa. Otwarcie obiektu połączone było z obchodami Dnia Strażaka. Zmodernizowane centrum to nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Inwestycja, której całkowita wartość wyniosła ponad 20 mln zł, ma być przeznaczona głównie na cele kulturalne.
v System nagłośnienia Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju – Tommex
System nagłośnienia sali koncertowej oparto na zestawach CODA Audio serii G-Series, zapewniających najlepszą możliwą jakość dźwięku, maksymalną wydajność i niezawodność w swojej klasie, z audiofilskiej klasy neodymowymi przetwornikami wysokotonowymi, gwarantującymi wyjątkowo niski poziom zniekształceń i wysoką moc szczytową.
v System nagłośnienia Zamojskiego Domu Kultury – Tommex
System nagłośnienia scenicznego sali widowiskowej został zaprojektowany w oparciu o zespoły głośnikowe marki CODA Audio, biorąc pod uwagę warunki architektoniczne sali, gwarantując równomierne pokrycie dźwiękiem całej nagłaśnianej powierzchni, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka odbijania się fal dźwiękowych od powierzchni pomieszczenia. Tak dobrany i skonfigurowany system umożliwi realizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, koncertów muzycznych, przedstawień teatralnych czy konferencji.
v System nagłośnienia Teatru Nowego w Zabrzu – Tommex
Zmodernizowana sala główna zapewnia najwyższą jakość dźwięku, dzięki nowoczesnemu systemowi nagłośnienia, opartemu na systemie CoRAY4 marki CODA Audio, ultra kompaktowemu zestawowi głośnikowemu prezentującego właściwości źródła liniowego. Z założenia CoRAY4 jest dedykowany dla małych oraz średniej wielkości pomieszczeń o trudnym środowisku akustycznym, gdzie oprócz kompaktowych wymiarów sprzętu i wysokiej jakości przetwarzanego dźwięku, wymagany jest przede wszystkim jak najwyższy stopień zrozumiałości komunikatów słownych.
v System nagłośnienia Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury – Tommex
W ramach modernizacji obiektu, sala widowiskowa została wyposażona w nowoczesny system elektroakustyczny, zapewniający równomierne pokrycie obszaru całej widowni, a przy tym doskonałą jakość dźwięku, bogate brzmienie oraz dużą elastyczność zastosowania. W wyremontowanych wnętrzach sali widowiskowej zagościły urządzenia CODA Audio, niemieckiego producenta i konstruktora wysokiej klasy systemów nagłośnieniowych.
v Cadac CDC six i systemy CODA Audio w Brzeskim Centrum Kultury – Tommex
Uwzględniając potrzeby gospodarza obiektu, w którym znajdują się trzy różnej wielkości sale widowiskowe: sala główna, sala kinowa i sala kameralna, przygotowane zostały trzy niezależne projekty systemów nagłośnieniowych o mocno zróżnicowanych możliwościach wykorzystania.
v System nagłośnienia Ski Resort Łódź – Tommex
Sceniczny system nagłośnienia Restauracji Apres Ski, oparty na systemie niemieckiej marki CODA Audio zapewnia doskonałą jakość brzmienia.
v System nagłośnienia w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie – Tommex
Salę główną wyposażono w system nagłośnienia FOH, bazujący na urządzeniach marki CODA Audio
v System nagłośnienia Coda Audio na Hali Zbornej KWK „Pniówek” – Tommex
Hala Zborna JSW S.A. KWK „Pniówek” została wyposażona w system nagłośnienia, oparty na urządzeniach niemieckiej marki CODA Audio, dostarczającej nowatorskie i unikatowe rozwiązania technologiczne.
v System nagłośnienia CODA Audio w Bytomskim Centrum Kultury – Tommex
System nagłośnienia CODA Audio w Bytomskim Centru, Kultury, został zainstalowany na sali widowiskowej ToTu, która może pomieścić 495 osób. To znakomicie wyposażona sala o świetnej akustyce, która zapewnia najwyższy komfort odbioru widowisk.
v Pierwszy System CODA Audio AiRAY już w Polsce!
Z ogromną przyjemnością gratulujemy firmie Astral zakupu systemu nagłośnieniowego marki CODA Audio!
Cieszymy się, że oferowany przez nas sprzęt został doceniony przez firmę o wieloletniej tradycji, nieprzerwanie obecnej na krajowym rynku nagłośnieniowym od 1999 roku. Astral jest dziś firmą rodzinną, prowadzoną przez Dorotę i Grzegorza Łapczyńskich, których wspiera syn Adrian. Firma zatrudnia na stałe duży zespół realizatorów i techników korzystając w razie potrzeby również z pomocy wielu, sprawdzonych na przestrzeni lat, współpracowników. Oprócz nagłośnienia, oferta handlowa firmy zawiera również oświetlenie, a także zadaszone konstrukcje sceniczne. Astral specjalizuje się w realizacji wszelkiego rodzaju widowisk estradowych, od koncertów muzyki rockowej po klasykę oraz wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych i korporacyjnych. Współpracując z utytułowanymi artystami polskimi i zagranicznymi, firma odnotowała na swoim koncie wiele udanych koncertów, zrealizowanych zarówno w kraju, jak też i na Zachodzie Europy.
v Konsoleta cyfrowa CADAC CDC six w Giżyckim Centrum Kultury
Gmina Giżycko dołączyła do stale powiększającego się grona użytkowników konsolet cyfrowych CADAC, nabywając zestaw CADAC B3 w skład którego weszły: Konsoleta Cadac CDC six, Stagebox Cadac CDC I/O6448 oraz zasilacz Cadac CDC 4800.
v System Nagłośnienia Dynacord w Klubie Parkova Club
Nowo otwarty w 2017 roku w Jeleniej Górze klub Muzyczny Parkova Club posiada znakomicie skonfigurowany systemem nagłośnienia.
System oparto na elektronice marki Dynacord. Profesjonalne nagłośnienie przy zachowaniu wysokich poziomów skuteczności akustycznej zapewniają kolumny głośnikowe z serii Dynacord VariLine. W skład systemu nagłośnienia wchodzą również 4 zestawy głośnikowe Community DS5, które zainstalowano w pomieszczeniach sanitarnych.
v System Nagłośnienia w Bartoszyckim Domu Kultury
Sala widowiskowa Bartoszyckiego Domu Kultury została wyposażona w system elektroakustyczny oparty na zestawach głośnikowych i elektronice marki Dynacord.
v Dynacord w Klubie Muzycznym TEMAT RZEKA
Klub Muzyczny TEMAT RZEKA w Gliwicach został wyposażony w profesjonalną instalację nagłośnieniową Dynacord.
v Nagłośnienie Klubu JW Poznań – Krzesiny
31 Baza Lotnictwa Taktycznego jest jednostką lotniczą przeznaczoną do wszechstronnego zabezpieczenia eskadr lotniczych w realizacji zadań zwalczania statków powietrznych przeciwnika, niszczenia celów naziemnych oraz w wykonywaniu zadań lotniczych szczebla operacyjno – taktycznego.
16 grudnia 2015 r., po 1,5-rocznym okresie realizacji zadań budowlanych, w uroczystej atmosferze odbył się techniczny odbiór końcowy wyremontowanego Klubu JW 1156 Poznań Krzesiny, w którym zainstalowano nowy system audio-wizualny.
v Cadac CDC six w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku
Pierwsza w Polsce konsoleta Cadac CDC six wraz z osprzętem trafiła do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. W skład zestawu oprócz konsolety wchodzą dwa stageboxy CDC I/O3216 oraz niezbędne okablowanie. Taka konfiguracja umożliwia zmiksowanie do 80 sygnałów (konsoleta maksymalnie obsługuje do 144 kanałów) i wysłanie ich do 48 wyjść. Do dyspozycji mamy 64 kanały w stageboxie i szesnaście lokalnie (8 x XLR mic/line, 4 x XLR AES/EBU). Wyjścia: 32 stagebox, szesnaście lokalnie (8 x XLR out, 4 x XLR AES/EBU). Daje to ogromne możliwości produkcyjne i konfiguracyjne.
v System nagłośnienia Dynacord w Sokołowskim Ośrodku Kultury
Sala widowiskowo-kinowa posiada 377 miejsc. Składa się z dwóch części: części głównej i balkonu. Do jej nagłośnienia zastosowano nowoczesne i dyskretne zestawy głośnikowe serii Vertical Array. Na system składa się w sumie 8 zestawów głośnikowych. W części głównej pracują dwa, zawieszone po lewej i prawej stronie zestawyDYNACORD TS400, wspomagane przez dwa wbudowane w scenę subwoofery DYNACORD PSE215 oraz dwa DYNACORD TS100, pracujące na scenie jako front-fill. Balkon nagłaśniają dwa podwieszone DYNACORD TS200. Do zasilania oraz sterowania powyższym systemem służą 2 procesory DYNACORD DSP 600 oraz 4 wzmacniaczeDYNACORD LX2200, co pozwala na jego pełną kontrolę.
Wszystkie zestawy głośnikowe pracują w oparciu o dedykowane filtry FIR. Kontrola nad systemem jest sprawowana za pośrednictwem oprogramowania IRIS-NET.
v System nagłośnienia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku
16 października 2015 r. miało miejsce oficjalne otwarcie gruntownie zmodernizowanej i rozbudowanej siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, mieszczącej się przy ulicy Płockiej 50. W nowej siedzibie MCK mieszczą się pracownie, biura, studio nagrań, sala konferencyjna i taneczna oraz galeria. Swoją siedzibę mają tu także zespoły i grupy działające przy MCK oraz ,,Kino Kalejdoskop”, pełniące również rolę sali widowiskowej, w której już w dniu 17 października odbył się koncert Macieja Maleńczuka z zespołem.
v System nagłośnienia w Lubartowskim Ośrodku Kultury
Lubartowski Ośrodek Kultury to placówka kulturalno-oświatowa pełniąca funkcję gospodarza podczas licznych imprez, spotkań, wykładów oraz innych działalności. W ciągu roku obiekt odwiedza ponad 37 tysięcy odwiedzających. Obiekt posiada salę widowiskowo-kinową mogącą pomieścić 190 widzów, dużą salę sportową oraz ma w zarządzaniu amfiteatr miejski na 900 miejsc.
v Instalacja nagłośnienia w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Krakowie
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie to nowoczesna i prężnie rozwijająca się placówka oświatowa. Obiekt oprócz swojej podstawowej funkcji edukacyjnej pełni również rolę gospodarza podczas licznych koncertów, festiwali oraz przeglądów muzycznych. Pod koniec 2014 roku, w ramach rewitalizacji oraz rozbudowy Szkoły Muzycznej w Krakowie, oddano do użytku nowo wybudowaną salę koncertową mogącą pomieścić 138 osób.
v Nagłośnienie Dynacord w Giżyckim Centrum Kultury
Giżycko – miasto w sercu „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”. Za rozwój i promocję kultury w polskiej stolicy żeglarstwa odpowiada Giżyckie Centrum Kultury, które w sierpniu 2014 zakupiło, jako stałe wyposażenie sali widowiskowej, nowy zestaw nagłośnienia marki Dynacord oparty na zestawach głośnikowych serii VariLine: modele VL212, SUB28 iVL62; wzmacniaczach LX 2200 i LX 3000 oraz matrycy P64 z odpowiednimi kartami wejściowymi i wyjściowymi oraz dodatkowym modułem DSP zwiększającym moc obliczeniową do 1500Mips-ów.
v System nagłośnienia sali gimnastycznej w Gimnazjum nr. 29 im. Jana Pawła II w Krakowie
Inauguracja roku szkolnego w krakowskim Gimnazjum nr. 29 im. Jana Pawła II została połączona z otwarciem nowej sali gimnastycznej. Podczas uroczystości miało miejsce przemówienie Prezydent Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz krótki koncert kwartetu smyczkowego. Obydwa wydarzenia zrealizowano wykorzystując nowe nagłośnienie.
v Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie
7 maja 2014 r., do użytku mieszkańców położonego 40 km od Warszawy Tarczyna, oddany został budynek pełniący funkcję Gminnego Ośrodka Kultury. W budynku oprócz dużej sali widowiskowej ze sceną mieści się również biblioteka, czytelnia multimedialna oraz część referatów Urzędu Miasta. To najnowocześniejszy obiekt w regionie i zarazem nowa wizytówka miasta.
Gminny Ośrodek Kultury wzbogacił się o mieszcząca 200 osób salę widowiskową ze sceną wraz z całą niezbędną infrastrukturą. System nagłośnienia sali podzielony został na trzy części: nagłośnienie frontowe, monitory i nasłuch akcji scenicznej w garderobach.
v Centrum Sportowo-Kulturalne Łabędź w Gliwicach
Centrum Sportowo-Kulturalne Łabędź w Gliwicach to nowoczesny obiekt wielofunkcyjny. W budynku znajduje się arena sportowa z widownią mogącą pomieścić 400 osób, sala widowiskowa z widownią przygotowaną dla 103 osób, biblioteka z czytelnią, przestrzeń wystawiennicza oraz publiczna siłownia na tarasie. Swoją siedzibę zlokalizowały tu również rada osiedlowa oraz kilka organizacji pozarządowych. Obiekt przygotowano z myślą o uczniach z pobliskich szkół oraz pozostałych mieszkańcach Gliwic.
v Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Bydgoski Pałac Młodzieży od ponad 30 lat pełni rolę centrum kulturalnego dla dzieci i młodzieży, na stałe wpisując się w mapę kulturalną Bydgoszczy. Rocznie skupionych jest tu ponad 4 000 uczestników zajęć stałych oraz kilkadziesiąt tysięcy okazjonalnych. W grudniu 2013r. dzięki dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz pomocy finansowej Urzędu Miasta w bydgoskim Pałacu Młodzieży zainstalowano nowoczesny system dźwiękowy sali kinowej.
v Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie (2013)
Jako że teatr rządzi się swoimi prawami, nagłośnienie zostało dobrane i skonfigurowane w sposób umożliwiający jak największą uniwersalność i niezawodność oraz oczywiście najwyższą jakość. Do użytku teatru zostały oddane cztery niezależne systemy nagłośnienia. Systemy zostały zainstalowane na trzech scenach. Czwarty zestaw jest systemem mobilnym, wykorzystywanym w salach prób oraz podczas spektakli wyjazdowych. Systemy te tylko pozornie są niezależne, ponieważ w razie potrzeby, urządzenia te mogą zostać ze sobą połączone i być wykorzystywane wspólnie poprzez sieć IRIS-Net.
Obie sale taneczne BoraBora Red i Violet, mają podobną wielkość, ale nieco odmienny klimat: na jednej panują klimaty dance i r’n’b, na drugiej muzyka klubowa. Te różnice odzwierciedlone zostały w zastosowanych rozwiązaniach i typach głośników. Na sali Red zainstalowano zestaw dostosowany do jak najwierniejszego odtwarzania dźwięków muzyki klubowej, natomiast na sali Violet nagłośnienie zostało przystosowane do koncertów zespołów disco i dance. Sekcja niskotonowa na obu salach to doskonałe Sub 28, zasilane ze wzmacniaczy LX 3000, natomiast sekcja średnio-wysokotonowa na sali Red składa się z czterech TS 400, a na sali Violet z czterech VL122 zasilanych w bi-amp. Za dostarczenie mocy do sekcji średnio-wysokotonowej odpowiadają LX 2200, a nad całością czuwają procesory DSP 600. Dopełnieniem instalacji są kolumny D 8Astanowiące monitory odsłuchowe dla grających tam DJ-ów.
v Dynacord w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku (2013)
Płoński Dom Kultury jest nie tylko siedzibą MCK, ale również Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w związku z czym częstą praktyką jest organizacja różnorodnych imprez, koncertów, spektakli teatralnych, wystaw, konkursów kameralnych i masowych. MCK aktywnie organizuje czas dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym w ramach inicjatyw kulturalnych „Coolturalne Wakacje”, czy „Objazdowy Dom Kultury”, nie zapominając jednakże o dorosłych organizując corocznie kilkadziesiąt imprez i koncertów.
Organizacja wszelkiego rodzaju eventów i wydarzeń, wymagających oprawy nagłośnieniowej możliwa jest między innymi dzięki sporemu zapleczu technicznemu, jakim dysponuje MCK. System nagłośnienia używany w Centrum oparty jest o urządzenia marki DYNACORD, między innymi kolumny serii VariLine, kolumny pełno pasmowe serii A-Line, wzmacniacze mocy serii LX oraz cyfrowe procesory głośnikowe DSP600.
v Nagłośnienie Hali Sportowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (2013)
Instalacja nagłośnienia na Hali Sportowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie to system trzy strefowy. Do nagłośnienia obiektu wykorzystano 8 szerokopasmowych zestawów głośnikowych Dynacord TS 400. To pierwsza instalacja w Polsce wykorzystująca kolumny typu Vertical Array. Rozstawienie poszczególnych przetworników dźwięku wewnątrz TS 400 sprawia, że kolumna gra bardzo kierunkowo i umożliwia kontrolowanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej. To nieoceniona zaleta przy instalacjach wewnątrz pomieszczeń o dużej kubaturze, których akustykę zwykle cechuje długi czas pogłosu.
v Miejski Ośrodek Kultury w Żorach (2012)
Instalacja nagłośnieniowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach to trzy strefowy, wielofunkcyjny system rozgłaszania.
Budowa systemu: Punktem centralnym systemu jest matryca Dynacord P64 wyposażona w moduły: Dynacord AI-1 (8 wejść liniowych do matrycy P64), Dynacord AO-1 (8 wyjść liniowych z matrycy P64). Cały system pracuje w sieci IRIS-Net, dzięki temu każde z trzech niezależnych pomieszczeń może być łączone z jednym lub dwoma pozostałymi pomieszczeniami w jedną większą strefę. Każda z trzech sal została wyposażona w naścienny kontroler Dynacord PWS-4 służący do lokalnej regulacji głośności, wywoływania presetów oraz wyboru źródła dźwięku dla lokalnej strefy.
v Sala widowiskowo-kinowa w Centrum Kultury w Zambrowie (2012)
Sala widowiskowo-kinowa z balkonami, posiada scenę o powierzchni 120 m2 z nowoczesnym zapleczem i może pomieścić 344 widzów.
Udało się zintegrować ze sobą cztery systemy: system nagłośnienia teatralnego, koncertowego, kinowego oraz konferencyjnego, dzięki czemu jest to system wielofunkcyjny, a Sala może być wykorzystywana dowolnie w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika, który dzięki platformie IRIS-Net ma możliwość wyboru na jakim systemie chce w danym momencie pracować.
Do nagłośnienia sali głównej wykorzystano sprzęt Dynacord m.in.: 38 kolumn głośnikowych Dynacord z serii VariLine, 14 wzmacniaczy z serii LX oraz matryca audio P64-1500 z niezbędnymi kartami.
v Muszla Koncertowa w Ostrowcu Świętokrzyskim (2011)
Muszla Koncertowa jest wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego, a jej trybuna może pomieścić do 1000 widzów. Do nagłośnienia amfiteatralnej trybuny zastosowano system Dynacord Cobra 4. Dodatkowo frontfill obsługują kolumny głośnikowe VariLine, System nagłaśniający trybunę jest obsługiwany przez dwa racki R10. Dla muzyków na scenie przygotowano system monitorowy składający się z: 8 szt. Dynacord CXM 15. Do obsługi monitorów scenicznych przygotowano rack R14.
Sygnał jest „rozszywany” na scenie i przesyłany do konsolety frontowej oraz monitorowej przy pomocy konwerterów i światłowodu firmy Fiberplex „System 32” umożliwiającego 32 wysyłki ze sceny i 8 powrotów. Dzięki wykorzystaniu wzmacniaczy PowerH w systemie wykorzystano filtry FIR, a nagłośnienie pracuje w sieci IRIS-Net, która pozwala na monitorowanie parametrów poszczególnych urządzeń oraz na wprowadzanie opóźnień i korekcji sygnału z poziomu komputera PC.
v Kotłownia – Politechnika Krakowska – nowoczesne nagłośnienie w zabytkowych murach (2011)
„Kotłownia” – Pawilon Konferencyjno Wystawowy należący do Politechniki Krakowskiej, posiadający dużą salę konferencyjną na 220 miejsc (w tym 40 na antresoli) oraz znajdującą się w przyziemiu galerię z dwoma salami wystawienniczymi, łączna powierzchnia obiektu wynosi 450 m2.
Centralnym punktem systemu nagłośnienia jest rack, w którym zainstalowano cztery urządzenia: wzmacniacz mocy – Dynacord DSA 8410 (wyposażony w moduł kontroli RCM810), cyfrowy procesor dźwięku – Dynacord DSP 600, wielofunkcyjny wzmacniacz z kontrolerem – Audica MicroZone, wzmacniacz systemowy – Audica Microplus.
Do nagłośnienia sali konferencyjnej zastosowano: 2 kolumny – Community ENT-FRW (pierwsza instalacja na terenie Polski), 1 kolumnę – VLF208, 1 kolumnę – VL262W. Do nagłośnienia galerii zastosowano: 8 kolumn – Audica MicroLine, 1 odbiornik podczerwieni – Audica IR.
System umożliwia emisję jednego lub dwóch niezależnych sygnałów do obydwu pomieszczeń. Kontrola i miksowanie odbywa się za pośrednictwem miksera Dynacord CMS 3.
v Klub FaceClub, Gdynia (2011)
FaceClub to jeden z nowszych lokali na imprezowej mapie Trójmiasta, otwarty w listopadzie 2011. Klub gości u siebie gwiazdy muzyki oraz DJ’ów z Polski i zagranicy i dysponuje światowej klasy nagłośnieniem. Specjalnie dla strefy VIP zaprojektowano system nagłośnienia na sprzęcie marki Dynacord i zastosowano kolumny Dynacord z serii VariLine oraz CORUS-Evolution: 4 x Dynacord VL262, 4 x Dynacord FB VL262UMH (uchwyty montażowe), 1x SUB 2.18 Pełnopasmowe kolumny VL262 zasila wzmacniacz – Dynacord X1202. Subwoofer SUB2.18 napędza wzmacniacz Dynacord SL 2400. Nad całością systemu czuwają dwa procesory dźwięku Dynacord DSP260.
Elektronika Dynacord w połaczeniu z kolumnami VariLine to doskonały wybór dla małej i średniej wielkości klubów.
v Karczma Zadyma, Szaflary (2011)
System nagłośnienia Dynacord w karczmie Zadyma w Szaflarach został podzielony na dwie sale. Każdą z nich wyposażono w 4 kolumny Dynacord D12-3 oraz 2 subwoofer’y Dynacord Sub 1.18. System napędzają wzmacniacze z rodziny Dynacord SL, podczas gdy procesory dźwięku Dynacord DSP 260 odpowiadają za spójność i klarowność dźwięku w obu strefach. Wynik końcowy to system nagłośnienia o znakomitym brzmieniu i potężnej skuteczności akustycznej.
v Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2011 – 2012)
W grudniu 2011r. TOMMEX oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zawarły umowę o współpracy, w ramach której TOMMEX użyczył sprzęt nagłośnieniowy marki DYNACORD i wyposażył Salę Teatralną INSTYTUTU JAZZU w celu wsparcia edukacji studentów w oparciu o sprzęt światowej klasy.
W skład systemu nagłośnienia weszły: dwudrożne, pasywne zestawy głośnikowe CXM15, wyposażone we współosiowy głośnik neodymowy Dynacord DCX15450; dwudrożne, pasywne zestawy głośnikowe z serii VariLine typ VL62W,wyposażone w 6” głośnik niskotonowy Dynacord DND6130-16 i 1” głośnik wysokotonowy EV DH3; Subwoofery pasywne z serii VariLine typ Sub 18, wyposażone w 18” głośnik niskotonowy Dynacord LFS18700, przeznaczone do pracy w aktywnych systemach wielodrożnych; Profesjonalny mikser estradowy CMS 1000, wyposażony w najwyższej jakości komponenty, 2 kanałowy procesor efektów oraz podwójny korektor graficzny; Najnowocześniejsze wzmacniacze serii PowerH modele 2500 i 5000, wyposażone w moduły RCM26, zarządzane i kontrolowane poprzez program IRIS-NET.
v Teatr Powszechny w Warszawie (2010)
Nagłośnienie teatru to system oparty na najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych w branży audio, dowolnie konfigurowalny z uwagi na możliwość ustawienia sceny w pięciu różnych wariantach. Do sterowania całym system, monitorowania wszystkich parametrów wzmacniaczy i głośników oraz do krosowania sygnału użyto matrycę Dynacord P64-1500, dzięki czemu cały system obsługuje sieć IRIS-Net. Jako napęd do głośników zastosowano sprawdzone i niezawodne wzmacniacze Dynacord H5000 z modułami RCM26, dzięki czemu możliwe było wykorzystanie filtrów FIR do precyzyjnego wyrównania charakterystyk głośników. Ze względu na gabaryty Sali, a także prostotę instalacji zainstalowano pełnozakresowe zestawy głośnikowe Dynacord VL122 – 10 szt., subwoofery Sub112 i Sub18 w ilości po 4 szt.
v Rydłutowskie Centrum Kultury (2010)
Wśród systemów objętych instalacją znalazły się: system sali widowiskowej, na 290 osób; nagłośnienie pubu, system rozgłoszeniowy oraz stanowisko DJ’a; system nagłośnienia sali konferencyjnej; system rozgłoszeniowy inspicjenta.
System sali widowiskowej wykorzystuje w pełni cyfrowy przesył sygnałów audio ze sceny do stanowiska FOH i z powrotem. Wzmacniacze mocy zostały wysterowane cyfrowymi sygnałami AES/EBU. Realizator dźwięku steruje systemem wzmacniaczy wykorzystując oprogramowanie IRIS Net. Software zapewnia regulację parametrów, nadzór wzmacniaczy mocy oraz kontrolę nad zestawami głośnikowymi. System został skonfigurowany przy wykorzystaniu oprogramowania IRIS Net i oparty na urządzeniach: 2 szerokopasmowe zestawy głośnikowe – Dynacord VL212, 2 niskotonowe zestawy głośnikowe – Dynacord Sub 28, 2 wzmacniacze mocy – Dynacord Power H 2500
Klub 54, położony przy samym wrocławskim rynku, został wyposażony w kompletny system nagłośnienia oparty na kolumnach Dynacord Variline oraz wzmacniaczach mocy Dynacord SL.
Zestawienie urządzeń wchodzących w skład systemu: 2 x Dwudrożna kolumna Dynacord Varliine VL 262, 2 x Kolumna pełnozakresowa Dynacord Variline VL 62, 1 x Niskotonowa kolumna Dynacord Variline SUB 28, 1 x Wzmacniacz Dynacord SL 1800,1 x Wzmacniacz Dynacord SL 900.
Dla kolumny niskotonowej Variline SUB 28 przygotowano specjalną wnękę w ścianie. Podobne rozwiązanie zastosowano przy instalacji wzmacniaczy mocy Dynacord SL. Umieszczone w przeszklonej wnęce ciekawie uzupełniają wystrój Klubu.
v Restauracja Teatralna (2010)
Wnętrza Restauracji Teatralnej we Wrocławiu zostały w całości zaaranżowane przez teatralnych scenografów, którzy w kilku miejscach dopasowali wystrój do zaplanowanego rozmieszczenia kolumn głośnikowych. Efekt to spójny wygląd wnętrza i znakomitej jakości dźwięk.
Elementy system nagłośnienia: 14 x kolumn Dynacord D8, 4 x wzmacniacze mocy Dynacord CL 1200, matryca routująca.
Restauracja została podzielona na 3 strefy akustyczne, umożliwiając odtwarzanie niezależnej muzyki w wybranych pomieszczeniach. Specjalny system przyłączy pozwala w kilku miejscach restauracji na zorganizowanie małych form scenicznych, czy też małych koncertów i przesłanie sygnału do pozostałych części restauracji. Do nagłośnienia nieco większych imprez na wyposażeniu restauracji i teatru znajduje się system Dynacord D-Lite 2000.
v Instalacja w Siedleckim Domu Kultury (2010)
Dzięki zastosowaniu wzmacniaczy serii PoweH z modułami RCM26 oraz kolumnami serii VariLine i CXM uzyskano możliwość monitorowania wszystkich parametrów wzmacniaczy i głośników oraz dowolnego ich krosowania. Cały system obsługuje sieć IRIS-Net. Dzięki zastosowaniu RCM-ów istnieje możliwość wykorzystania filtrów FIR do precyzyjnego wyrównania charakterystyk głośników.
Do głównego nagłośnienia zostały użyte kolumny VL152 zasilane w bi-ampie, wsparte subwooferami Sub28. Dodatkowo do nagłośnienia przestrzeni pod i nad balkonem wykorzystano kolumny VL262.
Dzięki zastosowaniu systemu IRIS NET użytkownik ma pełną kontrolę nad systemem w komputerze PC. Dla wygody użytkowania został przygotowany specjalny interfejs spersonalizowany pod kątem Siedleckiego Domu Kultury.
v Modernizacja nagłośnienia Małej Auli w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej (2008)
System nagłośnienia oparty na produktach AUDICA oraz DYNACORD stał się integralną częścią Małej Auli w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej, jednej z najstarszych uczelni technicznych w Polsce. Mała Aula Politechniki Warszawskiej to jedna z wizytówek uczelni dlatego system nagłośnienia musiał spełnić wszystkie najsurowsze wymagania odbiorcy. AUDICA to doskonałe rozwiązanie, a zarazem uzupełnienie wystroju dla tego rodzaju wnętrz z uwagi na dyskretny i elegancki wygląd oraz małe gabaryty. Niezależnie od swoich niewielkich rozmiarów seria Audica MICRO zapewnia wysoką jakość dźwięku, dużą moc oraz pełne pasmo przenoszenia częstotliwości.
W skład instalacji wchodzą następujące urządzenia:3 x wzmacniacz MicroZone (Audica), 10x kolumny MicroLine (Audica), 2x kolumny MicroPoint (Audica), 2x kolumny D8 (Dynacord).
v Bajkobus – Teatr Lalek (2008)
Teatr Lalek, mieszczący się w tym samym budynku co Restauracja Teatralna jest w posiadaniu Bajkobusu – mobilnej sceny teatralnej.
Pojazd ten jest wyposażony w system nagłośnienia, w skład którego wchodzą: 4 x kolumn Community R25, amplimixer – Dynacord PowerMate 600, zestaw mikrofonów bezprzewodowych.
Community jest idealnym zastosowaniem w zróżnicowanych warunkach meteorologicznych ze względu na swą niebywałą odporność i wytrzymałość, również Dynacord PowerMate 600 jest w stanie wytrzymać z powodzeniem wielodniowy transport nawet po nienajlepszych, polskich drogach.