Szukaj

Aktualności

Sortowanie

15.02.2023.

Doskonałe nagłośnienie hali sportowej w Szaflarach – dźwięk klasy Hi-Fi

W Szaflarach powstała nowoczesna hala sportowa z trybunami na 400 widzów i pełnym zapleczem sanitarnym, która służy przede wszystkim do rozgrywania meczów w piłce ręcznej. Obiekt został zbudowany przy Szkole Podstawowej w Szaflarach wraz z nową siedzibą Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w ramach projektu pn. „Przebudowa istniejącej sali gimnastycznej i rozbudowa o halę wielofunkcyjną Publicznej Szkoły Podstawowej w Szaflarach wraz z infrastrukturą”.

Hala posiada pełnowymiarowe boisko o wymiarach 20×40 metrów, została także dopuszczona do rozgrywania spotkań reprezentacji narodowej i turniejów międzynarodowych. Jest to także miejsce, w którym działa trzecioligowy klub piłkarski Świt Szaflary, z którego wywodzi się Wojciech Hajnos, zawodnik Superligowego Zagłębia Lubin.

 

W hali znajdują się dwie kurtyny, które można opuścić, aby podzielić ją na trzy mniejsze boiska. Są również dostępne opuszczane kosze do koszykówki wyposażone w podświetlane obręcze, telebim, zegar, dwie windy oraz trybuny z 400 miejscami siedzącymi. Co ważne, hala posiada projekt akustyczny, dzięki któremu jest wygłuszona i nie ma efektu pogłosu. Hala została wyposażona także w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, który umożliwia organizowanie koncertów i różnych eventów.

System nagłośnienia hali

System dźwiękowy dla hali obejmuje swoim zasięgiem cały obiekt, łącznie z trybunami. Umożliwia on nagłośnienie podczas różnego rodzaju wydarzeń sportowych, artystycznych oraz okolicznościowych organizowanych w hali. System ten został zaprojektowany w oparciu o uniwersalne głośniki włoskiej marki RCF z serii COMPACT M. Wybrano modele COMPACT  M 10 oraz COMPACT M 12, zapewniające wysoką jakość dźwięku oraz zrozumiałość mowy. Dodatkowo głośniki te charakteryzują się skutecznością i szerokim pasmem przenoszenia, co pozwala na uzyskanie efektów dźwiękowych na poziomie klasy Hi-Fi.

W systemie zostały użyte także kompaktowe zespoły głośnikowe MQ 80P, zapewniające wysoką zrozumiałość mowy i skuteczność, dzięki czemu są doskonałym wyborem do zastosowań w halach i salach gimnastycznych, gdzie istotne jest uzyskanie klarownych komunikatów głosowych oraz wysokiej jakości dźwięku podczas odtwarzania muzyki.

Zasilanie systemu

Aby uzyskać optymalne brzmienie i klarowność mowy, zestawy głośnikowe są zasilane wielofunkcyjnymi wzmacniaczami mocy serii nXp od Ashly Audio, które są specjalnie dopasowane do mocy głośników i zaprojektowane z myślą o zaawansowanych instalacjach muzycznych. W systemie znajduje się również wzmacniacz dużej mocy Bosch LBB 1938/30, który oferuje wysoką niezawodność i minimalny poziom hałasu.

Mobilne stanowisko komentatorskie wyposażone zostało w konsolę mikserską Yamaha MG12XU, odtwarzacz audio Denon i zestaw mikrofonów Sennheiser, zapewniając elastyczność w użytkowaniu, łatwość obsługi i swobodną pracę mikrofonowego systemu bezprzewodowego na terenie całego obiektu, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości dźwięku.

System nagłośnienia w hali sportowej został zbudowany w sposób zapewniający prostą obsługę, nie wymagającą specjalistycznej wiedzy, niezawodną pracę i wysoką jakość dźwięku, dzięki użyciu sprzętu elektroakustycznego renomowanych marek światowych.

Firma TOMMEX była odpowiedzialna za projekt, dostawę i uruchomienie systemu nagłośnienia.